Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Powołają Straż Ochrony Rodzinnych Ogrodów Działkowych?
~Bolesławianka niezalogowany
25 stycznia 2014r. o 14:03
W ubieglym roku koleżanka zaprosiła mnie na swoją działkę i jak zaczęli smrodzić inni działkowicze, bo akurat była sobota i trzeba było robić porządki, a w ich mniemaniu najlepiej spalić co niepotrzebne, szybko z synkiem opuściłam to miejsce i aby jej nie urazić powiedzieliśmy, że idziemy do lasu. Kiedy wracaliśmy nad działkami był smok dymu z różnych miejsc dymiło we wszystkie strony świata, więc już ponownie nie zawitaliśmy na jej działkę. Jak ludzie są tak nierozsądni, bo przecież sami sobie robią krzywdę. Lepiej pójść na ławkę koło łabędzi. W mieście przynajmniej nie wznieca się już ognisk ani pod blokami ani w parku. Nie widziałam, aby tak robiono.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zdemotywowany niezalogowany
25 stycznia 2014r. o 14:05
A jak duży był ten smok? I co najważniejsze, czy zionął ogniem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~WW niezalogowany
25 stycznia 2014r. o 14:14
Jak miasto sprzeda tereny działek, to skorzystamy wszyscy, bo kasa wpadnie do miasta i można za nią będzie coś zrobić, a jak działkowicze mają w Bolesławcu wiele hektarów tylko na swój użytek, to ogólnie my jako mieszkańcy nic na tym nie skorzystamy. Jeszcze lepiej będzie, jak to działkowcy będą mogli na swoim terenie np. 5-cio czy 8-arowym wybudować dom, bo prezydent nie będzie już nic miał do działek. Ilu Bolesławian aby kupić działkę pod budowę domu musiało ją kupić, a nie dostać za darmo ? Dzisiaj możliwa będzie sytuacja, że to działkowcy będą decydować o losach swojego terenu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
25 stycznia 2014r. o 14:22
~Bolesławianka napisał(a): W ubieglym roku koleżanka zaprosiła mnie na swoją działkę i jak zaczęli smrodzić inni działkowicze, bo akurat była sobota i trzeba było robić porządki, a w ich mniemaniu najlepiej spalić co niepotrzebne, szybko z synkiem opuściłam to miejsce i aby jej nie urazić powiedzieliśmy, że idziemy do lasu. Kiedy wracaliśmy nad działkami był smok dymu z różnych miejsc dymiło we wszystkie strony świata, więc już ponownie nie zawitaliśmy na jej działkę. Jak ludzie są tak nierozsądni, bo przecież sami sobie robią krzywdę. Lepiej pójść na ławkę koło łabędzi. W mieście przynajmniej nie wznieca się już ognisk ani pod blokami ani w parku. Nie widziałam, aby tak robiono.

No masz rację.Lepiej do miasta niż na działkę bo spaliny samochodowe zdrowsze dla płucek i ze szczawiku rosnącego przy drodze zupka zdrowsza. :|


Dopisane 25.01.2014r. o godz. 14:22:

~WW napisał(a): Jak miasto sprzeda tereny działek, to skorzystamy wszyscy, bo kasa wpadnie do miasta i można za nią będzie coś zrobić....Ilu Bolesławian aby kupić działkę pod budowę domu musiało ją kupić,

Kasa wpadnie i przepadnie.
Ale mam pytanie jak się kupuje żeby nie kupić co chce się kupić ?A jak sie kupuje żeby po prostu kupić? :| :D

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mosiek niezalogowany
25 stycznia 2014r. o 14:38
No to kiedy miasto zacznie sprzedaż terenów pod którymi są obecnie działki ? Czy działkowcom należą się one za darmo, bo już się pogubiłem i to od nich mam kupować parę arów pod budowę ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 stycznia 2014r. o 14:41
~Podtruwani przez działkowiczów napisał(a): We Wrocławiu na działkach ani w swoich ogródkach nie wolno spalić ani źdźbła trawy, liści, czy gałęzi, bo Straż Miejska i Policja wlepiają mandaty nawet 500 zł. Prezydent Wrocławia ma na celu dobro większości mieszkańców, a nie tylko zgraji pseudodziałkowiczów, co trują ludzi i środowisko. Ba, Prezydent Wrocławia zdaje sobie sprawę, tak jak i Krakowa, że coraz więcej ludzi choruje na raka, alergie, stawy, kobiety na bezpłodność z powodu wdychania trujących dioksyn, które wyzwalają się z palenisk na wolnym powietrzu jak i z kominów, dlatego umożliwił przyłączanie się mieszkań do sieci ciepłowniczej. Wciąż mało ludzi wie, że spaliny z samochodów w porównaniu z trującymi dioksynami, befinylami i innymi
truciznami powstałymi w dymie z ognisk wytwarzanych na
działkach, to przysłowiowy "pikuś". Dym pod każdą postacią jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. W Bolesławcu włodarze, albo nie widzą tego problemu, albo nie chcą widzieć, bo po co skonfliktować się ze środowiskiem działkowców, skoro to rzesza ludzi, na których głosy może liczyć prezydent. Gdyby cierpiał na raka, pewnie reakcja byłaby natychmiastowa. Ale to tak jest jak w bajce z Pawłem i Gawłem.



pierwsze słyszę żeby ktoś od ogniska działkowego zachorował na raka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Panda niezalogowany
25 stycznia 2014r. o 14:49
Fakt faktem, ale działki ogrodnicze nie powinny funkcjonować w miastach. Straży Ochrony ROD, też nie musiałoby być. To tereny wszystkich i należeć powinny także do wszystkich, chyba że ktoś to kupi i wpłaci kasę miastu, czyli nam wszystkim. Obecna opcja "za darmo" tylko określonej grupie społecznej - działkowiczom nie przekonuje mnie o sprawiedliwym podziale dobra wspólnego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
25 stycznia 2014r. o 14:51
~Mosiek napisał(a): No to kiedy miasto zacznie sprzedaż terenów pod którymi są obecnie działki ? Czy działkowcom należą się one za darmo, bo już się pogubiłem i to od nich mam kupować parę arów pod budowę ?

Dobry jesteś.Najpierw siejesz zamęt że działkowcy niby maja działki na własność a potem głupio się pytasz :D

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie