Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Zdrowe i dobre jedzenie

~ niezalogowany
26 września 2016r. o 15:23
~klucznick napisał(a):
~ napisał(a): A ja mam pytanie? Czy ktoś kupował świnie w gospodarstwie w Tomaszowie? Czasem ci Państwo stoją na stoisku na Manhatanie. Ciekawa jestem czy świnki nie są takie szybko pasione na jakiejś paskudnej paszy, bo takie mięso jest galaretowate i tłuste, a nie o takie mi chodzi. Wie ktoś?
A może gdzieś indziej można kupić dobre świnki wraz z ubojem (bo u siebie nie mam warunków) lub półtusze?
jeżeli jest tłuste tj dobrze chodowana,jeżeli jest mięsista to pasza i szczepionki na szybki wzrost mięsni :P

Poważnie??? a ja zawsze myślałam na odwrót. To dlaczego te tłustawe świnie mają jakieś takie rzadkie, galaretowate przerosty? Moja babcia też kiedyś hodowała świnie,karmiła tylko naturalnie, zielonka, ziemniaki, jakaś śruta zbożowa, żadnych pasz. Były tłuste, ale ten tłuszcz był taki twardy, słonina dobrze się kroiła. A jak niedawno kupiliśmy od gospodarza świnię to właśnie mięso było takie dziwne,galaretowate a tłuszcz strzelał na patelni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
26 września 2016r. o 15:33
~ napisał(a):
~klucznick napisał(a):
~ napisał(a): A ja mam pytanie? Czy ktoś kupował świnie w gospodarstwie w Tomaszowie? Czasem ci Państwo stoją na stoisku na Manhatanie. Ciekawa jestem czy świnki nie są takie szybko pasione na jakiejś paskudnej paszy, bo takie mięso jest galaretowate i tłuste, a nie o takie mi chodzi. Wie ktoś?
A może gdzieś indziej można kupić dobre świnki wraz z ubojem (bo u siebie nie mam warunków) lub półtusze?
jeżeli jest tłuste tj dobrze chodowana,jeżeli jest mięsista to pasza i szczepionki na szybki wzrost mięsni :P

Poważnie??? a ja zawsze myślałam na odwrót. To dlaczego te tłustawe świnie mają jakieś takie rzadkie, galaretowate przerosty? Moja babcia też kiedyś hodowała świnie,karmiła tylko naturalnie, zielonka, ziemniaki, jakaś śruta zbożowa, żadnych pasz. Były tłuste, ale ten tłuszcz był taki twardy, słonina dobrze się kroiła. A jak niedawno kupiliśmy od gospodarza świnię to właśnie mięso było takie dziwne,galaretowate a tłuszcz strzelał na patelni.
mięso musi być w miarę zbite tłuste bez przerostów wtedy była normalnie karmiona ,a jak boczek tłusty to była na wybiegu grzebać w błocie :) ja się na świniach nie znam ,ale kolega co mi robi wyroby ma bogatą wiedze i wszystko wiem od niego :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 września 2016r. o 15:37
A świnki to gdzie kupujesz, jeśli można spytać? Masz jakieś sprawdzone gospodarstwo?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13176
#zenia nieaktywny
27 września 2016r. o 9:05
Sama jakiś czas temu zrezygnowałam z wędliny kupowanej w sklepach. Zdarza się oczywiście ,ze kupie sobie kiełbasy żywieckiej na kanapkę czy kindziuka. Niemniej praktycznie co tydzień piekę sobie w piekarniku duży kawałek schabu ( mamy potem z mężem na kanapki). Jest to o wiele smaczniejsze i zdrowsze bo wiecie,ze nic nie jest tam napakowane do mięsa.
Na stronie jest przepis:
https://www.przepisy.pl/przepis/schab-pieczony-z-grzybami-i-szpinakiem

Piecze się dosyć prosto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kiszkaan niezalogowany
27 września 2016r. o 12:41
W zdrowym życiu ważne jest zdrowe jedzenie, a co myślicie o suplementacji? Warto brać czy nie. Na forach jest MASA tych leków ( http://forumolekach.pl/leki-na-odchudzanie-opinie/ )i proszków na wszystko, ale ja szczerze nie jestem przekonany do suplementów i raczej bym tego świństwa nie brał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
27 września 2016r. o 13:44
~ napisał(a): A świnki to gdzie kupujesz, jeśli można spytać? Masz jakieś sprawdzone gospodarstwo?
ja osobiście nie kupuję ,polegam na wiedzy kolegi :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zbyszek89 niezalogowany
30 stycznia 2017r. o 20:52
Dziwią mnie osoby, które kupują przetworzone jedzenie z sklepów i mówią, że chcą żywić się zdrowo. To przecież absurd. Jeśli chce się jeść zdrowe posiłki, to faktycznie najlepiej kupować w zaufanych gospodarstwach, jak na przykład w http://www.tefra.pl/ Dzięki temu będziecie w stanie poczuć się naprawdę dobrze i sprawić, że Wasz organizm nie będzie zanieczyszczony toksynami pochłanianymi w jedzeniu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kapusta kiszona z kamionki niezalogowany
31 stycznia 2017r. o 1:13
Jak ja widzę kapustę kwaszoną i wiaderka plastikowe z nią to ja dziękuję za taką zdrową i ekologiczną żywność! :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza