Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

ODDAM PIESKI

6894
#omo nieaktywny
13 sierpnia 2014r. o 14:56
"..chcą zapewnić godne życie"...
No tak, oddając pierwszemu chętnemu zbyt młode szczenię, obojętne czy do zabawy dzieciom, czy na łańcuch. Ja mam inne odczucie. Sprawdź ogłoszenia - sporo kundelków, mieszańców wszelkiego typu i maści - naprawdę uważasz, że dobrym wyjściem jest beztrosko powoływać na świat szczeniaki, a potem rozdawać jak bułeczki?


Dopisane 13.08.2014r. o godz. 14:56:

Internet zapewnia anonimowość - zwłaszcza w wypadku zwykłych wypowiedzi. Nikt nikogo nie szkaluje - po prostu wyraża się opinie na konkretny temat.
A może właściciel po kilku wypowiedziach sam dojdzie do wniosku, że skoro ciężko oddać szczeniaka, to następnych nie wyprodukuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
13 sierpnia 2014r. o 15:20
A może następne utopi? Bo taniej, niż poddać sukę sterylizacji.
Zejdź na ziemię, zacznij pomagać lub zamilcz, bo w ten sposób absolutnie nic nie wnosisz do sprawy.
Poza tym, nie masz żadnych dowodów, że ktoś nie chce zapewnić "godnego życia" tym zwierzakom. Podobnie jak ja. Ale należy zachować choć trochę empatii i zacząć podchodzić obiektywnie do niektórych sytuacji.
Swojego czasu oddawałam kotki. Ogłoszenie zamieściłam właśnie tutaj. Wszystkie koty znalazły domy. Gdybym wtedy spotkała Cię na swojej drodze z durnymi komentarzami, nie byłabym tak łagodna, jak w tej chwili...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10596
#zwierzolub nieaktywny
13 sierpnia 2014r. o 19:08
k1p napisał(a): Czasem czytam komentarze pod ogłoszeniami dot. oddania zwierząt i uważam, że ktoś tu się zagalopował. Mam na myśli "zwierzoluba" i "omo" - ten pierwszy akurat w tym temacie milczy, ale w każdym innym się odzywa.
Czy nie zastanowiliście się, że Wasze komentarze mogą spowodować to, że ktoś bojący się krytyki wywiezie psiaki lub koty do lasu lub co gorsze, pozbawi je życia?? Ludzie w tej chwili są bardzo wrażliwi na opinię innych. Może się zdarzyć tak, że ktoś chcąc uniknąć krytyki, załatwi sprawę inaczej. Brawa należą się ludziom, którzy starają się zapewnić godne życie zwierzętom dając tutaj ogłoszenie. To znaczy, że ich los nie jest im obojętny.
Udając zaangażowanie, pomóżcie - nie szkodźcie.


Wywołałaś mnie do odpowiedzi. Milczę, bo akurat tutaj mam nadzieję, że maluchy znajdą domy i widzę, że oddam to oddam.
Byłaś chociaż raz w schronisku ?? Tam właśnie najwięcej takich co to nie wiadomo co z nich wyrośnie. Jak są małe to wszystkie są urocze i każdy się zachwyca.... a co później. Przestań pier...ić o wrażliwości na opinię innych i chęci uniknięcia krytyki... farmazony zwykłe. Jeśli ci na tym zależy i chcesz tego uniknąć - BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!!!!!!Człowiek to ponoć istota rozumna !!! I jestem w stanie zrozumieć - choć nie zawsze - że kogoś może nie stać na sterylizację suki !! Nie stać - przypilnuj. Ale pewnie to czcze gadanie.

Zarabiaj pracą własnych rąk.... nie psią dupą
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4272
#shipov nieaktywny
13 sierpnia 2014r. o 21:43
po co tyle zbednych komentarzy pod mojim ogloszeniem !! jak sie nikt po pieski nie zglosi to zostana u mnie mieszkam na wsi wiec mam duzo miejsca prosze o niedodawanie dziwnych komentarzy(dzieki k1p i ciamka ;) ;) )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6894
#omo nieaktywny
14 sierpnia 2014r. o 8:18
k1p napisał(a): A może następne utopi? Bo taniej, niż poddać sukę sterylizacji.
Zejdź na ziemię, zacznij pomagać lub zamilcz, bo w ten sposób absolutnie nic nie wnosisz do sprawy.
Poza tym, nie masz żadnych dowodów, że ktoś nie chce zapewnić "godnego życia" tym zwierzakom. Podobnie jak ja. Ale należy zachować choć trochę empatii i zacząć podchodzić obiektywnie do niektórych sytuacji.
Swojego czasu oddawałam kotki. Ogłoszenie zamieściłam właśnie tutaj. Wszystkie koty znalazły domy. Gdybym wtedy spotkała Cię na swojej drodze z durnymi komentarzami, nie byłabym tak łagodna, jak w tej chwili...

Nie "zamilczę"-i nie bądź bezczelna. Straszyć to możesz dzieci.
Pomagam zwierzętom, jak mogę. I w przeciwieństwie do ciebie twardo stąpam po ziemi.


Dopisane 14.08.2014r. o godz. 08:18:

shipov napisał(a): po co tyle zbednych komentarzy pod mojim ogloszeniem !! jak sie nikt po pieski nie zglosi to zostana u mnie mieszkam na wsi wiec mam duzo miejsca prosze o niedodawanie dziwnych komentarzy(dzieki k1p i ciamka ;) ;) )

Dlaczego uważasz, ze zbędne lub dziwne? Jak zostaną - super, będą miały dom. Za pół roku następne młode? Czy może jednak cos się zmieni?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10731
#ciamka nieaktywny
14 sierpnia 2014r. o 11:03
A to omo daleeeej swoje....chociaż się pośmiać można z ludzkiej..no :-) a autorowi ogłoszenia gratuluję wytrwałości z tak durnymi komentarzami ;-)


Dopisane 14.08.2014r. o godz. 11:03:

AAA!!! omo,czy jak Ci tam,pomagać zwierzętom nie oznacza wypisywanie komentarzyków pod każdym jednym ogłoszeniem,zniechęcając w ten sposób innych ludzi,to przygarnięcia psiaka,czy też kotka,pomyśl nad tym co ćwiczysz,bo pomocą to na pewno się nie nazywa,tylko im szkodzisz!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6894
#omo nieaktywny
14 sierpnia 2014r. o 11:48
Ciamka - ciamaj mądrze.
Jestem jak najbardziej za przygarnianiem psów i kotów. Jest ich tyle schroniskach, tyle bezdomnych.
Nie myl pojęć. Sprawdź definicję przygarnięcia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10731
#ciamka nieaktywny
14 sierpnia 2014r. o 15:36
omo,jak chcesz zabłysnąć kup sobie brokat i przestań wypisywać zbędne komentarze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza