Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Strajk lekarzy POZ

~ pytanie niezalogowany
8 stycznia 2015r. o 17:23
~Bartoszek napisał(a): Proszę tego nie brać tak dosłownie i do siebie. To lizentia poetica, przecież ludzie nie skomlskomlá, prawda? O zjawisko chodzi. A tak na marginesie, zapłaciła Pani podatek od tego przychodu z pracy za granicą? Porządnie jest płacić podatki od zarobków.

Do Pana Bartoszka
Jak zapewne Pan wie zeby kupic dom nalezy miec udokumentowane dochody.
Mysle ze jest Pan Lekarzem i jesli sam sobie!! moze Pan zaprzeczyc ze nie jest Pan taka osoba jak wymienilam powyzej w punktach , to powinien byc Pan szczesliwy a i Pana pacjenci rowniez.To Pan zna odpowiedz.A dalsza polemika jest bez sensu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2015r. o 17:27
~ napisał(a): "...trzeba pójść poskamleć u konowała o lewe L4
i jeszcze recepta dla żony"

... jak dużo można dowiedzieć się - czytając to stwierdzenie - o lekarzach pierwszego i ostatniego kontaktu.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
8 stycznia 2015r. o 19:47
~Bartoszek napisał(a): Proszę tego nie brać tak dosłownie i do siebie. To lizentia poetica, przecież ludzie nie skomlskomlá, prawda? O zjawisko chodzi. A tak na marginesie, zapłaciła Pani podatek od tego przychodu z pracy za granicą? Porządnie jest płacić podatki od zarobków.


a ty 'bartoszku' masz u siebie kaskę fiskalną?
czy podpisałeś 'klauzulę sumienia'?

czy w prywatnym gabineciku ową zostawiasz przed drzwiami? ;)
to też 'na marginesie' :D

Zmoderowano 08.01.2015 godz.19:44 - powód: błąd cytowania (moderator)


Dopisane 08.01.2015r. o godz. 19:47:

gdzieś tam wcześniej napisałem o tym że kiedy skończy się hucpa z ''konowałami'' zacznie sie kolejna z górnikami...

no i się zaczęła... :D tym razem nie będzie ''bezbolesna'' ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13051
#Virgo nieaktywny
8 stycznia 2015r. o 20:28
~Bartoszek napisał(a): Jesli jest piękna, to może niebawem nie będzie juz virgo, ktoś się skusi. :*


Witaj Bartoszku ;) nie podpisuję się jako "virgo intacta" :P Natomiast pozostaję "virgo" :) Zapewne znasz róznicę między paracentezą a defloracją ?
Dlaczego na wpisany przez mnie post , obruszyłes się , jak Arłukowicz na protestujących ( "bo mądra jednak nie") ?
Jakie kryteria zastosowałeś by ocenić moją 'mądrość" czy jej brak ?
Moi przyjaciele są lekarzami - pan kardiolog i pani nefrolog.Nie , nie tutaj ani w okolicy.Znam czas ich pracy , zaangażowanie ,ciągłe dokształcanie się. Znam również wysokość dochodów.
:) Znam środowisko medyków.
Temat nie dotyczy potrzeb materialnych , aspiracji i wkładu pracy (nauka) .Temat to "Strajk lekarzy" :> To Ty nie potrafisz rzeczowo uzasadnić potrzebę właśnie takiego postępowania PZ . :D Brak Ci argumentów. Istnieją inne zawody , równie odpowiedzialne , gdzie specjaliści MUSZĄ przez całe zycie uczyć się , zdawać egzaminy by "coraz wyżej iść i głośniej śpiewać" ( z Twoją inteligencją , mam nadzieję ,że rozumiesz , co mam na mysli;). Jednak nie strajkują w sposób , który mogłby zagrozić jednostkom czy grupie ludzi. Zarabiają w Polsce , zdecydowanie 50 - krotnie mniej niż gdzie indziej na świecie (nawet w RPA zarabiają więcej).
Tyle mojego "punktu widzenia".Mogłabym pisać zdecydowanie więcej , konkretniej ale powstałby elaborat .:>
P.S. Piszący na forum biorą Ciebie " za" lekarza. Moim zdaniem nie jesteś lekarzem. Ocierasz się gdzies tam o to srodowisko i wykorzystujesz w komentarzach znajomość zagadnienia.

Są ludzie, którzy swym charakterem niszczą to co zbudowali rozumem, więc niech nie ranią tych ,których nie mogą zabić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
8 stycznia 2015r. o 20:42
Virgo napisał(a): Zapewne znasz róznicę między paracentezą a defloracją ?


Dobre Virgo!
:D:D

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
8 stycznia 2015r. o 20:51
magnum44 napisał(a):
Virgo napisał(a): Zapewne znasz róznicę między paracentezą a defloracją ?


Dobre Virgo!
:D:D


para ..co? :|
ja widzę różnicę pomiędzy paradontozą a defloracją...
niewielką ale zawsze to coś... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bartoszek niezalogowany
8 stycznia 2015r. o 21:48
Witaj Virgo, witajcie inni, którym podpadłem...Kilka slów na swoją obronę przedstawię ( zanim mnie spalicie na stosie)
Wyzłosliwiłem sie na Virgo, ponieważ zirytowała mnie stwierdzeniem" widzial ktoś z Was lekarza, który nie ma samochodu, chodzi pieszo, mieszka w blokowisku, nie kupuje markowych ciuchów" Nie spodziewałem się tak demagogicznego, prawie prostackiego stwierdzenia z ust niewatpliwie wykształconej i inteligentnej osoby. Zabolało mnie. "Odwdzięczyłem " się złosliwością, przepraszam. Nie wytrzymałem, bo to było na poziomie"pokaz lekarzu, co masz w garażu" Atak medialny na lekarzy trwa od lat, niestety przyłączają sie do nie go nawet wykształceni ludzie, którzy sami nie odnoszą tzw. sukcesu materialnego. Jestem przekonany, że gdyby go odnosili, ich punkt widzenia byłby inny. To zwykłą zazdrość, czasem zawiść - ludzkie... Wyjatkowosć lekarzy polega m.innymi na tym, że są u nas nie do zastąpienia. Jest nas za mało - szczególnie poza dużymi miastami. Lekarze o tym już wiedzą i będą się tym orężem posługiwać w kolejnych sporach, które nieuchronnie nastapią. W tzw. międzyczasie będą wykonywać swoją robotę, czyli leczyc ludzi ( cokolwiek to dla kazdego znaczy) Przykro mi, że tacy nauczyciele, też wykształceni ludzie, nie mogą wywalczyć sobie takiej poprawy doli ( materialnej) jak lekarze. Zasługują na to. Trudno jednak oczekiwać od lekarzy, że w akcie solidaryzmu społecznego przestaną dbać o swoje. Wielu lekarzy nie grzeszy kulturą i właściwym stopniem empatii w stosunku do pacjentów. Wielu skoncentrowalo się na bogaceniu i epatowaniu innych stanem swego posiadania. To przykre i głupie. Ale to nie wszyscy lekarze! Dlatego takie słowa Virgo uważam za krzywdzące, dla mnie, osobiście tez. Mieszkałem w blokowisku, nie miałem samochodu. Teraz mam, całkiem normalny, nie żaden SUV ( dla mnie obciach), mam dom po wielu latach pracy, nie kupuję " markowych ciuchów", mam kasę fiskalną od prawie dwóch lat i sumiennie płacę podatki dla mojego państwa. Pracuję już dosć długo, boli mnie ten hejt na forach - gdyby to jeszcze sami porządni tak nas krytykowali! Przyzwolenie ludzi dla własnych słabości i oszustw jest duże ( naprawdę męczą mnie o te zwolnienia ZLA do urządu pracy, kiedys jeszcze chcieli takie dla swoich mężów przebywajacych za granicą w pracy na czarno(sic!) Dlatego niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który jest bez winy. (klauzuli sumienia nie podpisywałem)
Dajcie nam pracować, póki tu jeszcze jesteśmy ( starzy umierają, młodzi wyjeżdzają) Kasy fiskalne są obowiązkowe od poczatku tego roku, bierzcie te paragony, nie bójcie się. A jak będziecie w kiepskim nastroju, to nam dowalajcie na jakimś forum, przyzwyczajamy się. Bądźcie zdrowi w Nowym Roku! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13051
#Virgo nieaktywny
8 stycznia 2015r. o 22:26
~Bartoszek napisał(a): Witaj Virgo


Witaj Bartoszku , dziękuję za rzeczową odpowiedź. Wierzę ,że przekonasz tymi słowami , wszystkich, którym "podpadłeś".Mnie nie podpadłeś :P Zgadzam sie z Twoim komentarzem , prawie , w 100%.Rzeczywiście lekarzy jest ZA MAŁO ! To jest podstawowy błąd systemowy ( albo celowa polityka rządu ;( )
Słowa ranią często bardziej niż uderzenie kamieniem.Dlatego przepraszam .Nie do Ciebie personalnie były kierowane moje słowa.Napisałam , że są lekarza , dla których najwazniejszy jest pacjent , jego zdrowie. Zarówno Ty , jak i ja , pozostajemy anonimowi .Anonimów nie da sie obrazić .Nie kamienuj się za całą rzeszę lekarzy.Nec Hercules contra plures :*

Są ludzie, którzy swym charakterem niszczą to co zbudowali rozumem, więc niech nie ranią tych ,których nie mogą zabić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza