Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Inwestycyjny boom z środków UE
~zatroskany niezalogowany
22 października 2014r. o 17:04
kto poniesie koszty utrzymania a póżniej remontów po2020 roku kiedy skończą się środki zewnętrzne-efektów tego boomu inwestycyjnego .Władza tak daleko swym rozumem nie sięga!
Działa w/g zasady są środki togrzechem by było ich nie brać.W ten sposób angażuje budżet zadłużając miasto.Z wyliczeń wynika ,że dotyczy to ok. 250 mln zł z500mln zainwestowanych w ostatnim 10 leciu.Oczywiście ten problem dotyczy wielu miast wPolsce które miały "szczęście" do pazernych na te środki włodarzy.Skala tego negatywnego zjawiska wBolesławcu( w stosunku do jego wielkości)jest porażająca co ilustrują w/w" osiągnięcia" a jak słyszymy mają dojść następne(centrum przesiadkowe) mniej pazerności bo zbliża się twarde rozwiązanie!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jestem za niezalogowany
22 października 2014r. o 17:18
BRAWO przerwać ten chocholi taniec naszej władzy inwestować w ludzi!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jestem za niezalogowany
22 października 2014r. o 17:18
BRAWO przerwać ten chocholi taniec naszej władzy inwestować w ludzi!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
22 października 2014r. o 17:52
Nie chcę używać zbyt wytartych sloganów ale obecna władza na wszystkich szczeblach jest niekompetentna , egoistyczna i prowadzi politykę wrogą wobec społeczeństwa.
Ludzie ci szczycą się solidarnościowymi korzeniami tylko po to aby przykryć swoją pazerność i ignorancję.

Sukces w oczach mieszkańców Bolesławca / podatników .szarych obywateli / jest wtedy gdy poprawia się ich osobisty poziom życia.Wzrastają zarobki , przybywa dobrze płatnych miejsc pracy ,nie rosną ceny za usługi komunalne.

Mi tam wszystko jedno , możecie mnie nawet próbować zamknąć ale uważam że to co teraz się dzieje wobec mieszkańców to zwykłe złodziejstwo .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malkontent niezalogowany
22 października 2014r. o 18:00
Sprawozdanie jest oczywistym elementem kampanii PR-a.Liczy na naiwność czytelników.Ale po niektórych postach(niekoniecznie jego przeciwników,a ludzi myślących) widać,że nie wszyscy dali się nabrać.
Ja mam pytanie:kto poniesie koszty błędów inwestycyjnych,jak np.bezsensowne ścieżki rowerowe w mieście,
imponująco bezużyteczne przybytki kultury(na dodatek zarządzane przez przez leniwe i niekompetentne osoby),
stale nie w pełni sprawna"róża przy kożuchu"czyli fontanna w rynku,lub "śmietnikowo" zorganizowane deptaki i skwery.
Niestety ten brak indywidualnej odpowiedzialności,a nawet samozadowolenie z tych posunięć jest rzeczywiście bolączką całego kraju...ale może spróbujmy to ukrócić nie wybierając ponownie tych sobiepanków.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 października 2014r. o 18:01
cemoi07 napisał(a): Parę kretyństw mozna by wskazać!

Jedno od końca - " Przywrócenie dawnej funkcji zakładu kąpielowego w zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej - 20 832 256 zł."

Toż to jakaś manipulacja, zbrodnia na prawem chronionym zabytku!

W zabytkowej pływalni, jak nazwa wskazuje -PŁYWALNI- pływało się, tam nie było czego przywracać, bo zakład kąpielowy był w innej części budynku - tej kąpielowej, nie na pływalni.


To "przywrócenie, to barbarzyńskie zabetonowanie basenu - tam już nikt nie popływa. Pan Roman w swej mądrości zniszczył basen... bo tak se wykombinował, a co? Zrobi Mu ktoś coś? Ciekaw jestem czy kandydat na Prezydenta, co to tak ostatnio podszczypuje Romana nie przyłożył swej ręki, a nawet obu do tego barbarzyństwa ? Niby architekt, z uprawnieniami konserwatorskimi pożal się boże!


"- Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Bielskiej - 510 844 zł"
... a po co? Czy za tę głupotę ktoś poniesie odpowiedzialność.
Tam nikt się nie bawi - stoi to to puste, a obok, na sąsiednich wyremontowanych szkolnych boiskach dziesiątki dzieciaków grających w piłkę i uprawiających inne sporty i zabawy.

Czy Roman odpowie za marnotrawstwo środków publicznych? Bo miał kaprys, bo Mu wolno?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 października 2014r. o 20:26
Wszystko fajnie, ale wiekszosc mieszkancow pewnie tak jak przed wejsciem do UE tyra nadal za 1200 zl

Dobrze ktos wspomnial wyzej inwestycje miasteczko ruchu drogowego - kiedy bym nie przechodzil jest tam pustka, nic sie nie dzieje, najbardziej bezsensowna i niepotrzebna inwestycja kosztem boisk do kosza i pilki noznej / recznej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 października 2014r. o 20:28
~ napisał(a): żal dupę ściska że im się udało tyle zrobić i nie zmarnowali danej im szansy ale Polak taki jest że jak się komuś coś uda to tylko zgnoić o oczernić dla przykładu Amerykanin jak zobaczy przedsiębiorce to powie: "ma gości łeb" a Polak :"pewnie złodziej"
Wszyscy malkontenci zapiszcie sie do PIS-u i powtarzajcie za panem prezesem jak jest źle!!!!!


tyPOwy leming.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.