Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Śmieci w Bolesławcu

11445
PanM
18 stycznia 2014r. o 21:46
Nowa ustawa śmieciowa miała być korzystna dla klientów ./ mieszkańców / .Niestety jest jak zwykle .Drożej i gorzej.
Ponad to ustawa ta miała jak zapewniał Pan Prezydent rozwiązać problem " dzikich wysypisk " -- jest jak zwykle .Cena poszła do góry o 50 % .
Aby uprzedzić ciekawskich malkontentów .Przed ustawą płaciło się za domek jednorodzinny 41 zł miesięcznie bez segregacji.Po ustawie czteroosobowa rodzina płaci 60 zł za miesiąc bez segregacji.Trudno się tu zatem doszukać poprawy dla odbiorcy.
Jest to delikatnie mówiąc następny kłamliwy manewr lokalnej władzy służący do fiskalizacji " PO PIERWSZE MIESZKAŃCÓW "
http://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=8179

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11640
#amgen nieaktywny
18 stycznia 2014r. o 22:01
PanieM .Szerzy pan tani populizm w sobotni wieczór.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
18 stycznia 2014r. o 22:24
amgen napisał(a): PanieM .Szerzy pan tani populizm w sobotni wieczór.


Proszę sensownie uzasadnić swój wpis .
Konkretnie .Co jest nieprawdziwe i co jest populizmem.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~EN57 niezalogowany
18 stycznia 2014r. o 22:37
A tam drogo, taniej niż w innych miastach. nie narzekać!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 stycznia 2014r. o 22:48
~EN57 napisał(a): A tam drogo, taniej niż w innych miastach. nie narzekać!


Masz racje .Jak w innych miastach kradną to w Bolcu też muszą .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~B niezalogowany
18 stycznia 2014r. o 22:59
Ustawa owszem do bani bo żeby znikły wysypiska to musi być tani odbiór śmieci a nie drogi a wysokie mandaty za nielegalne wyrzucanie np. do lasu. Zamówiłam najmniejszy pojemnik na odpady po remoncie (jeszcze przed podwyżką) i zapłaciłam ponad 160zł-remontowana tylko łazienka-jak dla mnie bardzo drogo!
Z ceną za zwykły pojemnik na odpady to bywa różnie-ja przed podwyżką płaciłam więcej niż teraz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
18 stycznia 2014r. o 23:59
Od dwóch lat zabiegam u różnych możnych w naszym mieście o rozwiązanie problemu dzikich wysypisk.
Kiedyś zaprosiłem szefów wszystkich partii aby razem wesprzeć projekt " czyste miasto " .Mimo anonsów przybyła tylko Pani z PSL.
Pozostali wykorzystali okoliczność aby się ponabijać i zgodnie twierdzili że problemu nie da się rozwiązać.Zatem rok temu udałem się do Prezydenta Bolesławca .Przedstawiłem propozycję i usłyszałem że " niebawem będzie wprowadzona nowa " ustawa śmieciowa i ona rozwiąże wszystkie problemy w tym problem dzikich wysypisk.Tymczasem nic się nie zmieniło.
Pozwolę sobie przedstawić moją wizję rozwiązania tego problemu.
Należało by wyznaczyć kilka miejsc na obrzeżach miasta i ustawić tam wielkie stalowe kontenery z napisem .Tu można wrzucać wszystko bezpłatnie .
Jestem przekonany że nikomu nie chciało by się wozić w takim przypadku śmieci do lasu.
Skąd się biorą śmieci w lesie ?
Każdy mieszkaniec ma obowiązek płacenia za wywóz .Więc tu po stronie opłat jest ok.
Jednak niemal każdy co jakiś czas staje przed dylematem co zrobić z czymś co nie mieści się w opłacanym koszu.Mała część porządnych wiezie to na wysypisko ,uiszcza opłatę i po sprawie .Jednak ta procedura zajmuje czas / daleko / oraz pieniądze / transport i opłata / zatem część społeczeństwa korzysta z najprostszego wyjścia .Wywala śmieci gdzie się da.
Zatem dla dobra środowiska oraz tworzeniu zaufania mieszkańców do władzy kontenery były by najbardziej skutecznym antidotum na dzikie śmietniki.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
19 stycznia 2014r. o 0:11
PanM napisał(a):
Pozwolę sobie przedstawić moją wizję rozwiązania tego problemu.
Należało by wyznaczyć kilka miejsc na obrzeżach miasta i ustawić tam wielkie stalowe kontenery z napisem .Tu można wrzucać wszystko bezpłatnie .


A później te kontenery będzie można układać jak puzzle, u Chlastawy.

Ale pozwolę sobie na zaproponowanie jakże szalonego pomysłu dzikich wysypisk, znanego z dawnych niedawnych czasów.
3 razy w roku szkolnym "sprzątanie świata" przez gimnazja i licea.
Do tego nalepki dla każdego uczestnika "sprzątaj z uśmiechem ,te śmiecie mógł wy****ć twój stary".
Podoba się??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza