Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dawny Żeliszów
~mdm niezalogowany
18 lutego 2014r. o 20:04
Niegdyś przepiękne wsie. A teraz - straszna wiocha - chociaż niektórzy się starają. Jednak przykład musi iść z tzw, góry. Musi być kompleksowy pomysł na zagospodarowanie. No cóż - gospodarzem - wielu chce być, ale niewielu potrafi;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~JA niezalogowany
18 lutego 2014r. o 21:43
Nie uwazam ze Zeliszow jest taki zly. Nie znam w sumie tu sasiadow i calego Zeliszowa zeby z zamknietymi oczami powiedziec co gdzie jest. Ale lubie ta wioske,sa lasy,mozna isc na spacer,miejsca gdzie mozna rozmyslac w spokoju,latem pieknie spiewaja ptaki i cudownie pachna liscie jesienia;) Zdecydowanie wole mieszkac na wiosce niz w miescie;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bolo niezalogowany
18 lutego 2014r. o 22:03
Stare domy, gospodarstwa są zrujnowane, a te domy nowo budowane to często dramat, są kompletnie niedopasowane architektonicznie do tych poniemieckich. Niestety takie mamy przepisy i ludzie budują co chcą i często na dodatek w środku pola. W Niemczech wiele wsi, to po prostu miód i poezja dla oczu, nawet w byłym NRD i niech nikt mi nie wmawia, że oni są bogaci, bo oni często te domy budowali dawno dawno temu, kiedy byli na tym albo nawet niższym poziomie rozwoju niż my teraz. Dla mnie nawet takie osiedle Kwiatowe, niby dużo nowych, ładnych domów, ale jakoś szału na mnie ono nie robi. Lepsze wrażenie na mnie robi już to osiedle chyba zwane Beverly Hills w Kruszynie, te co je widać ze stacji Lukoil.

A tak nawiasem mówiąc polecam forum wieżowców polskich. Jest tam bardzo dużo o architekturze, o polskiej brzydocie itp.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xaxax niezalogowany
18 lutego 2014r. o 22:22
Co ty Gosciu Nakrecasz? Zeliszow jest jeszcze wioska w ktora jest ogarnieta :) a Kosciol jest pieknym zabytkiem :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bolo niezalogowany
18 lutego 2014r. o 22:53
~xaxax napisał(a): Co ty Gosciu Nakrecasz? Zeliszow jest jeszcze wioska w ktora jest ogarnieta :) a Kosciol jest pieknym zabytkiem :)


Pisałem o wszystkich wioskach ogólnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~przem niezalogowany
19 lutego 2014r. o 8:48
Taka ciekawostka - kościół widoczny na pocztówkach:
http://vimeo.com/16414140
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~przem niezalogowany
19 lutego 2014r. o 9:11
Taka ciekawostka - kościół widoczny na pocztówkach:
http://vimeo.com/16414140
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~grajek niezalogowany
19 lutego 2014r. o 10:50
Autor powinie taka stronę założyć na Facebooku i np. porównywać stare pocztówki ze stanem obecnym , ja tam stary jestem i niedołężny ale młodzi umieją śmigać po necie wiec takie przypominanie historii jest jak najbardziej wskazane bo kiedys nikt się tym nie interesował , może w przyszłości to doprowadzi do uratowania tych pereł naszego regionu czy przynajmniej zabezpieczenia przed dewastacja zabytków .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.