Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

BolecAlbum: Ślimak, ślimak, pokaż rogi... (zdjęcie nr 15867)

5183
magnum44
2 lutego 2014r. o 19:39
I pokazał.
:)

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 lutego 2014r. o 20:36
to nie są rogi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
2 lutego 2014r. o 20:55
Masz rację.
Niech będzie: ślimak, ślimak wystaw czułki, dam ci sera dwie gomółki! :)

Może być?
Choć ślimak wolałby marchewkę.

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 lutego 2014r. o 18:03
magnum44 napisał(a): Masz rację.
Niech będzie: ślimak, ślimak wystaw czułki, dam ci sera dwie gomółki! :)

Może być?
Choć ślimak wolałby marchewkę. [/c

Jasne ,że może być :)

Śliczniusi wierszyk,lepszy o wiele od tego starego o rogach,od dzisiaj tylko tak będę mówić do ślimaka .Masz zdolnośći rymotwórcze :* .Nauczę dzieci. :) To nic ,że ślimak wolałby marchewkę,pierogów też nie robi a wierszyk taki powstał,ale Twój jest lepszy,no w każdym razie mi się bardzo podoba. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
3 lutego 2014r. o 19:19
Cieszę się, że się spodobało. :)

Iiii... tam, zdolności rymotwórcze. ;)
Zwykłe rymy częstochowskie.

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~człowiek niezalogowany
4 lutego 2014r. o 0:47
Nawet typowo częstochowskie,chciałam być miła ale skoro sama się "oczerniasz" ;) No to jak uważasz,ale jak by rymy nie były kiczowate to by się nie przyjęły i żadne dziecko by się nie chciało nauczyć,tego rodzaju rymowanki muszą być łatwiutkie,troszkę głupkowate i prymitywne gdyż skomplikowane i dojrzałe poetycko wiersze mało kogo zachęcają do cytowania podczas zabawy na przykład,a zresztą są kierowane do małych dzieci i takie muszą być proste i lekkie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
4 lutego 2014r. o 21:10
~człowiek napisał(a): Nawet typowo częstochowskie,chciałam być miła ale skoro sama się "oczerniasz" ;) … żadne dziecko by się nie chciało nauczyć,tego rodzaju rymowanki muszą być łatwiutkie… są kierowane do małych dzieci i takie muszą być proste i lekkie.


Byłaś miła – dziękuję :)

Nie bardzo widzę, w którym fragmencie się „oczerniłam”?
Nie wstydzę się rymowania częstochowskiego, Tata mnie go nauczył.
Masz rację, odnośnie rymowanek dla dzieci i ich małego skomplikowania pod każdym względem.
Pozdrawiam :)

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~człowiek niezalogowany
4 lutego 2014r. o 22:57
Miałam na myśli to ,ze określiłaś swoje rymowanki "częstochowskimi" -"oczernianie jest "z przymrózeniem oka ,żart okolicznościowy,co zaś się tyczy "częstochowszczyzny" ,też nie uwazam jakoby było czego się wstydzić,kazdemu się zdarza coś na okoliczność "zaczęstochowszczyć" ,mnie także,choć nie powiem aby mnie ktoś uczył,apropos ślimaka:

"Ślimak,ślimak ,pokaz czułki,dam ci za to słodkie bułki"
"Ślimak,ślimak,pokaż czułki,dam ci miodku z górnej półki"
"Ślimak,ślimak,pokaż czułki,dam ci piwa pół beczułki"
"Ślimak,ślimak,wystaw czułki,by nie zjadły cię jaskółki"
"Raz ślimak pokazał czułki,siedząc na brzegu rzeczułki"
"Poszedł ślimak do stodółki i pokazał wszystkim czułki"

i tak dalej,i tak dalej az do: Ślimak,ślimak wystaw czuły,abyś nie załapał zmuły"
:D można sobie tak "częstochowszczyć " do,,,,,,,,,,,,,, :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.