Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wrócili z tarczą
~ niezalogowany
11 czerwca 2014r. o 13:17
fobiak napisał(a): tak dlugo jak bedziesz cytowal nieukow taka dlugo nie bedziesz wiedzia o czym piszesz a piszesz brednie

pisarczyk o znanym nazwisku piszac brednie nigdy nie przyzna sie do bledu tylko zawsze bedzie bronil swoich bredni by nie zostac zdegragowanym do analfabety.



Nieukiem to sam jesteś. Na dodatek ubliżasz innym piszącym, którzy mają zdanie odmienne od twojego.
Kto dał ci prawo oceniać zdanie innych osób. Jakim prawem podważasz czyjeś zdanie.
Kim ty jesteś, żeby pisać, co jest prawdą, a co nie.


Nie rozumiesz prostych słów napisanych przez innych, mimo, że zostały wytłuszczone:

~Bolek napisał(a):


Nazwa Ludowe Wojsko Polskie używana była powszechnie od lat 50-tych przez władze państwowe oraz piśmiennictwo tego okresu w celu podkreślenia związku z panującym w kraju ustrojem socjalistycznym (ludowym). ........



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
11 czerwca 2014r. o 13:26
mozesz sobie wytluszczac, zajmujesz sie nazwa historyczna a nie obyczajowa, regionalna czy zmyslona. trzymaj sie faktow i konkretow. oficjanie bylo wojsko polskie, z takimi dokumentami i pieczatkami.
to co glosili i glosza nieuki nie ma zadnego znaczenia. ty mozesz nawet sobie wytluscic "kochane wojsko polskie" a ja tobie udowodnie, ze nie bylo takiej formacji.

podobnie jest z "zolnierzami wykletymi" nie bylo czegos takiego, nic na ten temat w zrodlach nie znajdziesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wojak niezalogowany
11 czerwca 2014r. o 16:15
Fobiak, jeżeli piszesz o formacji, jaka istniała i jaka istnieje, to jedyną taką są Siły Zbrojne (obecnie siły Zbrojne RP).

Wszelkie określenia typu "Ludowe Wojsko Polskie (LWP)", czy też"" Wojsko Polskie (WP)", są jedynie potocznymi i ogólnikowymi określeniami, używanymi w odniesieniu do Sił Zbrojnych.

Określenia:

"1 Dywizja Piechoty im. T. Kościuszki"
"1. Korpus Polskich Sił Zbrojnych"
" I Armia "

, to są nazwy własne jednostek , czy też związków taktycznych.

W książeczkach wojskowych obecnie i dawniej, nie ma i nie było zapisu "Wojsko Polskie", tylko "Siły Zbrojne".

Dodam, że w dokumentach normatywnych występuje termin "Siły Zbrojne". To samo dotyczy wszelkich pieczęci, używanych w instytucjach i jednostkach wojskowych.

Na żadnych pieczęciach nie ma napisu "Wojsko Polskie".

Na zakończenie:

W okresie I Rzeczypospolitej:
Wojsko I Rzeczpospolitej, w tym: armia koronna, armia litewska, armia księstwa Warszawskiego, Wojsko Polskie Królestwa Kongresowego oraz oddziały Powstania Listopadowego Legiony Polskie.

W okresie II Rzeczpospolitej:
Armia Polska II RP, polskie siły na zachodzie ( uformowane oddziały stanowiące część sił zbrojnych RP, organizowane formacje wojskowe będące w składzie Sił Zbrojnych RP, powołane do życia jesienią 1939 roku. Podstawą prawną do ich stworzenia były międzysojusznicze umowy podpisane przez Francję i Wielką Brytanię), Armia Krajowa i inne formacje niepodległościowe, których żołnierze walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem.
Ludowe Wojsko Polskie – potoczna nazwa dla części Wojska Polskiego powołanego do życia w latach 1943-44 w ZSRR, w szczególności 1 Armia polska i 2 armia polska oraz pochodzących z niego sił zbrojnych RP z lat 1944-52 oraz Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej z lat 1952-89.

W okresie III Rzeczpospolitej:
Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, na które składają się: Wojska Lądowe, Marynarka Wojenna, Siły Powietrzne, a także siły specjalne, ktrych żołnierze prowadzą działania specjalnego przeznaczenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
11 czerwca 2014r. o 17:16
mylisz sie ale zapoznaj sie z dyskusja i wyciag sobie sam wnioski

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=83&t=16364
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
22 czerwca 2014r. o 13:42
[img=1403437370_g11r19h.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.