Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Grzybobranie

~ niezalogowany
17 września 2014r. o 15:57
byłem dzisiaj na grzybkach to bida pare prawdzików i pół kilo kurek i to takie malutkie brak deszczu na borowiki trzeba jeszcze poczekac oby tak przygrzało słonce ponad 25 stopni to sie pojawia jak narazie to nie ma co brac koszyka do lasu tylko na sosik to mozesz sobie isc :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sebek Krokwicz niezalogowany
17 września 2014r. o 17:51
szwarc napisał(a):
~klucz-nick napisał(a): wiem ale nie powiem


Gówno tam wieszDopisane 17.09.2014r. o godz. 15:48:
~egerszege napisał(a): hehe, moze jeszcze nazbierac i do domu Ci przyniesc? lenistwo nie zna granic...


Poczytaj troszkę ze zrozumieniem bo widać, że masz z tym problem - nie chcę żebyście mi nazbierali i przynieśli (bo tak to mogę sobie kupić) tylko jeśli wiecie czy są i gdzie są dajcie cynk. Pojadę 40 km (czy ile trzeba) i sobie nazbieram i nie wiem co tu ma do rzeczy mniemane lenistwo.

Jak nie wiesz to się nie odzywaj i tyle.
Dopisane 17.09.2014r. o godz. 15:50:
~ napisał(a): Jak mnie to irytuje takie głupie gadanie i odpowiedzi na czyjeś pytanie :gdzie nazbierać grzybów? -"w lesie",albo "wiem ale dla siebie",albo "nie powiem bo mi wyzbierasz"żenada zakrawająca na dziwactwo ,macie się nad czym sr,ć,też mi cudo,co w tych grzybach widzicie takiego,już sam wyraz grzyb,budzi niedobre skojarzenia,ani to smaczne ,ani pieniędzy z tego nie ma,ani odżywcze,ani zdrowe,ale nie będę tu się rozpisywać na temat mojego zadziwienia,że można pożądać czegoś tak bezwartościowego jak grzyby i nie chcieć powiedzieć drugiemu gdzie rosną,powiem tylko ,ze w lasach koło Ołoboku,i Węglińca jest dużo grzybów,osobiście tego nie zbieram ,przyjeżdżajcie i zbierajcie ,sa prawdziwki,ludzie łażą po lesie więc to znak ,że grzyby są.Mieszkam w tamtych stronach i jeżeli prawdziwki wyrastają mi niemal na podwórku to chyba musi ich być i w lesie sporo ,tak myślę.


Dzięki stary - choć nie zbierasz i nie lubisz grzybów - widać żeś zacny człek. Pozdrawiam Cię serdecznie.

P.s. Jeśli chodzi o same grzybki to jeszcze mam z zeszłego roku, teraz to co nazbieram częściowo (po wysuszeniu w gotowej formie dostaje rodzinka) ale uwielbiam samo zbieranie - a jeszcze jak jest co zbierać - sama przyjemność.



Tak to rozumiem ,miły spacer po lesie i w dodatku jakaś zdobycz,w każdym z nas coś takiego siedzi,cieszymy się jakimś "łupem" ,choć tak właściwie możemy się bez niego obejść,życzę Ci owocnego grzybobrania a buractwem się nie przejmuj ,zapytasz uprzejmie i kulturalnie a to cebulactwo zaraz się wścieka ,że im zabraknie i nie zarobią na "mózgoj,by",albo pójdą głodni spać,jednemu to nawet pizło na dekiel,zmienia mi płeć i o jakichś rowerach bredzi nieszczęśnik.Dzisiaj widziałem miejscową kobietę wiozącą dwa wiadra grzybów do skupu,,tak ,że chyba grzybki jeszcze są.Pozdro dla Ciebie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czesław niezalogowany
17 września 2014r. o 18:16
ciszmy się że w Polsce grzyby można zbierać JESZCZE :-) bez żadnych 'limitów" lecza jak długo...czas pokaże więc dzielmy się spostrzeżeniami co do ich występowania
Zapewne zaryzykuję i w weekend wybiorę się na grzyby w Bory choć mam ponad 150 km w jedną stronę i nie omieszkam podzielić się spostrzeżeniami.
Zaskakujące jest tylko to, że choć większość pisze o braku grzybów widzę że w parku w okolicach którego mieszkam (centrum miasta) codziennie przechadzają się ludzie i każdy z prawdziwkami na sos wraca :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~S.K. niezalogowany
17 września 2014r. o 18:54
Bo ludzie Czesławie celowo mówią ,że nie ma ,jacyś zazdrośni są ,w każdym razie tak to wygląda,tak ,że nie trzeba słuchać tych ludzi tylko do lasu się wybierać, korzystając z pogody,świeżego powietrza dopóki jak piszesz jest to możliwe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czesław niezalogowany
17 września 2014r. o 19:09
~S.K. napisał(a): Bo ludzie Czesławie celowo mówią ,że nie ma ,jacyś zazdrośni są ,w każdym razie tak to wygląda,tak ,że nie trzeba słuchać tych ludzi tylko do lasu się wybierać, korzystając z pogody,świeżego powietrza dopóki jak piszesz jest to możliwe.


dokładnie!!
i do lasu wybieram się przede wszystkim aby odpocząć po tygodniowy zgiełku pracowniczym, a że sezon grzybowy to i przy okazji warto coś wrzucić do koszyka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czesław niezalogowany
23 września 2014r. o 12:23
lekko spóźniony ale donoszę co zastałem w lasach w weekend 20-09-2014 r.
zapuściłem się w okolice Ławszowej, a w lesie ... sucho jak pieprz :-) fakt, faktem że prawdziwków ogromna ilość (oczywiście jak się trafi na ich siedlisko) lecz niestety robaczywe ... żal było patrzeć na te prawdziwki, ale pozostawione niech się rozsiewają na przyszłość
podgrzybki jak na lekarstwo, trafiały się jedynie w miejscach gdzie mech nie oddał całej swojej wilgoci
liczę na to, że jeszcze uda się w tym roku wyskoczyć na grzybki. Co prawda październik przed nami ale jeśli nie popada, i to moim zdaniem dość obficie może na grzyby trzeba będzie poczekać do przyszłego roku

pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2856
#szwarc nieaktywny
23 września 2014r. o 20:36
Byłem wczoraj w Trzebieniu Małym - i tak jak kolega pisze prawdziwki są ale wszystkie robaczywe, nawet te najmniejsze potem zajechałem do Parkoszowa, prawdziwków kilka (nie znam dokładnie rejonu występowania) podgrzybków całe wiadro ale ze dwie godziny łażenia i wypatrywania w trawie, dużo "kapciowatych".


Szwarc ! I wszystko jasne !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10813
#bartosz5656 nieaktywny
16 listopada 2014r. o 13:18
Grzyby zebrane 14 listopada :D Jednak warto wybrać się jeszcze do lasu
4kg podgrzybka w 1,5h


Dopisane 16.11.2014r. o godz. 13:18:

/
|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza