Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Komisja Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Bolesławiec

12915
#kerad346 nieaktywny
8 listopada 2014r. o 21:18
Wczoraj Komisja Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Bolesławiec nie raczyła zająć się moją sprawą (jako osoby niepełnosprawnej), która dotyczy zatrudnienia pracownika pomagającego mi jako pracownikowi niepełnosprawnemu w pracy w zakresie czynności ułatwiających komunikowanie się z otoczeniem, a także czynności niemożliwych lub trudnych do samodzielnego wykonania. Pismo skierowałem do Komisja Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta, gdyż wcześniejsze pisma do Prezydenta Miasta Bolesławiec nie przyniosły efektu.
Dariusz Zawada.
[email protected][img=1415474176_b3emsbr.jpg]
Dopisane 08.11.2014r. o godz. 21:18:

Oburzające było to, że Radni z Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Bolesławiec nie otrzymali mojego pisma, które złożyłem 31 października 2014 r. w ratuszu. Z informacji, którą otrzymałem od jednego z radnych komisji wynika, że moje pismo otrzymała jedynie przewodnicząca i poinformowała innych członków komisji o tym, że sprawą zajmą się na kolejnej komisji. Tylko kiedy? Przecież to była ostatnia komisja.

Zmoderowano 09.11.2014 godz.11:38 - powód: powielone wpisy (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 listopada 2014r. o 21:35
No i co w związku z tym?...
Pewnie po wyborach do władzy dojdzie nowa RM powoła stosowne komisje które tym zajma się.
31 października złożyłeś wniosek a chciałbyś sprawę mieć załatwioną po upływie tygodnia. Postepowanie administracyjne wg kpa wynosi 30 dni roboczych.
Cierpliwości trochę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 listopada 2014r. o 22:07
Pan Dariusz to specjalny typ osoby niepełnosprawnej. Wg jego opinii, jemu należy się wszystko. I to przed wszystkimi innymi niepełnosprawnymi, bo on to on. Komisja też powinna rozpatrzyć jego wnioski w trybie natychmiastowym - argument ten sam - bo on to on. I to pozytywnie, wszak to dla niego!!! O swojej sprawie zawiadomił już wszystkie komitety wyborcze, wszystkich kandydatów na prezydenta a teraz i Bolecnautów. I nie tak to jest, że on umie walczyć o swoje. On walczy TYLKO o swoje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12915
#kerad346 nieaktywny
8 listopada 2014r. o 22:41
Tak naprawdę nie potrzebne są komisje, a jedynie dobra wola Prezydenta Miasta Piotra Romana, a sprawa ciągnie się od 1 października 2014 r. na nowo, gdyż pierwsze pismo złożyłem w 2013 roku. Poza tym mnie nie poinformowano, że sprawa będzie pozytywnie rozwiązana. Szkoda, że Pan czy Pani, nie widzi jak ja się poruszam?
Pan Piotr Roman może jeszcze w zbliżającym tygodniu mój problem rozwiązać. Gdyby oczywiście tylko chciał... (...)



Dopisane 08.11.2014r. o godz. 22:41:

~ napisał(a): Pan Dariusz to specjalny typ osoby niepełnosprawnej. Wg jego opinii, jemu należy się wszystko. I to przed wszystkimi innymi niepełnosprawnymi, bo on to on. Komisja też powinna rozpatrzyć jego wnioski w trybie natychmiastowym - argument ten sam - bo on to on. I to pozytywnie, wszak to dla niego!!! O swojej sprawie zawiadomił już wszystkie komitety wyborcze, wszystkich kandydatów na prezydenta a teraz i Bolecnautów. I nie tak to jest, że on umie walczyć o swoje. On walczy TYLKO o swoje.

Ja to ja i co w tym złego. To nie moja wina, że inni niepełnosprawni dają się zamknąć w domu i zepchnąć na margines " "Komisja też powinna rozpatrzyć jego wnioski w trybie natychmiastowym - argument ten sam - bo on to on. " Komisja to była moja ostatnia deska, gdyż Prezydent Miasta Piotr Roman sprawiał wrażenie, że Go to nie obchodzi. Zwłaszcza, że dawał na to nadzieję w 2013 roku. Wtedy pismo do komisji nie byłoby potrzebne. " I to pozytywnie, wszak to dla niego!" Komisja może tylko poprosić o to Prezydenta nic więcej. zatem co może załatwić pozytywnie? To nie tylko dla mnie. No cóż tylko ludzie mogą mi pomóc. I lepiej, że z innych komitetów, wtedy nikt nie przyjdzie do mnie i nie powie: Hej kolego nie rzucaj się, bo stracisz pracę . " I nie tak to jest, że on umie walczyć o swoje. On walczy TYLKO o swoje." No cóż ja nie startuję w wyborach i nie muszę kłamać. Tak ja walczę o swoje przetrwanie. Ja walczę o życie. Ale zdrowy tego nie zrozumie, bo musiałby przeżyć to co ja....cierpienie, prześladowanie, upadki, wypadki, wyśmiewanie, wyszydzanie, śmiech i pokazywanie palcami. Te słowa też nie były dla mnie miłe...

Zmoderowano 09.11.2014 godz.11:40 - powód: cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 listopada 2014r. o 22:53
Widzisz, oceniasz a nie wiesz! ja też jestem niepełnosprawny a nie łaziłem za prezydentem z prośbami i błaganiem za pracą, radze sobie sam i nie muszę urzędować w ratuszu. I pohamuj chłopie, ty nie walczysz o życie, pracę itp, a TYLKO o siebie i swój luksus. Tylko o siebie i luksus ale... na urzędniczej posadce. Z dobrym wynagrodzeniem, wyposażeniem stanowiska lepszym niż ma większość pracowników UM. TY myślisz, że tylko dlatego, że jesteś niepełnosprawny to WSZYSTKO ci się należy??? W Bolesławcu są setki - jeśli nie tysiące - ludzi (w tym także niepełnosprawni), którzy też chcą pracy, dobrych stanowisk pracowniczych i... asystentów. Walcz ale nie rób z siebie męczennika. Upubliczniając swoją sprawę i to w okresie przedwyborczym okazałeś się człowieku fałszywym obłudnikiem. Na miejscu prezydenta - obecnego czy przyszłego - zwolniłbym cię z pracy bez zastanowienia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 listopada 2014r. o 22:56
Jeśli to chciałeś osiągnąć no to osiągnąłeś. Masz moje współczucie.
Bolecnauta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Też nie do końca sprawny niezalogowany
8 listopada 2014r. o 23:06
Panie Dariuszu.
Bezczelność pańska przekroczyła granice dobrego smaku i elementarnej skromności.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 października 2015r. o 16:50
I problem bezrobocia rozwiązany. Zatrudnić osobę bezrobotną, a potem kolejną osobę/osoby, które za tą pierwszą będą pracowały bo przecież ona jest bezrobotna. A to wszystko na koszt podatników bo inaczej to "dyskryminacja".
No i wielkie oburzenie, że ludzie wolą zatrudniać osoby pełnosprawne. Jakiemuś tam naczelnikowi to wszystko jedno bo on wydaje nie swoje pieniądze na takie posadki. A my wszyscy za to płacimy :(
Roszczenia osób takich jak Pan Zawada (tu zacytuję postać z jednego z kultowych seriali PRL'u) "do prasy się nadają". Oczywiście aby piętnować takie postawy.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.