Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
~~9 niezalogowany
6 marca 2014r. o 22:44
fobiak napisał(a): malpuja rosjan bo stanie tez w rosji w jego miejscu urodzenia
powiedz mi tylko jak pilecki wydostal sie z oswiecimia
a zreszta mialas isc do garow

przypomnialas mi twoj film (z linka, ktory wkleilas), na ktorym twoi bohaterzy eskortuja niemiecki transport
bo pociag na filmie nie wylecial w powietrze


a jak Pilecki wydostał się z Auschwitz ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
6 marca 2014r. o 23:39
fobiak napisał(a): sa ulotki podziemia z tamtego okresu, w ktorym podziemie pisze, ze nie ma nic przeciwko zwiazkowi radzieckiemu o ile spobie przypominam jest to na ulotce win (ulotki przedwyborcze)

No to źle sobie przypominasz. Poczytaj deklaracje ideową zrzeszenia win.


fobiak napisał(a): o demokracji w polsce mowili wszyscy, w tym czasie nikt nie wiedzial jaki bedzie system, prywaciarze otrzymywali koncesje na dzialalnosc, chlopom rozdawano ziemie.

Z pewnością po doświadczeniach z bolszewikami a później po 17 wrzesnia 1939 spodziewano sie demokracji pod kuratelą Stalina. Zbiorowa amnezja wśród Polaków.


fobiak napisał(a): nie mozna nie uznac rozkazu przelozonych, rozwiazanie przerywa kontynuacje

Nie było czegoś takiego jak samolikwidacja NSZ z czyjegoś rozkazu


reszty bredni nie chce mi sie komentowac


Dopisane 06.03.2014r. o godz. 23:39:

fobiak napisał(a):
powiedz mi tylko jak pilecki wydostal sie z oswiecimia


Może tak jak "prof." Bartoszewski? Bo był chory. ; )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
7 marca 2014r. o 5:44
fobiak napisał(a): malpuja rosjan bo stanie tez w rosji w jego miejscu urodzenia
powiedz mi tylko jak pilecki wydostal sie z oswiecimia
a zreszta mialas isc do garow

przypomnialas mi twoj film (z linka, ktory wkleilas), na ktorym twoi bohaterzy eskortuja niemiecki transport
bo pociag na filmie nie wylecial w powietrze

Kotku, Ty nawet z bieżącą pamięcią masz problem, a co dopiero z historią :D
Może warto abyś zaczął edukację od nowa? Tylko nie od Murzynka Bambo, bo z tym możesz mieć problem :D :D
http://natemat.pl/619,czy-przez-suskiego-murzynek-bambo-znajdzie-sie-na-indeksie
Pozdr. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
7 marca 2014r. o 10:47
skorn napisał(a):
fobiak napisał(a): sa ulotki podziemia z tamtego okresu, w ktorym podziemie pisze, ze nie ma nic przeciwko zwiazkowi radzieckiemu o ile spobie przypominam jest to na ulotce win (ulotki przedwyborcze)

No to źle sobie przypominasz. Poczytaj deklaracje ideową zrzeszenia win.


fobiak napisał(a): o demokracji w polsce mowili wszyscy, w tym czasie nikt nie wiedzial jaki bedzie system, prywaciarze otrzymywali koncesje na dzialalnosc, chlopom rozdawano ziemie.

Z pewnością po doświadczeniach z bolszewikami a później po 17 wrzesnia 1939 spodziewano sie demokracji pod kuratelą Stalina. Zbiorowa amnezja wśród Polaków.




na stronie jedenastej a moze dwunastej jest jedna z ulotek, nie ta mialem na mysli ale ta tez odzwierciedla stosunek "bohaterow" do zwiazku radzieckiego. jest mowa o likwidacji samozwanczego rzadzu, czyli potwierdzenie tego o czym wczesniej pisalem - brak kontynuacji i ani slowa o komunie
http://pamiec.pl/download/49/29304/Biuletyn1-22008.pdf

tego to mi chyba juz nie skreslisz?


Dopisane 07.03.2014r. o godz. 10:47:

"szosty rok wojennej zawieruchy przyniosl nam wprawdzie uwolnienie..."
oni tacy slepi nie byli i nie ukrywali ze im uwolnienie przyniesiono a kto im przyniosl tez nie ukrywali
wiec powtorze tobie jeszcze raz, zwiazek radziecki uwolnil nas od zaglady
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 marca 2014r. o 11:09
i przyniósł nową,tysiące przesiedleń na wschód,mordy na AK itd.Można rzec z deszczu pod rynnę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
7 marca 2014r. o 11:59
~ napisał(a): i przyniósł nową,tysiące przesiedleń na wschód,mordy na AK itd.Można rzec z deszczu pod rynnę

rownie dobrze mozesz powiedziec, trzysta lat temu zbudowali most i on sie wcczoraj zawalil, mozesz im (tym dawnym rzemieslnikom zarzucic, partactwo, albo to, ze uzyli zly material a dobry sprzedali......... ale powiedz mi kogo to obchodzi

tutaj masz dokument stwierdzajacy fakty, dokument, ktorego sie nie da podwazyc
ttresc dokumentu mozna sobie interpretowac na 1000 roznych wersji i do tych wersji mozna doprawiac po 10.000 wyjasnien, motywacji i innych Kocham Bolec.Info ek

to jest dokument historyczny i nie ma zadnego ale...
co im przyniosl i czy z deszczu pod rynne, tego w dokumencie nie ma... tak bylo i nic nie zmienisz i nawet nie probuj

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 marca 2014r. o 12:09
fobiak napisał(a):
~ napisał(a): i przyniósł nową,tysiące przesiedleń na wschód,mordy na AK itd.Można rzec z deszczu pod rynnę

rownie dobrze mozesz powiedziec, trzysta lat temu zbudowali most i on sie wcczoraj zawalil, mozesz im (tym dawnym rzemieslnikom zarzucic, partactwo, albo to, ze uzyli zly material a dobry sprzedali......... ale powiedz mi kogo to obchodzi

tutaj masz dokument stwierdzajacy fakty, dokument, ktorego sie nie da podwazyc
ttresc dokumentu mozna sobie interpretowac na 1000 roznych wersji i do tych wersji mozna doprawiac po 10.000 wyjasnien, motywacji i innych Kocham Bolec.Info ek

to jest dokument historyczny i nie ma zadnego ale...
co im przyniosl i czy z deszczu pod rynne, tego w dokumencie nie ma... tak bylo i nic nie zmienisz i nawet nie probuj

Weż głęboki wdech i spróbuj jeszcze raz.Po Polsku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
7 marca 2014r. o 16:19
Nie wiem co takiego wynika z tego dokumentu, co działałoby na niekorzyść podziemia niepodległościowego.


Dopisane 07.03.2014r. o godz. 15:58:

fobiak napisał(a):
~ napisał(a): i przyniósł nową,tysiące przesiedleń na wschód,mordy na AK itd.Można rzec z deszczu pod rynnę

rownie dobrze mozesz powiedziec, trzysta lat temu zbudowali most i on sie wcczoraj zawalil, mozesz im (tym dawnym rzemieslnikom zarzucic, partactwo, albo to, ze uzyli zly material a dobry sprzedali......... ale powiedz mi kogo to obchodzi

Jak to kogo to obchodzi? Przecież to dalszy ciąg histori ze Stalinem w roli głównej.

Dokumenty o rozkazie rozstrzelań w Katyniu masz gdzieś, a z deklaracji ideowej WiN robisz afere. Twoje wybiórcze, antypolskie podejście do historii.


Dopisane 07.03.2014r. o godz. 16:19:

Fobiak, uważasz że trzeba mieć podstawy prawne, by walczyć o niepodległość swojej ojczyzny? O to by Naród był suwerenem? O demokratyczne wybory?

To nie jest spór o prawo, tylko o idee, które mają ostatecznie zwyciężyć. Albo "demokracja" ludowa (deportacje, mordy, kolektywizacja) albo wolność i prawdziwa demokracja, o którą trzeba było walczyć dalej po 45 r. Jak można wierzyć, że przywódca kraju, który w 39 r. dokonał w raz z Hitlerem rozbioru Polski, po 45 r. da Polakom wolność?


<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza