Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Szlachetna Paczka - dzień pierwszy!
~poczytajcie sobie co znaczy szchla niezalogowany
14 grudnia 2014r. o 2:31
poczytajcie sobie co znaczy szlachetna paczka , chciałem sam zrobić taką paczkę ale jak zobaczyłem wymagania jednej rodziny to się załamałem, kozaki musiały być w takim kolorze jak sobie ktoś życzył,pralka takiej firmy nie innej to jest OBŁUDA OBŁUDA
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ziku niezalogowany
14 grudnia 2014r. o 4:12
Inicjatywa jest bardzo dobra. niestety w Boleslawcu rodziny były moim zdaniem nietrafione. Nie zdarzył się opis, który potrafiłby rzeczywiście wzbudzić chęć niesienia pomocy. Jest w naszym mieście i w okolicy dużo więcej rodzin bardziej potrzebującyc, których sytuacja jest bardzo trudna. Znam rodzine gdzie dwoje dzieci w wieku szkolnym z matka ma do dysp 1000zl na mies na wszystko,czyli po odliczeniu rachunkow i lekow nie zostaje nic i gdyby nie pomoc znajomych byłoby naprawdę ciężko. Czy ktoś zaproponowal im paczkę? Nawet o niej nie slyszeli..
Warto uudać się do Gopsu i podpytac o rodziny warte pomocy. kto wybieral właśnie te Rodziny, gdzie je znaleziono?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
14 grudnia 2014r. o 9:45
~poczytajcie sobie co znaczy szchla napisał(a): poczytajcie sobie co znaczy szlachetna paczka , chciałem sam zrobić taką paczkę ale jak zobaczyłem wymagania jednej rodziny to się załamałem, kozaki musiały być w takim kolorze jak sobie ktoś życzył,pralka takiej firmy nie innej to jest OBŁUDA OBŁUDA


Obłudny jesteś ty - nie kłam proszę, nikt nie wpisywał u nas konkretnej nazwy firmy jakiej ma być pralka. Warto byś ty zamiast psuć piękne dzieło wielu ludzi dowiedział się jak działa Szlachetna Paczka.

Wolontariusz który przychodzi do rodziny ma za zadanie, jeśli zdecyduje się taką rodzinę do projektu włączyć, wypytać ją o potrzeby opierając się o kwestionariusz. Jeśli rodzina naprawdę ma niewiele, na dodatek brakuje w domu wielu ważnych sprzętów itp. to wszystko to musi znaleźć się w ankiecie. Zaznaczamy trzy najważniejsze potrzeby - to je powinien przede wszystkim spełnić darczyńca. Jeśli zechce może zrobić więcej - temu służy szczegółowy opis potrzeb. Szlachetna Paczka to akcja wymierzona na konkretną pomoc - na zaspokajanie konkretnych potrzeb osób będących w biedzie.

Po tym jak rodzina zostanie wybrana przez darczyńcę wolontariusz się z nim kontaktuje. I uwierz mi - pierwszym pytaniem darczyńców jest najczęściej "jakie mają być te buty?", albo "jakiego koloru te spodnie"? Jeśli wolontariusz przewidział te pytania wcześniej to wpisał już te dane w ankietę. Czy to znaczy, że nie można podarować również czegoś innego? Jasne, że można. Od tego jest wolontariusz, żeby z nim wszystkie te rzeczy konsultować.


Dopisane 14.12.2014r. o godz. 09:45:

~ziku napisał(a): Inicjatywa jest bardzo dobra. niestety w Boleslawcu rodziny były moim zdaniem nietrafione. Nie zdarzył się opis, który potrafiłby rzeczywiście wzbudzić chęć niesienia pomocy.

To dziwne, bo wszystkie rodziny z naszego rejonu znalazły swoi darczyńców. Widać nie szukali oni wielkich tragedii, tylko chcieli zwyczajnie pomóc. I pomagają. Dodam, że swoich darczyńców znalazły wszystkie paczkowe rodziny w całej Polsce.

~ziku napisał(a):

Jest w naszym mieście i w okolicy dużo więcej rodzin bardziej potrzebującyc, których sytuacja jest bardzo trudna. Znam rodzine gdzie dwoje dzieci w wieku szkolnym z matka ma do dysp 1000zl na mies na wszystko,czyli po odliczeniu rachunkow i lekow nie zostaje nic i gdyby nie pomoc znajomych byłoby naprawdę ciężko. Czy ktoś zaproponowal im paczkę? Nawet o niej nie slyszeli..

Dlaczego więc nie zgłosiłeś ich do naszego projektu? Mogłeś! Zrób to w przyszłym roku! Rodziny do projektu zgłaszają przede wszystkim instytucja (mops, caritas, parafie) ale może to zrobić każdy. Dowiedz się za rok kto organizuje bolesławiecką paczkę (będziemy o tym pisać na Bolec.Info) i skontaktuj się z tą osobą, opowiedz o znanej ci potrzebującej rodzinie.

Zresztą zaznaczamy to wielokrotnie - do projektu zgłoszono ponad 40 rodzin, przyjęliśmy połowę, bo nie każdy spełnia wymagania projektu. My nie pomagamy biednym, pomagamy ludziom. Tym, którzy o swój los walczą, którzy się starają i którzy tej pomocy nie zmarnują, nie przepiją itp.

Dziś drugi dzień akcji - trzymajcie za nas kciuki! :)

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 grudnia 2014r. o 10:23
ziku, co to za rodzina, o której piszesz.Warta pomocy? W jakim wieku są dzieci? Chłopcy? dziewczynki? Może ktoś będzie chciał pomóc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 grudnia 2014r. o 11:27
no niestety pomaga sie ludziom, którzy nie zawsze potrzebują tego, aż dziw, że (...) szlachetna paczka to piekne ocieplanie wizerunku rządzacych i reszty kolesi a nie realna pomoc potrzebujacym

Zmoderowano 15.12.2014 godz.20:11 - powód: złośliwości (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~iluminati niezalogowany
14 grudnia 2014r. o 13:26
ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy nigdy tego nie okazują są honorowi utrzymują to w tajemnicy.szlachetna paczka ?tak szczerze to nie wiem czy dotrze do tych najbardziej potrzebujących.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja niezalogowany
14 grudnia 2014r. o 14:07
własnie moja sąsiadka targała podarunki szlachetnej paczki,i szlag mnie trafia bo na co dzień twierdzi że nie pije innego piwa jak tylko żubry...a w okolicy ''walają''sie ich worki ze smieciami i...w każdym worku są opakowania po fajkach i żubrach..owszem dzieci szkoda...ale to mama powinna zrezygnowac z potańcówek w Fantazji i zadbac o potrzeby dzieci..eh szkoda słow inicjatywa piękna...ale powinna pomoc dla ludzi którzy są naprawdę biedni a nie cwani...ktoś kto ma tv 40 cali nie jest biedny napewno!!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pat niezalogowany
14 grudnia 2014r. o 18:39
~poczytajcie sobie co znaczy szchla napisał(a): poczytajcie sobie co znaczy szlachetna paczka , chciałem sam zrobić taką paczkę ale jak zobaczyłem wymagania jednej rodziny to się załamałem, kozaki musiały być w takim kolorze jak sobie ktoś życzył,pralka takiej firmy nie innej to jest OBŁUDA OBŁUDA


Ci ludzie, którzy mają niewiele bo często sami źle gospodarzą myślą, że innym to pieniądze przychodzą same i bez żadnego wysiłku. Dlatego mają takie a nie inne wymagania.
Często pomagam, ale zawsze trzymam się z dystansem do potrzeb potrzebujących. Jakbyś tak zostawił sobie tylko 100 zł. a rozdał milion, to i po tą stówkę ktoś przyjdzie i nie zapyta Cię ile Ci zostało. Tak wygląda pomoc, idzie tylko w jedną stronę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza