Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Medyczni księża
~ niezalogowany
15 kwietnia 2014r. o 13:10
Od urodzenia do śmierci trzeba się trzymać jak najdalej od klechów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zawód? niezalogowany
15 kwietnia 2014r. o 13:39
Pytanie Ksiądz to zawód czy powołanie. Bo jeśli ma umowę o pracę to chyba zawód . wobec tego czy kodeks pracy go obowiązuje? czy nie? jeśli to zawód to czy nie powinien mieć umowy z Biskupem czy innym na prowadzenie kościoła?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
15 kwietnia 2014r. o 13:54
jaki znowu zawod, panstwo nie ksztalci w takim zawodzie jak i nie ksztalci w zawodzie prostyttuttki
aby to byl zawod panstwo musialoby oplacac seminarium i zatrudniac ksiezy a wiernych musialoby opodatkowac
zlodziej to tez nie zawod, chyba, ze zlodziej sie zlegalizuje i bedzie kradl wg przepisow, takim to mamy najwiecej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 kwietnia 2014r. o 14:46
to w takim razie co to za umowa? za usługę czy jak? jeżeli mam powołanie to działam społecznie, nieodpłatnie itd , ale jak mam umowę to to juz praca wykonywana?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 kwietnia 2014r. o 14:52
~ napisał(a): to w takim razie co to za umowa? za usługę czy jak? jeżeli mam powołanie to działam społecznie, nieodpłatnie itd , ale jak mam umowę to to juz praca wykonywana?
Może umowa o dzieło.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 kwietnia 2014r. o 15:17
to nie o to chodzi czy umowa taka czy śmaka tylko że jest . a jak umowa jakakolwiek jest to znaczy że wykonuje się pracę. jak górnik kucharz czy minister. a to oznacza że to nie posługa .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
15 kwietnia 2014r. o 15:58
umowe sie zawiera z partnerem, z kims kto legalnie, prawnie moze taka umowe zawrzec (osoba lub jednostka prawna)
nie wolno panstwu zawierac umowy z chorym umyslowo jak i ze zlodziejem (prywaciarzem pracujacym na czarno lub innymi pracujacymi na czarno, nie mylic tu z sutanna),
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 kwietnia 2014r. o 16:41
Szpital może zatrudniać ksiedza i oczkiwać ekwiwalentnie świadczenia posługi.

Ksiądz natomiast ma obowiązek wywiązywać się z warunków umowy o pracę.

Szpital, organ właścicielski - starostwo, powinni dopilnować, czy ks. Jarosiewicz wykonuje swoją pracę. On ma obowiązek świadczenia pracy w zakresie i czasie (0.35 etatu) określonym umową, i nie może być od tego odstępstw. Nie może też delegować nikogo innego na swoje miejsce, tak jak kierowca autobusu nie może przysłać w zastępstwi swego szwagra, bo akurat se zapił.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie