Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

mirabelka

~busiakłapusia niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 12:33
Czy ktoś wie gdzie i czy można znależć i dostać[kupić] sadzonki śliwki mirabelki? Szukam bez skutku od dawna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja pikole niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 14:07
człowieku wejdz na allegro i sobie kup!

http://allegro.pl/sliwa-mirabelka-na-przetwory-nalewki-sadzonka-5-zl-i4148539538.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 16:51
człowieku,nie wiesz o co chodzi i niemądrze się wypowiadasz,takie jak są na allegro to przy pierwszej lepszej drodze polnej i miejskiej a nawet przed dworcem w Bolcu znajdę , chodzi mi o prawdziwą mirabelkę,ogrodową ,tą z pomarańczowo-czerwonym zabarwieniem skórki w pełnej fazie dojrzałości.Na allegro wszyscy jak dotąd sprzedają żółtą ,drobną śliweczkę ,najczęściej ałyczę,dziczkę ,niesmaczną i cierpką .owoce prawdziwej mirabelki są z pomarańczowo czerwonym rumieńcem ,pachnące ,bardzo słodkie,pestka czysto odchodzi od miąższu a ta żółta to wprawdzie też mirabelka niemiecka ale nie o nią mi chodzi.Jednak na allegro zbyt często sprzedaje się ałyczę która ma bardzo podobne owoce do żółtej mirabelki i sprzedajacy nazywają ją niesłusznie "mirabelką z Nancy" -ale ta z Nancy to właśnie jest ta odmiana ,której szukam,ta rumiana ,nie żółta,wszyscy sciągają opis z wikipedi dotyczący prawdziwej mirabelki i zdjęcie często też a jak zadzwonię i pytam jak jest na prawdę ,to okazuje się ,że niestety to jest ta żółta,kupiłam już takie drzewka na allegro,,w ten sposób jestem właścicielką 13-tu drzewek ,,,,,,,,,żółtej ałyczy.Wciąż więc poszukuję Prawdziwej MIRABELKI ,mam świadomość ,że może ktoś posiadać jeszcze w ogrodzie przydomowym taką odmianę z bardzo dawnych nasadzeń,wiem ,ze tu,na Dolnym Śląsku jedynie występowała ta odmiana ,stad moje pytanie,jeżeli ktoś wie ,proszę o informację a za takie rady jak powyższa bardzo dziękuję , potrafię korzystać z allegro i gdyby była możliwość kupienia tam ,nie było by mojego pytania tutaj.

Zmoderowano 22.04.2014 godz.17:33 - powód: topposting oraz błąd cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 17:36
Zapytaj posła od motyli i muszek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~` niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 17:49
nie znam się - ale ta ma w nazwie Mirabelka z Nancy - i dodane - podkładka ałycza... http://allegro.pl/sliwa-mirabelka-z-nancy-prawdziwa-mirabelka-i4054759813.html

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 kwietnia 2014r. o 18:25
~~` napisał(a): nie znam się - ale ta ma w nazwie Mirabelka z Nancy - i dodane - podkładka ałycza... http://allegro.pl/sliwa-mirabelka-z-nancy-prawdziwa-mirabelka-i4054759813.html




Dzwoniłam tam dawno już ,zdjęcie pokazuje właściwą śliwkę i też mnie przynęciło ale odpowiedź jaką dostałam ,to ,że to jest żółta śliwka,zwykła ,zdjęcie i opis od wuja google,no cóż ,niektórzy nie pytają ,kupują wierząc opisowi,też wierzyłam do pewnego czasu .teraz mam sporo ałyczy a kupowałam mirabelkę z Nancy,jeżeli ktoś miał właściwa mirabelkę w ogrodzie ,wie o jaką chodzi. Allegro odpada.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4623
#anilia nieaktywny
23 kwietnia 2014r. o 7:40
Taką śliwę o jakiej piszesz kupiłam na allegro żałuje że wzięłam tylko 1 drzewko, szukaj u dobrych szkółkarzy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~` niezalogowany
23 kwietnia 2014r. o 10:20
znalazłam link do hodowcy starych odmian owocowych drzew - na dzień dzisiejszy ma wszystko sprzedane, ale może warto za rok go przypilnować :)
http://stareodmiany.pl/sklep-stare-odmiany-drzew-owocowych
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.