Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Czy Bóbr wyleje?

8117
#alabaster72 nieaktywny
11 lipca 2014r. o 18:02
Widziałem dziś na ulicy Małej jak strażacy układali worki z piaskiem, zastanawiam się czy rzeka wyleje? Nigdzie w mediach nikt nie piśnie na ten temat.
Byłem nad Bobrem i trochę poziom wody się podniósł.

Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2438
#rafi nieaktywny
11 lipca 2014r. o 18:08
Ulica mała to chyba nie koło bobru??. Zapewne nie piszą bo nie ma takiej potrzeby, na stronie UM jest tylko informacja o zagrożeniu burzowym II stopnia i tyle ;)

Lej na anonimów to wyrzutki bolec info. Wywalają swoje łzy na forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8117
#alabaster72 nieaktywny
11 lipca 2014r. o 18:23
Ja wiem bo to obok mnie ale brama do drukarni i szkoła zostały zabezpieczone

Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2438
#rafi nieaktywny
11 lipca 2014r. o 19:05
Wiem tyle że na dolnym śląsku ma przejść burza ale o zabezpieczeniach nic nie wiem, możliwe że zabezpieczają szkołę przed zalaniem od strony Gancarskiej tak jak w tam tym roku miało to miejsce

Lej na anonimów to wyrzutki bolec info. Wywalają swoje łzy na forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7612
bax
11 lipca 2014r. o 20:45
alabaster72 napisał(a): Ja wiem bo to obok mnie ale brama do drukarni i szkoła zostały zabezpieczone


Może zabezpieczyli przed obfitymi opadami deszczu? studzienki "wybijają" i nawet na mieście "rzeka"płynie:(...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lipca 2014r. o 3:47
Oczywiście, że wyleje. Jak setki lat temu i za 100 lat też. :)

Kilkaset, a moze wcześniej, 1000 lat temu Bóbr płynął, a przynajmniej jego odnoga w okolicach Staszica, Lipowa, Stolarska i Wałowa. Pamiatką jest obecny wał z drzewami. Rzeka, czyli jej nurt płynąc usypywał piach po przeciwległej stronie i podmywał wyższy teren tam. W czasach średniowiecznych albo wcześniej, słowiańskich było tam grodzisko, okolice ulicy Akacjowa, Topolowa i Brzozowa. ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lipca 2014r. o 5:49
To nie o Bóbr chodzi a o Złoty Potok, który wylewa w kilku miejscach, podczas intensywniejszych opadów. A konkretnie to na Willowej, przy Biedronce, na Kubika przy Eko, Na Łokietka przy Mechaniku i na koniec przy Carrefourze. Te worki mają zabezpieczyć przed wodą wybijającą ze Złotego Potoku studzienkami na Kubika. Tu masz fotki jak się tam woda wylewała wcześniej http://www.bolec.info/index.php?op=gallery&cat=90
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lipca 2014r. o 6:21
~ napisał(a): Oczywiście, że wyleje. Jak setki lat temu i za 100 lat też. :)

Kilkaset, a moze wcześniej, 1000 lat temu Bóbr płynął, a przynajmniej jego odnoga w okolicach Staszica, Lipowa, Stolarska i Wałowa. Pamiatką jest obecny wał z drzewami. Rzeka, czyli jej nurt płynąc usypywał piach po przeciwległej stronie i podmywał wyższy teren tam. W czasach średniowiecznych albo wcześniej, słowiańskich było tam grodzisko, okolice ulicy Akacjowa, Topolowa i Brzozowa. ;)

Bóbr nie miał wtedy koryta w innym miejscu. On miał koryto tam, gdzie dziś, tylko że nieco szersze i nie 1000 lat temu a w okresie cofania lodu w czasie ostatniego zlodowacenia. Prakoryta Bobru i Kwisy są dobrze widoczne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie