Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Stężenia rakotwórczego benzo[a]pirenu w Boleslawcu

~klucz-nick niezalogowany
9 listopada 2014r. o 9:30
kiedyś kolega mojego dziadka sprzedał węgiel a kupił sobie wódke i przetrwał zimę.a wracając do sprawy to proszę zwrócić uwagę na smugi na niebie chemtrali ciężkie metale i pozostałości po operacyjne sypane na nasze głowy wdychamy to gówno co dziennie .wyłącz tv włącz myślenie. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
9 listopada 2014r. o 13:49
W piecach palono od zawsze, natomiat problemem są raczej samochody i to co się z nich wydobywa. Ludzie nawet jak mają 300m do pracy jadą samochodem. Do sklepu 2 kroki też samochodem. Zamiast się przejść i przestać dupę paść polecam trochę ruchu. Pomijam ze ktoś ma 20 km . Tam gdzie człowiek nie musi , no cóż ale człowiek wszędzie musi jechac samochodem , przez co są same szkody dla środowiska ale i dla samego człowieka . Otyłość i choroby z tym związane itd . Pozdrawiam wszystkich którzy dojeżdżają do pracy rowerkiem ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
9 listopada 2014r. o 13:56
A to co nam serwują z nieba te ochydne opryski, od 7 rano zaobserwować można jak pozostawiają smugi które powili rozszerzaja się i tworzą chmury , to temat rzeka . Myślę że nie od samych pieców jest problem a właśnie od tego. Mieszkam w wieżowcu i widze jak samoloty latają i zawracają , robią okrążenia , jakkolwiek to nazwać , samoloty pazażerskie tak nie latają . Najciekawsze jest to że nad krajami nie będącymi w NATO nie zaobserwowano takich dziwnych smug co pokazują mapy satelitarne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~dymy nad miastem niezalogowany
9 listopada 2014r. o 19:23
"Ludzie są biedni...". Moja sąsiadka spala odpady z hurtowni budowlanej (wszystko co się pali). Duszący, toksyczny smród unosi się nad osiedlem i latem i zimą. Na biedę ta rodzina raczej powoływać się nie powinna. Seniorka rodu w ramach rehabilitacji za złe uczynki modli się o zdrowie sąsiadów ... A powietrze mamy w mieście Bolesławcu (zdaniem Rady Powiatu porównywalne ze zdrojem w Świeradowie). Temat spalin samochodowych odwraca problem od bardzo aktualnego zadymienia osiedli o niskiej zabudowie a właśnie tutaj samorządy mają wiele do przemyślenia i do zrobienia. I to by było na tyle
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 listopada 2014r. o 19:28
Najbardziej smrodzą budynki na Karola Miarki! :P :P :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 listopada 2014r. o 19:54
~Edek z krainy czekolady napisał(a):
~majętny Stef napisał(a):
LUDZIE PALĄ WĘGLEM I ŚMIECIAMI BO SĄ BIEDNI
A góFno prawda :/

Ci co piszą że ludzie palą śmieciami nie mają chyba pojęcia o ogrzewaniu piecem. Jak niby można napalić w cenralnym czy też w piecu śmieciami??? Nigdy w życiu nie wytworzysz wysokiej temperatury spalając domowe śmieci, no chyba że łazi ktoś po śmietnikach i znosi do domu stare szmaty, meble czy plastiki, ale w to raczej nie wierzę. Ludzie nie palą w piecach śmieciami bo są biedni, tylko dlatego że nie chce im się z tym całym dziadostwem latać do odległych dzwonów, a podziękować za palenie śmieciami możemy władzom za ustawę bubla, bo śmieci nie są odbierane spod domu, a każdy ma daleko w nosie ekologie jak musi ruszyć tyłek dalej niż 20m od domu.
Niech zabierają wszystko spod domu to powietrze będzie czyste
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ala niezalogowany
10 listopada 2014r. o 0:02
Mieszkanie swoje dawniej ogrzewałam gazem. Sezon grzewczy kosztował ok 6300 zł. Zmuszona zostałam do ogrzewania domu węglem.Ale wcześniej przeczytałam fora o EKONOMICZNYM SPALANIU WĘGLA i tegoż opału w sezonie opałowym spalam około 2800 kg w kotle żeliwnym camino (górnego spalania). Po załadowaniu węgla do górnej krawędzi drzwiczek zasypowych - rozpalam od góry przez te drzwiczki. Efekt to znikome dymienie i przedłużenie czasu spalania do 16-18 godzin. Kto chce ekonomicznie spalać węgiel musi przeczytać te fora. Ta metoda spalania węgla w kotłach tzw śmieciuchach nie powoduje zanieczyszczania powietrza rakotwórczymi substancjami smolistymi z węgla. Jak przygotować kocioł do takiego spalania też tam znajdziecie.
Spalam węgiel średnio koksujący tzw typu 32.1 , lub płomienny typu 31.2 zawierający małą ilość popiołu. Unikam węgla koksującego typu 33, gdyż są to węgle powodujące dużo zanieczyszczenia powietrza. Na komputerowych stronach poszczególnych kopalni znależć można opisy tych parametrów.
Swoim sąsiadom doradzałam jak należy palić w kotle, a ci którzy stosują tą metodę spalania są zadowoleni z wyników ekonomicznych i ekologicznych, ale i znależli się też sąsiedzi, którym ich kominy dalej dymią i nie można przetłumaczyć. A kto taki jest? wystarczy przejechać ulicą i popatrzeć na dachy. Takim ludziom upoważnione do tego osoby powinny zwrócić uwagę, pouczyć, a twardzieli niestety trzeba karać.
Chcę by to nasze forum służyło poprawie warunków środowiska poprzez wymianę doświadczeń spalania, a nie wzajemnej uszczypliwości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 listopada 2014r. o 0:53
...A nasz miejski samorząd zamiast realizować politykę i inwestycje ograniczające ogrzewanie mieszkań przez smrodotwórcze opalanie pieców węglem tudzież innym śmierdzącym badziewiem przyczyniając się do zmniejszenia toksyczności powietrza, radośnie zajmuje się budowaniem kolejnych basenów w mieście.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.