Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Witaj szkoło!
9176
kc
3 września 2013r. o 22:18
falco napisał(a): kc---jak piszesz ,,jest ustalona liczba godzin religii,,

jak to się ma do ustawowych godzin etyki ?
pokrętne ,wręcz idiotyczne tłumaczenia o brak wykładowców etyki do mnie nie trafiają i cieszyć mnie będzie niezmiernie kiedy Polska dostanie po d... za niewprowadzanie dyrektyw unijnych...


Pisałam Ci już, że etyka jest przedmiotem organizowanym w szkole na życzenie rodziców, ewentualnie pełnoletnich uczniów. Jeśli taka prośbę skierują do dyrekcji, to takie lekcje się odbywają. Nie demonizuj.

falco napisał(a): co do dyrektorów szkół
myślisz że któryś z nich ma w sobie tyle odwagi by zwolnic księdza?
zaszczuto by go za ,,atak na kler,, a i który z nich będzie chciał na własne życzenie zadrzeć z kurią i stracić posadkę? :D


Co Ty piszesz falco ? Pomyśl logicznie. Mam wrażenie, że ty nie rozumiesz na jakiej zasadzie są zatrudniani nauczyciele w szkole. Etat zależny jest od tego ile ogółem przypadnie godzin każdemu nauczycielowi, w tym księdzu.

falco napisał(a): ostatnie słowa purpuratów o tym że etyka nie przygotowuje do sakramentu komunii są swoistym ,ukrytym szantażem
powtarzam i będę powtarzał-kler do kościołów a religia jak kiedyś do sal katechetycznych...
szkoła ma edukować ,otwierać umysły a nie prawić o cudotwórcach bo cudów nie ma...
życie jest brutalne i żaden ,,mesjasz,, w biedzie im nie pomoże jak i na swojej drodze nie spotkają żadnego ,,robin hooda,,
:)
na więcej obiektywizmu mnie nie stać :D


A w jaki sposób etyka przygotowuje do sakramentu komunii ? : ) Czy Ty w ogóle rozumiesz o czym piszesz, bo mam wrażenie, ze nienawiść do kleru przysłoniła Ci Twój "otwarty, światły umysł".

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 września 2013r. o 6:24
:) oczywiście że religia i etyka to dwa różne przedmioty nauczania ale nie zgodzę się do końca z Tobą,że nauczanie etyki jest tylko ,,na prośbę ,,rodziców :)
moja -jak piszesz-,,nienawiść do kleru,, to przesadzone określenie :D

mam dla niego (kleru) tyle tolerancji co on dla tych którzy nie myślą po ich linii
cieszy mnie jednak to że potrafisz zauważyć to że jestem uprzedzony do kleru a nie do wiary którą przekazują... :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
4 września 2013r. o 15:56
falco napisał(a): mam dla niego (kleru) tyle tolerancji co on dla tych którzy nie myślą po ich linii


Albo masz osobisty problem z krk, czyli kłamiesz, albo robisz z siebie obrońce " tych którzy nie myślą po ich linii", chociaż nikt cie o taka obrone nie prosił.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 września 2013r. o 16:14
skorn napisał(a):
falco napisał(a): mam dla niego (kleru) tyle tolerancji co on dla tych którzy nie myślą po ich linii


Albo masz osobisty problem z krk, czyli kłamiesz, albo robisz z siebie obrońce " tych którzy nie myślą po ich linii", chociaż nikt cie o taka obrone nie prosił.


nie mam ,,osobistego problemu,, z kościołem a to wyklucza drugą część :P
nie zamierzam też tu nikogo bronić bo ,,prawda obroni się sama,,

mam rację? ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
4 września 2013r. o 17:54
Falco ja już od dawna nie biorę dyskusji nt. firmy "kk", bo każda uwaga na ten temat, która nie jest peanem na cześć kk jest: atakiem na krzyż, walką z kościołem, obrazą księży, tudzież obrazą uczuć katolickich (sic!). Więc nie ma sensu. A ty kc rozumiesz czym rozdział kościoła od państwa ?? Dlatego rozpoczynanie mszą roku szkolnego w świeckiej szkole JEST PARANOJĄ !! Amen :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 września 2013r. o 19:04
a ja lubię poczytać jak niektórzy się nakręcają bo mnie osobiście nic a nic to nie obchodzi czy religia będzie w szkołach czy nie...
chyba dlatego że nie ,,planuję ,,dzieci :D
ale co tam...zawsze znajdzie się jakiś ,,uczynny,, doktorek... :D o podwójnej moralności ;)
tej szpitalnej i tej z zacisza prywatnego gabinetu ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
4 września 2013r. o 19:53
falco napisał(a): :) oczywiście że religia i etyka to dwa różne przedmioty nauczania ale nie zgodzę się do końca z Tobą,że nauczanie etyki jest tylko ,,na prośbę ,,rodziców :)


Falco, lekcje etyki i religii są nieobowiązkowe i organizowane są na takich samych zasadach.

http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3019%3Ainformacja-men-w-sprawie-warunkow-i-sposobu-organizowania-nauki

falco napisał(a): mnie osobiście nic a nic to nie obchodzi czy religia będzie w szkołach czy nie...


falco napisał(a): powtarzam i będę powtarzał-kler do kościołów a religia jak kiedyś do sal katechetycznych...szkoła ma edukować ,otwierać umysły a nie prawić o cudotwórcach


Zdecyduj się : ).



Dopisane 04.09.2013r. o godz. 19:53:

~Papuga napisał(a): A ty kc rozumiesz czym rozdział kościoła od państwa ?? Dlatego rozpoczynanie mszą roku szkolnego w świeckiej szkole JEST PARANOJĄ !! Amen :P


Jeśli ludzie czuli taka potrzebę, to dlaczego chcesz im tego zabronić ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
4 września 2013r. o 20:05
Ludzie, którzy są temu przeciwni mają gówno do gadania. To jest taka polska, chora rzeczywistość... Żyję w takiej właśnie społeczności: wiejskiej, kościółkowej, więc wiem o czym piszę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima