Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

ceny pochówków

~Maria niezalogowany
3 stycznia 2015r. o 12:51
Temat mało przyjemny, ale może ktoś z Was pomoże. Nie jestem miejscowa, opiekuję się starszą osobą, która cóż, może niedługo odejść od nas. Czy ktoś organizował w ostatnim czasie pochówek, żeby przynajmniej mniej więcej podpowiedzieć czy zasiłek pogrzebowy na organizację pogrzebu wystarczy, czy trzeba przygotować się na wyższe kwoty? Z tego co wiem w Bolesławcu są trzy firmy, w internecie znalazłam też w Nowogrodźcu, ale szczerze mówiąc ciężko mi podnieść słuchawkę do nich ;( Jeśli ktoś pomoże i podpowie to będę wdzięczna. Sąsiadka z bloku wspominała też o firmie z Chojnowa, może ma ktoś doświadczenia czy warto skorzystać z tamtych usług, czy cena na bolesławieckim cmentarzu nie wzrasta? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ceee niezalogowany
3 stycznia 2015r. o 20:04
ok dwa lata temu gdy organizowałem pochówek dla bliskiej osoby najtańszą firmą była ta z Chojnowa. Kwota w tamtym okresie to o ile dobrze pamiętam ok 3,5tys.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gosia niezalogowany
3 stycznia 2015r. o 20:06
Witam. Niestety we wrześniu chowałam swoją mamę. Koszty były niestety duże. 4000 zł zasiłku pogrzebowego z ZUS-u niestety nie wystarczy na same koszty pochówku w firmie pogrzebowej. Nie mówię tu o żadnym szaleństwie...Jeśli pochówek jest w Bolesławcu, to możesz sobie wybrać firmę pogrzebową. Ale jeśli pochówek jest na wiosce, to niestety jesteś uzależniona od decyzji księdza, z którą firmą pogrzebową ma umowę. Tutaj niestety nie masz żadnego wyboru. jedynym plusem na wsi jest brak kosztu opłaty za grób na najbliższe 20 lat, tak jak w mieście.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 stycznia 2015r. o 20:25
A wystarczyło pół roku wczesniej opłacić wyższą składkę do PZU. ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3764
rsk1990
3 stycznia 2015r. o 21:30
Witam pod koniec września też chowałem bliską mi osobę i 4 tysiące na pochówek (bez księdza) wystarczy. Nam wystarczyło, żeby jeszcze z ZUS-u cmentarz komunalny opłacić, wybrać droższe tabliczki i jeden wieniec. Nie wiem kto kosi takie ceny jak parę postów wyżej, że nie styknie ale w Arsenie nam na wszystko starczyło.


Zmoderowano 03.01.2015 godz.21:33 - powód: dubel (moderator)

http://rsk1990-postcrossing.blogspot.com/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Maria niezalogowany
4 stycznia 2015r. o 9:56
Dziękuję Wam za odpowiedzi, wynika z nich, że w Arsenie powinno starczyć, więc to choć tyle dobrego. Gosia a co było powodem ceny znacznie wyższej niż zasiłek w przypadku firmy, o której piszesz? Może jakaś droższa trumna? nie wiem :( Dziękuję Wam serdecznie za pomoc.
Ale zaskoczyliście mnie z umowami z księdzem na wsiach, to oznacza że jak chcę jakąś firmę inną to nie mogę jej wziąć? Ksiądz w takim rozumieniu jest zarządcą cmentarza i może podjąć decyzję o współpracy z daną firmą? Biznes...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~nan niezalogowany
5 stycznia 2015r. o 14:49
w firmie F-x nie starczy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 stycznia 2015r. o 17:35
Może MOPS dofinansuje pochówek?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.