Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Warzywniak

881
#Adam71989 nieaktywny
25 listopada 2013r. o 21:15
Witam po długiej przerwie.

Mam pytanie. Czy ktoś z Was prowadzi albo zna kogoś kto prowadzi warzywniak ? Mam kilka pytań dotyczących samego otwarcia własnej działalności gospodarczej. Do jakich instytucji musiałbym się zgłosić i jakie wymagania spełniać powinien lokal by był dopuszczony do użytku ?

Pozdrawiam,

Adam

www.inspektor24.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 listopada 2013r. o 9:27
Zeby rozpocząć działalność to do urzedu miasta ,a POtem w zależności jaka działalność dzlsze działania jak warzywniak to sanepid.

Zmoderowano 26.11.2013 godz.12:08 - powód: topposting (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
26 listopada 2013r. o 11:41
A masz już na oku jakiś lokal?Zacznij od tego zanim władujesz się w koszty remontu.
Idź do sanepidu i pogadaj z babką na której znajduje się takowy lokal bo z reguły bez wychodzenia ogarniają temat co tam wcześniej było i co być może jeszcze trzeba by było zrobić.
Dopiero później zakładaj działalność(jeżeli zamierzasz sprowadzać towar z zagranicy nie zapomnij o tym poinformować swojej księgowej bo złoży odrazu wniosek o unijny NIP).
Pamiętaj na wynajęte mieszkanie lub lokal możesz założyć działalność ale należy zadbać aby w umowie o najem lokalu lub użyczenie był zapis zezwalający na prowadzenie w tym lokalu określonej działalności gospodarczej.To wszystko po to by później nie było płaczu ze przerabiasz i ciągniesz rury bo musisz na polecenie sanepidu np.umywalkę założyć.
Potem z podpisaną umowa o lokal ciśniesz do sanepidu z którym podpisujesz umowę i oni już pokierują w zależności czy to będą tylko i wyłącznie warzywa czy coś jeszcze. :|

Zmoderowano 26.11.2013 godz.12:06 - powód: powielony post (moderator)

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
881
#Adam71989 nieaktywny
26 listopada 2013r. o 11:55
Lokal jest, ale najgorsze, że nie ma w nim przysłowiowej umywalki..
Dzięki za wskazówki, najpierw uderzę do sanepidu.
<

Zmoderowano 26.11.2013 godz.12:07 - powód: powielony post (moderator)

www.inspektor24.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
26 listopada 2013r. o 12:13
No to później zostaje tylko:
-opracowanie zgodnie z przepisami technicznymi,wodno-kanalizacyjnymi,
-podpisać umowę o dostarczanie mediów,z firmą wywożącą śmieci,firmą prowadzącą deratyzację i dezynfekcję,
-wystąpić o opinię w sprawie wentylacji,
-zgłosić sklep do Straży
-zgłosić do PIP jak będziesz zatrudniać,
-zafiskalizować i zainstalować kasę,
-zawrzeć umowę na dostawy towaru,
I to chyba na tyle :|

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~NarzeczonaŚmierci niezalogowany
26 listopada 2013r. o 12:26
Nie zaPOmnij o kontrolach:- sanepidu(kary)-urzędu skarbowego(karyx2).zamęczą cię zus 1100pln księgowa 200pln POdatki 23% wynajem lokalu prąd itp.i ciągłe nagonki i kary.życze POwodzenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 listopada 2013r. o 12:30
TOjsienka napisał(a): A masz już na oku jakiś lokal?Zacznij od tego zanim władujesz się w koszty remontu.
Idź do sanepidu i pogadaj z babką na której znajduje się takowy lokal bo z reguły bez wychodzenia ogarniają temat co tam wcześniej było i co być może jeszcze trzeba by było zrobić.
Dopiero później zakładaj działalność(jeżeli zamierzasz sprowadzać towar z zagranicy nie zapomnij o tym poinformować swojej księgowej bo złoży odrazu wniosek o unijny NIP).
Pamiętaj na wynajęte mieszkanie lub lokal możesz założyć działalność ale należy zadbać aby w umowie o najem lokalu lub użyczenie był zapis zezwalający na prowadzenie w tym lokalu określonej działalności gospodarczej.To wszystko po to by później nie było płaczu ze przerabiasz i ciągniesz rury bo musisz na polecenie sanepidu np.umywalkę założyć.
Potem z podpisaną umowa o lokal ciśniesz do sanepidu z którym podpisujesz umowę i oni już pokierują w zależności czy to będą tylko i wyłącznie warzywa czy coś jeszcze. :| Zmoderowano 26.11.2013 godz.12:06 - powód: powielony post (moderator)



"Pogadaj z babką ,na której znajduje się takowy lokal" -jak to? na babce sie znajduje lokal? :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
26 listopada 2013r. o 12:50
faktycznie "terenie"zapomniałam napisać
tylko nie popuść ze śmiechu :]


Dopisane 26.11.2013r. o godz. 12:50:

~NarzeczonaŚmierci napisał(a): Nie zaPOmnij o kontrolach:- sanepidu(kary)-urzędu skarbowego(karyx2).zamęczą cię zus 1100pln księgowa 200pln POdatki 23% wynajem lokalu prąd itp.i ciągłe nagonki i kary.życze POwodzenia.

Oj tam oj tam nie strasss :|

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.