Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

OFE - eksperyment który okazał się klapą

~Jan niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 17:37
W okresie kiedy wprowadzano ubezpieczenie w OFE, ja byłem wytypowany na szkolenie ajentów. Nijak nie mogłem zrozumieć, jak wysoką można mieć emeryturę po wpłatach i osiągnięciu stosownego wieku = mimo, że lektor pokazywał piękną krzywą wzrostu. Zaniepokojony tym w przerwie wykładów zapytałem go wprost: wpłacając np wartość samochodu malucha - to na jaką wartość mogę liczyć po osiągnięciu wieku emerytalnego - odpowiedż brzmiała MALUCHA. w tej sytuacji zrezygnowałem z ajentury nie chciałem naciągać ludzi na te bzdury. Doszedłem do wniosku, że o swoe pieniędze trzeba się zatroszczyć samemu.
I dobrze zrobiłem !
Dzisiaj mówi się o możliwości wyboru ale to "ten sam Iwan, tylko czapka inna".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 17:51
Oj Janie ,Janie jakie ajentury ,kto Ciebie typował do prowadzenia OFE,bzdury piszesz więc nie zabieraj glosu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~007 niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 20:48
Z tego co się orjętuje to do pewnego czasu można decydować o przejściu czy też wyborze pomiędzy OFE a ZUS. Zarówno jedne jak i drugie oszczędności są dziedziczne- nie ma obawy. Ja wolę ZUS a OFE ? - Kto zagwarantuje mi zysk na Giełdzie ? nikt a ZUS lub jemu podobna instytucja będzie. A jak kogoś stać może na różne sposoby sobie zabezpieczać przyszłość. Barierą jest jedynie mentalność.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 20:54
nie slyszalam ,zeby z ZUS sie dziedziczylo,umierasz i twoje konto wygasa ZUS wyplaca rodzinie pogrzebowe i po sprawie,nawet jezeli przekreciles sie po pierwszej emeryturze.Pieniadze w ZUS sa wirtualne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 kwietnia 2014r. o 21:07
Jeszcze raz : OFE prywatne instytucje spekulantów giełdowych, z naszych pieniędzy ściąganych przez ZUS, kupowały nasze zadłużenie ( Obligacje Państwowe ) pobierając zaj ... ste prowizje. ZUS jest źle zarządzany , ale nie kreuje dodatkowego długu. Użyjmy analogii : mam zapłacić stówę na leczenie i starość , miesiąc w miesiąc. Daje ją Zusowi , a urzędasy wywalają dwie dychy na pier .. do .. lety, dwie dychy na własne pensje , dwie dychy na emerytów i rencistów , dwie dychy na służbę zdrowia i dwie dychy odkładają w bankach na moją emeryturę , tudzież rentę. Oddaję dwie dychy OFE " odkładaną w bankach " i dopłacić muszę coś do tej stówy , albo uszczknąć z pozostałych danin , aby " szpece " od zarządzania moim kapitałem mieli z czego , beztrosko żyć. Tym bardziej , że nasz ulubiony solenizant, Donaldinio, bez skrupułów zadłuża następne pokolenia Polaków, to chłopaki od spekulacji finansowych, choć po d... pie ostatnio dostali ( chwała Ci Premierze !! ) wciąż mają się nieźle. I tylko ścierwomedia bełkocą coś o kradzieży. Ciężki to kawałek chleba , ile się trzeba na kłamać , aby zarobić. :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~egerszege niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 21:36
to w koncu zostac w tym OFE czy olac ich...bo juz kreciola dostaje tyle roznych opinii sie naczytalem...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 21:44
Co lepsze - ZUS czy OFE?
Objawie wam coś, coś o czym już zapomnieliscie a to było tak niedawno.
Niedawno, jakieś kilka lat temu ogłoszono z dnia na dzień globalny kryzys.
Kryzysem "zaskoczeni byli" i analitycy giełdowi i bankowcy i rządy państw.
Myślę że ZUS państwowy i OFE analityków i bankowcow też jeszcze kryzys zaskoczył nie raz :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 kwietnia 2014r. o 21:48
~egerszege napisał(a): to w koncu zostac w tym OFE czy olac ich...bo juz kreciola dostaje tyle roznych opinii sie naczytalem...


Zus Kolego. Zus możemy kontrolować , spekulantów nie. :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.