Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rada Miejska Nowogrodźca ukarana grzywną
~to ja niezalogowany
25 listopada 2013r. o 14:21
Takie są uroki ( i cienie) demokratycznych wyborów. Skoro wybrańcy nie realizuja obietnic ( czy zawsze realnych/), to więcej na nich nie głosujemy. A z drugiej strony - co sami robimy dla naszej gminy? Są różne formy aktywności społęcznej, nie tylko te zależne od bycia radnym. Przypomnijcie sobie słowa J.F. Kennedy'ego...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 listopada 2013r. o 18:01
~to ja napisał(a): A z drugiej strony - co sami robimy dla naszej gminy? .../c]

Co rozumiesz pod pojęciem Gmina? Chodzi ci o dobro jej mieszkańców czy wygodzę struktur gminnych.

Często są to dwa wykluczające się podmioty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~to ja niezalogowany
25 listopada 2013r. o 23:57
oczywiście chodzi mi o to, co czynimy dla naszej gminy w jako społeczności i przestrzeni, w której żyjemy. Jakie tam władze. Mozna działać pod egidą struktur samorzadowych ale nie tylko. Można organizować zajęcia sportowe, krajoznawcze, próbować przekazać młodym b.ciekawe tradycje kulturowe mieszkańców gminy. Można pozbierać śmieci wokół swojego obejścia i zachęcić sasiadów, by zrobili podobnie. Można pozbierać z dziecmi śmieci przy drogach i pouczyć, że śmiecenie jest be. Proste, prospołeczne działania. Ale komu tam by się chciało! Wszyscyśmy pany i hrabiowe pokrzywdzeni i niedocenieni. Taki pozytywizm i pragmatyzm nie jest w modzie. Trendy jest narzekac i zwalać wszystko na nieudolnie rządzących. Od czasu do czasu ci narzekający stają się rządzącymi. Widzą, że wszystkim nie da się dogodzić, robią co mogą, ale inni, na wyścigi, już na nich narzekają. I tak w koło Macieja! A wystarczy po prostu robić swoje... I nie śmiecić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 listopada 2013r. o 15:57
Radni są reprezentantami społeczności lokalnej która im zawierzyła a nie tak jak nasi lizusami Relicha.Jedną z niewielu co myśli samodzielnie jest Pani Wójtowicz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kolega Basi niezalogowany
26 listopada 2013r. o 16:28
Jest lizusem Pana na P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 listopada 2013r. o 16:38
Czyli Potyszko jest lizusem Relicha ,przecież każdy to wie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 listopada 2013r. o 18:56
~to ja napisał(a): Trendy jest narzekać i zwalać wszystko na nieudolnie rządzących.


Do 1 lipca do mnie przyjeżdżał MZGK małym samchodzikiem i śmieci odbierali bezpośrednio z domu, teraz mam płacić i donosić kilkaset metrów bo firma nie przyjedzie. Do 1 lipca oddawałem śmieci segregowane po niższej cenie, teraz mam za to płacić więcej niż w przypadku śmieci niesegregowanych - jakiś absurd.

Mam to pochwalać, mam jeszcze dopłacać w myśl idei proekologicznej? Kto jest za to odpowiedzialny, chyba ten kto coś takiego uchwalił.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 listopada 2013r. o 19:23
~ napisał(a): Radni są reprezentantami społeczności lokalnej która im zawierzyła a nie tak jak nasi lizusami Relicha.Jedną z niewielu co myśli samodzielnie jest Pani Wójtowicz.


Innego wyjścia nie ma, możecie narzekać i wybierać te same osoby, albo już teraz zacząć myśleć kto może was reprezentować w Radzie czasu jeszcze trochę macie:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.