Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Makabra na cmentarzu w Łące
1078
#maksymek nieaktywny
19 lutego 2014r. o 19:30
~~` napisał(a):
~To nie wandale napisał(a): Gdyby to byli wandale, to poprzewracaliby nagrobki i tyle.
Ktoś zadał sobie dużo trudu, przygotował robotę, przywiózł narzędzia.
Moim zdaniem ewidentny satanizm - włam do kaplicy, profanacja przedmiotów kultu, rozkopanie grobów.


To stary poniemiecki cmentarz i ten, kto to zrobił, na pewno nie był ani satanistą ani zwykłym zbieraczem złomu. Zgadzam się, co do jednego - zadał sobie trochę trudu, bo czegoś szukał.. A wandalem był, bo zniszczył.


Gdyby czegoś szukał, to nie rozkopywałby grobów zmarłych dzieci i Ś.P. mieszkańców wioski, a rozkopałby groby niemców przy murze... Zdemolowanie kaplicy i charakterystyczne ustawienie ołtarza do góry nogami aż się prosi żeby wyciągać wnioski że co najmniej jedna z kilku intencji to sprawowanie satanistycznego kultu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~czara diablica18 niezalogowany
19 lutego 2014r. o 19:58
Odrazu satanista człowieku ogarnij sie i nie podeżewaj ludzi tylko dlatego,że innaczej wyglądają brak ci tolerancji dla innej subkultury żal mi Ciebie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1078
#maksymek nieaktywny
19 lutego 2014r. o 21:31
:| ? O czym rozprawiasz człowieku? Po wyglądzie? Czyim wyglądzie? Jakbym kogokolwiek w trakcie czynu tam zobaczył, to bym do dupy nakopał za to co zrobili... Mówię o rozkopaniu nagrobków, zdemolowaniu kaplicy, zbeszczeszczeniu ołtarza .. O czym Ty piszesz - nie mam pojęcia, ale może czas się ogarnąć :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11842
#Zdemotywowany nieaktywny
19 lutego 2014r. o 21:43
Mam pomysł: Urządźmy straż obywatelską chociażby na cmentarzu komunalnym(niewykluczone, że następnym celem będą cmentarze przy ul. garncarskiej(?)). Sprawcy internet przeglądają to nie wykluczone, może ich odstraszy, jeśli nie to będziemy się strzelać, co zrobić i kolejny raz niewinni, broniący się przed bandytami pójdą siedzieć. :|
Co za kuźwa chory system, ile jeszcze, ja się pytam ile jeszcze bandyci będą bezkarnie chodzić po tej ziemi, a strudzeni będą cierpieć, no ile?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 lutego 2014r. o 22:10
~czara diablica18 napisał(a): Odrazu satanista człowieku ogarnij sie i nie podeżewaj ludzi tylko dlatego,że innaczej wyglądają brak ci tolerancji dla innej subkultury żal mi Ciebie


Ogarnij się człowieku i przestań bełkotać jak odurzony.
Jaka subkultura? Kto tu pisał o ludziach wyglądających inaczej?

Włam do kaplicy, zniszczenie przedmiotów kultu religijnego, rozkopanie grobów..
To jest jak odcisk palca satanistów! Twierdzisz że czciciele szatana to subkultura? I nie zmienisz zdania, kiedy złożą cię w ofierze szatanowi na czarnej mszy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~a może? niezalogowany
19 lutego 2014r. o 23:07
W prawie rzymskim funkcjonowała zasada że "winny ten kto miał w tym interes". Nie dawno też, w innym regionie kraju, przyłapano dwóch gnojków dewastujących groby. Okazało się że to właściciel i pracownik pobliskiego zakładu kamieniarskiego produkującego nagrobki. Chcieli "zwiększyć" popyt bo brakowało zamówień. Jest w pobliżu jakiś zakład kamieniarski, który cierpi na brak zamówień?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1078
#maksymek nieaktywny
20 lutego 2014r. o 8:49
Odpada... z dwóch powodów - nie dewastowaliby kaplicy, oraz nie wybieraliby do rozkopania grobów opuszczonych, grobów dzieci ubogiej rodziny. Rozwalaliby te nowsze płyty, z których chyba tylko jeden ucierpiał...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sataniści to nie czciciele Szatana niezalogowany
20 lutego 2014r. o 16:36
~ napisał(a):
~czara diablica18 napisał(a): Odrazu satanista człowieku ogarnij sie i nie podeżewaj ludzi tylko dlatego,że innaczej wyglądają brak ci tolerancji dla innej subkultury żal mi Ciebie


Ogarnij się człowieku i przestań bełkotać jak odurzony.
Jaka subkultura? Kto tu pisał o ludziach wyglądających inaczej?

Włam do kaplicy, zniszczenie przedmiotów kultu religijnego, rozkopanie grobów..
To jest jak odcisk palca satanistów! Twierdzisz że czciciele szatana to subkultura? I nie zmienisz zdania, kiedy złożą cię w ofierze szatanowi na czarnej mszy?


Czciciele Szatana to nie to samo co sataniści. Prawdziwi sataniści nie wierzą w chrześcijańską koncepcje Boga i Szatana, a Diabeł jest dla nich jedynie symbolem wolnej woli i buntu ("biblia Szatana", Anton Szandor La Vey. Nie ma to jak pisać o czymś, o czym nie ma się pojęcia. Pozdrawiam i życzę rozumu :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza