Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Wójt Gminy Gromadka w niedziele służbowym Autem.

~Szczepański niezalogowany
14 listopada 2014r. o 13:59
~*** Opublikowane: 2014-11-14 11:52:32 ..............Komu płaci się za to żeby interes publiczny nie ucierpiał ? Urzędnicy jak Wójt mają obowiązek przestrzegać prawa , mają obowiązek koordynować pracę Urzędu Gminy , współpracować z Sołtysami czy Radnymi tak aby informować ludzi na czas o planowanych inwestycjach , spotkaniach o pracy Rady Gminy . Nie każdy siedzi od......

Dlatego tak mnie dzisiaj skoordynowali z dostępem do informacji w protokole z sesji Nr L/14 Rady Gminy Gromadka, która odbyła się 29 września 2014 roku. Po wczorajszym zebraniu z kandydatem Andruchowskim, które odbyło się w świetlicy wiejskiej Motyle dla mieszkańców wsi Motyle i Pasternik dyskusja dotyczyła też sprawy dostępu do informacji publicznej. Jeszcze pracujący radny Peter Andrzej, stwierdził, że nie ma problemu, aby samemu pojechać do biura rady i zapoznać się z protokołami z posiedzeń sesji Rady Gminy i posiedzeń Komisji Budżetowej.
Wykonałem telefon następnego dnia do Biura Rady Pani Alina Bednarek powiedziała, ze protokół będzie może dzisiaj udostępniony. Powiedziałem, że specjalnie już jadę do Gromadki to się z nim zapoznam na miejscu. Mogła powiedzieć przez telefon, że za 11 minut będzie zamieszczony na witrynie urzędu. Albo oddzwonić zaraz, a znają do mnie numer telefonu -jak coś w deklaracji śmieciowej było źle to zadzwonili w tej sprawie.
Przejechałem się w sumie dwadzieścia kilometrów, aby dowiedzieć się, że udostępniają tylko w czwartki od 11 do 14 - pokazała mi paragrafy - na załączonym zdjęciu widać jakie. Przy wyjściu z urzędu traf stał przy śmieciarce, nasz wójt Pawliszczy Dariusz i powiedział mi, że na to są paragrafy i rozporządzenia, a poza tym on ma tylko 27 osób zatrudnionych w gminie.
Nic dodać, nic ująć sam się zareklamował w jakim poważaniu ma mieszkańców.
Poza tym pytałem już raz wójta Dariusza Pawliszczego na zebraniu wiejskim ponad miesiąc temu przy okazji rozmów o remoncie świetlicy, czy to hakerzy zaatakowali witrynę Urzędu Gminy, ze brak jest protokołu z XLVII sesjii Rady Gminy Gromadka odbytej w dniu 24 czerwca 2014 r. i nadal nie ma i nie pisze dlaczego.

Pozdrawiam mieszkańców gminy i proszę głosujcie na mądrych radnych i wybierzcie nowego dobrego wójta. Zacznijmy interesować się sprawami gminy oraz rozliczajmy naszych radnych i wójta z pracy dla dobra mieszkańców.
WYBÓR JEST WASZ.

Na koniec, Panie Wójcie jak będzie z kanalizacją (oczyszczalnie) wsi Pasternik, dlaczego nie robimy tego najpierw, podobnie jak w miejscowości Gromadka, Borówki, Krzyżowa, Osła, Osła kolonia i Różyniec. Kanalizacja i drogi gminne pierwsze, a przy okazji powiatowe.
Będziemy płacić kary do unii za każdego mieszkańca, który nie będzie miał podłączenia do kanalizacji lub zbudowanej oczyszczalni - termin narzucony to 31 grudnia 2015 roku.

PS
Czy Gromadka awansowała do rangi powiatu! Drogi powiatowe pierwsze. Może wystąpmy o drogi wojewódzkie i zacznijmy pomagać je remontować.
Zasady wydawania pieniędzy publicznych i znajomość ustawy o finansach publicznych się kłania.[img=1415969981_9ox5yp4.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jeżyk niezalogowany
14 listopada 2014r. o 19:40
To nie jest inna wiara...to jest to samo w co ty wiezysz tyko w innym wydaniu.a jesli chodzi o auto to można potraktować go jako deputat pracowniczy. Co wy na to?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 listopada 2014r. o 20:51
~ napisał(a):
~ napisał(a): Poczytaj kodeks pracy i się dowiedz a nie ludzi w błąd wprowadzasz.Zastępcy nie należy się ekwiwalent za nie wykorzystany urlop.Dobranoc.


To Z-ca wójta nie jest pracownikiem? a od kiedy tak jest, oświeć mnie i podaj artykuł kodeksu pracy. Bo ja nie znam takiego, może się od ciebie czegoś nauczę.
Zawsze trzeba się uczyć od mądrzejszych.

Pewnie potem pójdzie na urlop i teraz gmina będzie dwa miesiące bez zastępcy.
I co oni biedaczki bez niego zrobią?


jeśli nowy wójt zwolni zastępcę to ekwiwalent musi być wypłacony, to jest takie "szykowanie" odprawki poniekąd zrozumiałe, ale na pewno kłuje mieszkańców
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 listopada 2014r. o 22:22
Ja jestem zawiedziony rządami Darka w Gminie Gromadka i wstydze troche sie że w niej mieszkam ale no już to przebole,mysle że głowa gminy sie zmieni :) i Staniemy na nogi :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 listopada 2014r. o 22:36
~ napisał(a): Ja jestem zawiedziony rządami Darka w Gminie Gromadka i wstydze troche sie że w niej mieszkam ale no już to przebole,mysle że głowa gminy sie zmieni :) i Staniemy na nogi :)


Jak juz przebolisz i staniecie na nogi (widzisz podwojnie ?) zmien miejsce zamieszkania- wyprowadz sie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~eeep niezalogowany
14 listopada 2014r. o 22:48
~ napisał(a):
~ napisał(a): Ja jestem zawiedziony rządami Darka w Gminie Gromadka i wstydze troche sie że w niej mieszkam ale no już to przebole,mysle że głowa gminy sie zmieni :) i Staniemy na nogi :)

Jak juz przebolisz i staniecie na nogi (widzisz podwojnie ?) zmien miejsce zamieszkania- wyprowadz sie.
[img=1416001719_jc48rb8.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~CISZA WYBORCZA niezalogowany
14 listopada 2014r. o 23:39
w internecie też

nie wierzysz przeczytaj!


http://www.infor.pl/prawo/wybory/wybory-parlamentarne-2011/292516,Co-grozi-za-zlamanie-ciszy-wyborczej.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~CISZA WYBORCZA niezalogowany
14 listopada 2014r. o 23:39
w internecie też

nie wierzysz przeczytaj!


http://www.infor.pl/prawo/wybory/wybory-parlamentarne-2011/292516,Co-grozi-za-zlamanie-ciszy-wyborczej.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.