Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Rodzinny Osrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny

8604
#nati2412 nieaktywny
21 sierpnia 2013r. o 12:41
Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Mam 10 letniego syna,który nie widział swojego biologicznego ojca od 6 lat. Nagle ojciec zapragnął to zmienić, po pierwszej sprawie w sądzie o widzenia dostaliśmy skierowanie do RODK. Nie wiem czego się spodziewać? jak syn zareaguje na widok ojca ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 sierpnia 2013r. o 12:56
To nie jest żaden problem że ojciec chce się z synem spotkać.
Problem jest jak ma sześciu ojców i każdy chce się z synem widzieć.
Wtedy dziecko jest wyśmiewane i matka, że miała sześć paluchów...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9445
#aniapaula nieaktywny
21 sierpnia 2013r. o 14:31
ja tam byłam z dzieckiem.Z tego co piszesz ,to chcą zobaczyć jakie więzi ma dziecko z Tobą ,a jakie z ojcem.... rozmowa Twoja i dziecka z psychologami , na pewno ojca też... współczuję Ci , bo to nie miłe uczucie ,ale bądź silna i broń boże nie mów źle przy dziecku o ojcu...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 sierpnia 2013r. o 14:40
Panie psycholog będą obserowawać jakie więzi są dziecka z ojcem, z Tobą. Możecie też otrzymać testy psychologiczne do rozwiązania. Bądź też przygotowana na pytanie dot. przeszłości - dlaczego nie jesteście razem, jakim był ojcem dla syna... Nic przyjemnego, ale tak jak powiedziała poprzedniczka - nie daj się sprowokować, nie pokazuj wrogości do ojca dziecka. Powodzenia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8604
#nati2412 nieaktywny
21 sierpnia 2013r. o 17:33
Dziękuję za odpowiedz :) a ile się czeka na taką wizytę ??


Dopisane 21.08.2013r. o godz. 17:33:

No tak tylko jakie mogą być więzi skoro przez 6 lat syn się nie widział, ani nie kontaktował z ojcem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 sierpnia 2013r. o 21:07
Sorki a kto tam prowokuje bo piszą Panie jakby to robiły Panie Psycholog, a coś mi się nie wydaje że taki mają cel
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Karolina niezalogowany
21 sierpnia 2013r. o 22:17
Witam, moje dziecko nie chciało rozmawiać z Paniami z RODK w Bolesławcu, nie chciało także rozmawiać ze swoim biologicznym ojcem. Po kilku próbach namówienia dziecka na rozmowę czy z jedną czy z drugą ze stron w końcu odpuszczono. Dziecko powiedziało, że jeżeli nie może zostać z mamusią (ponieważ ja także miałam być poddana temu badaniu) to chce iść do tatusia (w tym momencie wskazało mojego męża, który nie jest biologicznym ojcem). Dziecko zostało przekazane pod opiekę mojemu mężowi, ja w tym czasie wraz z byłym partnerem i biologicznym ojcem dziecka zostałam poddana badaniu. Nadmieniam, że moje dziecko nie było wychowywane przez biologicznego ojca, lecz przeze mnie i mojego męża. Biologiczny ojciec niechętnie kontaktował się z dzieckiem, a kiedy na mój wniosek zostały uregulowane kontakty ojca z dzieckiem, nie stawiał się na spotkania. Wynik badania zwalił mnie z nóg. Mimo iż dziecko odmówiło rozmowy z Paniami z ROK i biologicznym ojcem, opuszczając ośrodek po ok. 15 minutach namawiania do podjęcia rozmowy czy zabawy, stwierdzono, że dziecko ma bardzo dobrą więź z ojcem biologicznym. Nadto stwierdzono, że ojciec przyrządzał dziecku zupki, kiedy te było w wieku niemowlęcym, bawił się, zmieniał pieluchy, chodził do lekarza. Zapisano także, że ma wykształcenie średnie. Wynik mnie rozwalił, bo ten człowiek ma wykształcenie zawodowe, co można było przeczytać z jakichkolwiek dokumentów zgromadzonych w sądzie, a z którymi Panie z RODK mają obowiązek się zapoznać przed przeprowadzeniem badania. Wynikało z tego także to, że biologiczny ojciec uczestniczył w życiu mojego dziecka, co było jeszcze bardziej śmieszne. Powiem tak, Panie z ROK tworzą opinię z tego co usłyszą podczas wywiadu, który mają obowiązek przeprowadzić. Jeżeli Twój eks będzie łgał to sytuacja będzie wyglądała tak, że będzie słowo przeciwko słowu. Do czasu tego badania na prawdę wierzyłam w umiejętności pracowników tego ośrodka, ale to jest porażka. Po takim badaniu można bardzo wiele się dowiedzieć o sobie i swoim życiu. Ja np. dowiedziałam się, że mój eks od narodzin dziecka był cudownym, dbającym o maleństwo, gotującym, karmiącym, przebierającym i wychodzącym na spacerki tatusiem. Ja nie wiem gdzie ja wtedy byłam, że ja tego nie pamiętam. W 2011 ten cudowny tatuś zrobił dziecko innej Pani, stwierdził, że to na pewno nie on. Odbyła się sprawa w sądzie o ustalenie ojcostwa. Okazało się, że jest ojcem tego dziecka. Odebrano prawa rodzicielskie. Taki to cudowny tatuś.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Karolina niezalogowany
21 sierpnia 2013r. o 22:26
Ciesz się, że Twoje dziecko ma 10 lat. Moje w momencie badania miało ok. 5. Panie z RODK w ogóle nie wzięły pod uwagę dokumentacji zgromadzonej w sądzie w sprawie mojego dziecka. A dokumentacja ta stoi w opozycji do całej tej opinii. Paniom z RODK proponuję się dokształcać, odświeżać wiedzę, gdybym ja w swojej pracy popełniała tak kolosalne błędy jak te, których podmiotem było moje dziecko, wyleciałabym z pracy na zbity pysk. Poprzez takie banialuki, osoby tak zdemoralizowane jak mój eks dostają zielone światło dla swojego dotychczasowego zachowania i pieprzą życie kolejnym kobietom i niczego niewinnym dzieciątkom. Rozpisała się, ale szlak mnie trafia, kiedy wracam do tego myślami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza