Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

AZS u niemowląt

3556
#Elela nieaktywny
31 stycznia 2014r. o 10:10
Witam.
Mam pytanie odnośnie AZS...
Czy któraś mama leczyła je u lekarza w Bolesławcu? Jakie leki/masci zastosowano?
Z góry dziękuje za cenne informacje:)
Pozdrawiam!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
31 stycznia 2014r. o 11:10
Miałam ten problem ,co prawda 6 lat temu i może stosuje się już inne leczenie . Moją roczną córeczkę leczono maściami sterydowymi ,które i tak nie pomagały.
Kiedyś wylądowałysmy na pogotowiu, gdzie od lekarza dowiedziałam się że trzeba dziecku odstawić mleko.
Tak, krowie mleko,które zaczęłam podawać jej miesiąc wcześniej.

Nie pamiętam czy w ciągu tygodnia czy niewiele dłużej, po zapaleniu nie było śladu i nigdy nie wróciło .

Dokładnie było to niby pieluszkowe zapalenie, a zwracam uwagę na to dlatego że byłam przekonana(niektórzy lekarze również) że to od pampersów .

Pozdrawiam :)






Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3556
#Elela nieaktywny
31 stycznia 2014r. o 11:25
Wygląda to tak... pupa czysta plecki czyste po bokach bardzo sucha skóra-blada, na ramionach kilka małych blado-różowych plamek złożonych z krosteczek,policzki czerwone suche widoczne naczynaka-znikaja po masci nagietkowej.
Lekarz twierdzi ze to moze byc AZS polecił na początek balsam AP la Roche posay
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1906
#MJ nieaktywny
31 stycznia 2014r. o 11:38
Moja córka jak miała pół roku dostała wysypki, lekarka powiedziała, że ma bardzo atopową skórę, zanim zaczęliśmy jakąś konkretną kurację odstawiłam prawdopodobny alergen (jakaś nowa kaszka z dodatkiem kakao). Koleżanka (prawdziwa eko-mama), która ma córkę z typowym AZS-em poleciła mi olej kokosowy, który stosuje już od 5 lat i łagodzi wszystkie zmiany u jej córci. Nam też bardzo pomógł. Możesz spróbować. Jak moja córcia zje zbyt dużo czekolady to ma bardzo suchą skórę, po posmarowaniu na drugi dzień nie ma śladu.

http://allegro.pl/ktc-4x500ml-100-czysty-olej-kokosowy-promocja-i3900367116.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3556
#Elela nieaktywny
31 stycznia 2014r. o 11:45
MJ napisał(a): Moja córka jak miała pół roku dostała wysypki, lekarka powiedziała, że ma bardzo atopową skórę, zanim zaczęliśmy jakąś konkretną kurację odstawiłam prawdopodobny alergen (jakaś nowa kaszka z dodatkiem kakao). Koleżanka (prawdziwa eko-mama), która ma córkę z typowym AZS-em poleciła mi olej kokosowy, który stosuje już od 5 lat i łagodzi wszystkie zmiany u jej córci. Nam też bardzo pomógł. Możesz spróbować. Jak moja córcia zje zbyt dużo czekolady to ma bardzo suchą skórę, po posmarowaniu na drugi dzień nie ma śladu.

http://allegro.pl/ktc-4x500ml-100-czysty-olej-kokosowy-promocja-i3900367116.html



Zwróce uwagę na nową kaszke-rzeczywiscie jest nowa!
Olej kokosowy stosuje ale nierafinowany a ten chyba jest rafinowany. Ale fakt-bardzo dobry i zdrowy. Dziękuje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama niezalogowany
31 stycznia 2014r. o 13:04
Moje dziecko też ma praktycznie od urodzenia ten problem .
Prałam ubranka w płatkach mydlanych ,myłam tylko w Emolium ,trzy razy dziennie smarowałam balsamem Emolium.Systematyczne smarowanie bardzo pomaga .Musisz wykluczyć z diety to coś co ją uczula .
I nie pociesze Cię córka ma 5 lat i jak zje np.kurczaka,jajko ,wołowinę albo za dużo czekolady to problem gotowy .
A jeszcze pomaga parafina ciekła w aptece się kupuje ale wolno się wchłania,i maść natłuszczająca Linomag bez recepty .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 stycznia 2014r. o 13:05
mój synek ma azs jak tego nie pilęgnuje to ma ciało jak poparzone plamy suche it. jak sobie radze to krótkie kapiele dosłownie minutka w emulsji, balsamy dla azs oraz maście robione i kupowane przeszło ale trzeba pielęgnować bo to zaraz wraca trzeba na jajka uważać, ryż synek ma rok i ma to od urodzenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 stycznia 2014r. o 13:07
~ napisał(a): mój synek ma azs jak tego nie pilęgnuje to ma ciało jak poparzone plamy suche it. jak sobie radze to krótkie kapiele dosłownie minutka w emulsji, balsamy dla azs oraz maście robione i kupowane przeszło ale trzeba pielęgnować bo to zaraz wraca trzeba na jajka uważać, ryż synek ma rok i ma to od urodzenia.


co stosuje triderm, oliatum, emolium, diprobase ale słabo działa póki co mam spokój
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza