Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Dziecko w busie

4560
#Wiolizna nieaktywny
2 sierpnia 2014r. o 12:51
Zastanawiam się jak to jest z przepisami przewożenia dziecka w busie. Zabierając dziecko powiedzmy w wieku kilkunastu miesięcy na dystans nie większy niż kilkanaście km, powinnam mieć fotelik czy przewożę na kolanach? Wiem, że w taksówkach nie ma obowiązku ale co z resztą? Proszę o opinie.

"Co mnie nie zabije to mnie wzmocni" :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~anonimowy niezalogowany
2 sierpnia 2014r. o 12:59
jeżeli tj bus(autobus) przewożący ludzi to nie musi być bo bus(autobus)nie ma pasów bezpieczeństwa.jeżeli jest to bus wyposażony w pasy to musi być zapięte.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4560
#Wiolizna nieaktywny
2 sierpnia 2014r. o 13:02
No w Auto liniach nie każdy fotel ma pasy. Chciała bym zabrać dziecko (16miesięcy) kilka km za miasto i mam dylemat, czy z fotelikiem czy bez. Dobrze by było bez.

"Co mnie nie zabije to mnie wzmocni" :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~anonimowy niezalogowany
2 sierpnia 2014r. o 13:09
poczytaj w google wpisz fotelik a komunikacja miejska.nigdy nie korzystałem z tego rodzaju komunikacji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kc niezalogowany
2 sierpnia 2014r. o 13:16
ja ze swoim trzynasto miesięcznym jeżdże do trzebienia bez fotelika :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4560
#Wiolizna nieaktywny
2 sierpnia 2014r. o 14:38
auto liniami jezdzisz? Kurcze boje sie, ze pojde taki kawal na przystanek i bede musiala sie wracac :|


Dopisane 02.08.2014r. o godz. 14:38:

No dobra, juz wiem ze moge bez fotelika. Nie jedzie nikt w kierunku Wykrot dzisiaj?

"Co mnie nie zabije to mnie wzmocni" :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ania81 niezalogowany
2 sierpnia 2014r. o 23:51
Wiolizna napisał(a): auto liniami jezdzisz? Kurcze boje sie, ze pojde taki kawal na przystanek i bede musiala sie wracac :|Dopisane 02.08.2014r. o godz. 14:38:No dobra, juz wiem ze moge bez fotelika. Nie jedzie nikt w kierunku Wykrot dzisiaj?



Ja ze swoim maluchem od urodzenia jeździłam 30km w jedna strone bez fotelika.......i z powrotem.
Brałam wózek aby nie nosić na rękach po wyjściu z autobusu-busa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1799
#koehl nieaktywny
3 sierpnia 2014r. o 10:07
wszystko zależy od rodzica,ja nie zgodziłbym się wieżć mojego dziecka bez fotelika w busie nawet 1 km,niby mały kawałek,a może być tragedia na całe życie
Fotelik musi być i koniec,tym badziej za miastem,jedak nie ma to wielkiej różnicy
Każdy rodzic kto pozwala na przewożenie swojego dziecka bez fotelika,to tak jakby mu na tym dziecku wogle nie zależało!!!
Tym bardziej wypadki w busach zdarzają się bardzo często,a kierowcy takich busów nie są zbyt dobrymi kierowcami!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza