Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Obelisk naprawiony
2161
#fobiak nieaktywny
17 maja 2014r. o 21:35
na nacistow robili polowanie amerykanie
sowieci i polacy robili polowanie na ss-mannow
ale po przejciu frontu

a walczyli wszyscy z niemcami
tak podaje dokumentacja
i w pierwszych powojennych wiedac to wyraznie

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2884
ela
17 maja 2014r. o 21:47
Nie żartujecie z tym MZGM? Wiem, że na cmentarzu są kwatery, ale nie takie :D
Pewnie odesłali pismo do MZGK.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 maja 2014r. o 23:46
~ napisał(a):
~ciekawski napisał(a): Dobrze że przywrócono obeliskowi jego pierwotny stan ale interesuje mnie dlaczego właściwie tablica upamiętniająca bohaterstwo lejtnata Zajcewa znajduje się na cmentarzu w Bolesławcu skoro ten bohater zginął podczas forsowania Odry. Gdzie Rzym gdzie Krym?
Jak się wycofywali na południe to go zabrali bo był ranny i w Bunzlau zmarł.


Coś ściemniasz. W tekście jasno napisano: "...relief ukazuje śmierć młodszego lejtnanta Pawła Zajcewa, który własnym ciałem zasłonił szczelinę niemieckiego bunkra, umożliwiając jego zdobycie w czasie forsowania Odry w 1945r."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~antynazista niezalogowany
17 maja 2014r. o 23:52
MiM napisał(a):
fobiak napisał(a): nikt nie walczyl z faszyzmem, wszyscy walczyli z niemcami

Nie z Niemcami a z nazistami.
Naziści to taka rasa ludzi, która pojawiła się na terenie Niemiec nie wiadomo skąd pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku i wywołała wojnę, a po jej przegraniu odeszła tam, skąd przyszła :>


(...) A potem sobie odpowiedz na pytanie kto dał Hitlerowi władzę. Jakaś garstka oszołomów? Nie olbrzymia większość tego cywilizowanego narodu w demokratycznych wyborach wybrała faszystów i nazistów bo im obiecał Lebenkupczyum, czyli Austrię, Czechosłowację, Polskę i Rosję. Tylko że ruscy spuścili mu(...)

Zmoderowano 18.05.2014 godz.13:01 - powód: słownictwo (moderator)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
18 maja 2014r. o 0:10
Ciężko z wychwytywaniem ironii u niektórych.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7352
#MiM nieaktywny
18 maja 2014r. o 0:10
Przepraszam za zamieszanie, które wprowadził mój wpis. Myślałem że forma, w jakiej go napisałem, jednoznacznie wskazuje na ironię z jaką podchodzę do fałszowania historii przez Niemców. Oczywistym jest że to Niemcy wywołali tę wojnę. Chciałem tylko Wam zwrócić uwagę na fakt że trudno dziś gdziekolwiek przeczytać o zbrodniach niemieckich, natomiast o "polskich obozach" ostatnio niestety coraz częściej.
Cieszy mnie tak żywa Wasza reakcja.

zapraszam na bunzlau.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
18 maja 2014r. o 0:11
~Malkon napisał(a): Żołnierzom spoczywającym na polskich cmentarzach należy się szacunek.

Szacunek tak, ale nie pomniki.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7352
#MiM nieaktywny
18 maja 2014r. o 0:25
skorn napisał(a): [Szacunek tak, ale nie pomniki.

Skorn chyba tak nie myślisz? Tak tylko z przekory piszesz :>

zapraszam na bunzlau.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.