Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Witaj szkoło!
9176
kc
4 września 2013r. o 20:14
~Papuga napisał(a): Ludzie, którzy są temu przeciwni mają gówno do gadania. To jest taka polska, chora rzeczywistość... Żyję w takiej właśnie społeczności: wiejskiej, kościółkowej, więc wiem o czym piszę.


Może dlatego tak jest, że w Polsce na wsiach większość ludzi jest wierzącymi katolikami. W większych miastach tak nie ma, może pomyśl o przeprowadzce, jeśli jest to dla Ciebie aż tak uciążliwe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
4 września 2013r. o 20:41
Droga kc mieszkanie na wsi owszem ma swoje minusy, ale ma też plusy ;) Zresztą podobnie, jak mieszkanie w mieście, więc jak narazie przeprowadzka nie wchodzi w grę :) A czy mi to przeszkadza ?? Hmm... już nie. Może trochę czasami. Częściej jednak bawi, a nade wszystko zastanawia: jak normalnie myślący człowiek może wierzyć w takie opowieści :|
Z ateistycznym pozdrowieniem :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10557
#Preczzkomuna nieaktywny
4 września 2013r. o 20:52
Wiecie po co wprowadzili przymusową edukację ? :D
" W nowożytnych czasach po raz pierwszy państwowy przymus chodzenia do szkoły wprowadzono w Prusach – w najbardziej despotycznie rządzonym państwie XIX w. Europy. Jak pisze Murray Rothbard w książce „Education: Free and Compulsory” był to skutek przegranej z Napoleonem bitwy pod Jeną, w 1807 r. Król Fryderyk Wilhelm I pragnął zbudować nowe, niepokonane Prusy i oprzeć siłę nowego państwa na bezwzględnie posłusznych żołnierzach i urzędnikach.

Dlatego wszystkie szkoły przeszły pod kontrolę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Od 1810 r. każdy nauczyciel był zatwierdzany i certyfikowany przez państwo. "

Wy wszyscy chcielibyście wprowadzać wszystko nakazem, faszyści ;) Tak to już bywa w demokracji, że jedni decydują za drugich ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 września 2013r. o 21:03
o jakiej to ,,dobrowolności ,,piszesz miła kc?
czy to MEN czy kler zażyczył sobie ;) ocen na świadectwach właśnie z religii?
czy brak oceny za ten ,,przedmiot,, miał nie obniżać tzw. średniej ?
czy to się nazywa ,,dobrowolność,,?...bo ja to nazywam zawolaowanym szantażem.

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 września 2013r. o 21:29
Preczzkomuna napisał(a): Wiecie po co wprowadzili przymusową edukację ? :D
" W nowożytnych czasach po raz pierwszy państwowy przymus chodzenia do szkoły wprowadzono w Prusach – w najbardziej despotycznie rządzonym państwie XIX w. Europy. "

Wy wszyscy chcielibyście wprowadzać wszystko nakazem, faszyści ;) Tak to już bywa w demokracji, że jedni decydują za drugich ;)


Napisz coś jeszcze śmiesznego! :D Proszę!:D
Udowodniłeś swym wywodem , że nie tylko w demokracji jedni decydują za drugich!! :D
Chyba , że w Królestwie Pruskim panowała demokracja! :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
4 września 2013r. o 21:40
~Papuga napisał(a): Droga kc mieszkanie na wsi owszem ma swoje minusy, ale ma też plusy ;) Zresztą podobnie, jak mieszkanie w mieście, więc jak narazie przeprowadzka nie wchodzi w grę :) A czy mi to przeszkadza ?? Hmm... już nie. Może trochę czasami. Częściej jednak bawi, a nade wszystko zastanawia: jak normalnie myślący człowiek może wierzyć w takie opowieści :|
Z ateistycznym pozdrowieniem :*


Nie wiem co masz na myśli pisząc "takie opowieści" . Wiarę się po prostu czuje, gdzieś tam w środku jest głębokie przekonanie o istnieniu Boga.

Pozdrawiam również : )

falco napisał(a): o jakiej to ,,dobrowolności ,,piszesz miła kc?
czy to MEN czy kler zażyczył sobie ;) ocen na świadectwach właśnie z religii?
czy brak oceny za ten ,,przedmiot,, miał nie obniżać tzw. średniej ?
czy to się nazywa ,,dobrowolność,,?...bo ja to nazywam zawolaowanym szantażem.


Miły Falco : )

Zadajesz mi pytanie, kiedy Ci udowadniam, że nie masz racji, to zaczynasz jak gdyby nigdy nic kolejny wątek : ). Taką dyskusję możemy prowadzić miesiącami, aż w końcu napiszesz, że ty sobie tylko tak " ironizujesz ". Nie chce mi się tracić czasu na takie jałowe dyskusje (bez obrazy : ) ).

Pozdrawiam : )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 września 2013r. o 21:47
masz rację :)
troszkę naciągałem temat nie po to jednak by kogokolwiek obrazić czy zdenerwować a tym bardziej Ciebie bo chociaż Cię nie znam, to szanuję za wyważone odpowiedzi
przepraszam za wszystko co mogłaś odczuć jako słowną agresję :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
4 września 2013r. o 21:52
falco napisał(a): przepraszam za wszystko co mogłaś odczuć jako słowną agresję :)


Wybaczam Ci : ).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.