Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Kręgosłup-ból nad ranem

~k1p niezalogowany
9 września 2013r. o 22:48
Spróbuj odciążyć kręgosłup. Idź na basen, popływaj. Jeśli nie potrafisz, po prostu połóż się na wodzie i wyłącz wszystkie mięśnie :-) Choćby na kilka chwil. Podczas pływania nasz kręgosłup narażony jest na najmniejsze obciążenie, dlatego warto czasem dać mu trochę luzu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
9 września 2013r. o 22:55
~asia napisał(a): Co ciekawe,mąż też odczuwa to samo co i ja.



Srawdźcie Państwo czy łóżko nie przylega do okablowanej ściany(od sąsiada również),promieniowanie elektromagnetyczne może powodować bloki ośrodka podstawy- na próbę najlepiej odsunąć łożko na środek pokoju na kilka dni.

Druga sprawa- cieki wodne-najlepszym radiestetą jest (nie)zwykły kot , znakomicie lokalizuje miejsca wolne od nich ;)

Ostatnie co przychodzi mi do głowy , to stres ; w/g medycyny wschodniej kręgosłup jest naszym drugim mózgiem .

Banalną przyczyną może być nieodpowiedni materac jak wcześniej napisano, ale również poduszka.








Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
9 września 2013r. o 23:30
~asia napisał(a): Witam.Od kilku dni mam problem z kręgosłupem.Każdej nocy,nad ranem i kiedy wstaję z łóżka,odczuwam dosyć duży ból u dołu kręgosłupa,można by powiedzieć ,że w okolicy krzyża. ...Przez lato nie mieliśmy tego problemu,nie wiem czy pogoda ma tu jakiś wpływ.


Dokładnie !
Pogoda i jeszcze raz pogoda, a konkretnie zimne noce. Należy dobrze przykryć część krzyżową i lędźwiową kręgosłupa ! Powinno pomóc. Żadne inne wcześniej wspomniane czynniki nie mają na to wpływu. Najlepiej mieć dwie kołdry, każdy swoją. Nie ma wtedy ryzyka, że się odkryjecie i zmarzniecie. Wypróbujcie :)

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
9 września 2013r. o 23:53
Może za długo śpicie ? Kłaść się później spać ,wcześniej wstawać :)
Masz 30 lat ,to piękny wiek ;) Czas przed snem i po obudzeniu (wcześniejszym niż zwykle) wykorzystajcie kreatywnie :) Czyli na sex :* Warto spróbować ,ale do lekarza też nie zaszkodzi się przejść .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
525
#MX nieaktywny
9 września 2013r. o 23:57
GosiaG napisał(a):
Srawdźcie Państwo czy łóżko nie przylega do okablowanej ściany(od sąsiada również),promieniowanie elektromagnetyczne może powodować bloki ośrodka podstawy- na próbę najlepiej odsunąć łożko na środek pokoju na kilka dni.

Druga sprawa- cieki wodne-najlepszym radiestetą jest (nie)zwykły kot , znakomicie lokalizuje miejsca wolne od nich ;)

Ostatnie co przychodzi mi do głowy , to stres ; w/g medycyny wschodniej kręgosłup jest naszym drugim mózgiem .

Banalną przyczyną może być nieodpowiedni materac jak wcześniej napisano, ale również poduszka.

nie bawmy się w szarlatanów, pole elektromagnetyczne żeby było szkodliwe musiało by pochodzić z jakiegoś silnego emitera a nie przewodów w ścianach, ludzie, przecież miliony tak mieszkają czasem śpią przy urządzeniach elektrycznych tuż obok głowy i żyją dobrze.. podobnie "cieki wodne".. wierzyć w to można, ale nie opierał bym na tym diagnozy bóli.. już bliżej prawdy jest stres, to faktycznie powoduje napięcie mięśni, mało snu=brak ich odpoczynku a potem w długim okresie dolegliwości. Materac również może być przyczyną, ale równie dobrze fotel w pracy bądź samochodzie. Mi osobiście najwięcej pomógł nowy profil siedzenia, wspierający część lędźwiową, to jest natychmiastowa ulga.

Bóle kręgosłupa to poważna sprawa, nie należy nigdy lekceważyć.
Jeśli mam być szczery, to odstaw wszelkich szarlatanów i cudowne teorie, różdżki, idź prywatnie na badanie Rezonansem Magnetycznym (RM). Wydane na to pieniądze dadzą Ci prawdziwą i natychmiastową oraz pewną odpowiedź na pytanie skąd te bóle. To mogą być najlepiej wydane pieniądze Twoim życiu, bo w tych przypadkach szybsza diagnoza to podstawa.
Rentgen pokazuje niewiele jeśli nie ma silnych uszkodzeń kości, lekarz czy kręgarz nie wszystko może palcami zbadać a to badanie jest jednoznaczne.
Najgorsze co możesz zrobić, to nic nie robić i czekać aż samo przejdzie.

Najczęściej takie bóle są z przemęczenia, złej pozycji podczas snu, pogłębiającej się choroby kręgosłupa (której możesz nie być świadoma), zbyt dużego obciążenia kręgosłupa nawet 2 dni wcześniej no i nagła zmiana pogody z gorącej na zimną i deszczową, czasem przeciągi, nagłe oziębienia, to powoduje problemy z nerwami przy kręgosłupie a objawia się dolegliwościami.

Nie trać czasu i kasy na uzdrowicieli, idź, przebadaj się, to inwestycja w swoje zdrowie, a nawet jeśli się okaże, że nic poważniejszego się nie dzieje, to jest to najlepsza informacja jaka może Cię spotkać i za którą miliony ludzi oddało by każdą sumę.

Przemyśl to.
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
10 września 2013r. o 0:30
MX napisał(a): ... no i nagła zmiana pogody z gorącej na zimną i deszczową, czasem przeciągi, nagłe oziębienia, to powoduje problemy z nerwami przy kręgosłupie a objawia się dolegliwościami.



Bardzo mądre słowa !

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2013r. o 8:40
Kiedyś przeczytałem coś dziwnego o bólach kręgosłupa. A mianowicie że właśnie tak się objawiają problemy finansowe. To nie jest żart. Osoby mające trudną sytuację materialną i stres z tym związany, mogą odczuwać ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa.
Jeśli to więc nie jest nieodpowiedni materac do spania, pomyślcie z mężem jak podreperować wasze finanse.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2013r. o 9:12
Dla czytających ten temat cierpiących na bóle kręgosłupa ( nie koniecznie w okolicy lędźwiowej) proponuję zadbać o dobra poduszkę, taką która się dostosowuję do naszego ciała a nie odwrotnie. Od roku jestem posiadaczką poduszki wypchanej łuska kaszy gryczanej - kupiłam ją na dniach święta ceramiki ( w tym roku też był ten Pan), dopasowałam ilość łuski w poduszce i skończyły się bóle w okolicach szyjnych (czasami cos mi wlazło i głową kręcić nie było można). Ta poduszka naprawdę dostosowuje się do potrzeb leżącego - opiera się nie tylko głowa ale i szyja. Dzięki temu nie ma naprężeń mięśniowych i takie jak wcześniej dolegliwości się nie pojawiają. Nie pamiętam kto jest producentem tych poduszek ale koszt to chyba 40 zł za średniej wielkości poduszkę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.