Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

8,5€/ h w Niemczech

~mir.ko niezalogowany
20 stycznia 2015r. o 23:06
może mi Pan wytłumaczyć jak normalnie żyć za 2 tys zł ? ludzie mają po 2500 czy 3 tys i nie nazwał bym tego normalnym życiem przy obecnych kosztach
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
20 stycznia 2015r. o 23:33
Odpowiedź jest prosta, żyją nienormalnie.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 stycznia 2015r. o 8:03
PanM napisał(a): Niemcy podnieśli stawkę wynagrodzenia za godzinę pracy do 8,5 euro /~34pln/`
Po Polskiej stronie natychmiast podniósł się lament właścicieli firm transportowych że nie będzie ich stać na takie płace.

Rozumie to rozgoryczenie ale tak jak w przypadku górników nie rozumie dlaczego adresuje się to do szarych pracowników a nie do władzy która w obu przypadkach ponakładała na te branże mnóstwo różnego rodzaju opłat , akcyz i podatków.
Należy też jasno powiedzieć że kierowca będący w trasie , nawet w chwili gdy ma pauzę musi pozostać w kabinie auta lub jej pobliżu.Zatem de facto jest w pracy.120 godzin w pracy tygodniowo to minimum.
Wina jak we wszystkim w Polsce po stronie ustawodawcy.

Aha i w Niemczech zrabiając 8,5 euro brutto zyje sie w luksusie? Niemcy nie podniesli tej stawki tylko wyrównali bo były i są jeszcze firmy w których płaci sie mniej niż od nowego roku nakazane i ma być wyrównane ze nie można płacić mniej niż te owe 8,5. brutto. Co miesięcznie daje na rekę 1200 euro. I teraz mi powiedzcie gdzie lepiej zarabia sie. Biorąc pod uwagę ceny wychodzi na to ze w Polsce jest o wiele taniej. Nie kupisz tu mięsa za 10 zł co daje w przeliczeniu 2,5 euro tylko owe mięso kosztuje za kg 12,50. Chleb kosztuje ponad 2 euro więc 8 zł. A my mamy zarobione 1200 euro. Gdzie opłata za mieszkanie 500 euro miesięcznie gaz 100 euro miesięcznie i prąd 100 euro. Mając internet telefon stacjonarny i komórkę to jest następne 100 euro. Paliwo na dojazdy do pracy to jest ponad 100 euro miesięcznie . Liczę tylko dojazd do pracy. Ubezpieczenie samochodu przy 50% zniżkach 170 euro kwartalnie. No ieraz policzcie sobie czy zarabiając w kraju 2,000 zł nie zyjecie na większym poziomie,niż wiele Niemców i innych tanich sił roboczych w De lepiej w Polsce. Tak teraz mnie zaczniecie linczowac bo jak mi sie nie podoba to moge wracac do Polski. I jedyne co tu jest na plus to to ze nie boję sie ze stracw tą pracę nawet za minimalną krajową. A wy zarabiacie dwa tysiące i płaczecie jak to na zachodzie jest za krec iscie. Siedzicie zazwyczaj we własnych domkach nie na wynjmowanym. `Macie ochote spotkac sie w gronie rodzinnym to sie spotykacie. i wiele wiele codziennych zwykłych spraw. Terza wyjeżdzają już tylko ludzie którzy w Pl naprawde nie mają żadnej pracy. Bo ja zarabiając ponad trzy lata temu 1400 zł byłam szczęsliwa i nawet o wyjeżdzie nie myślałam. Ale straciłam tą pracę i nie siedziałam na zasiłku za 600 zł. Bo niebyłabym w stanie przżyć sama z dwójką straszych dzieci za taka sumę. Więc zmuszona byłam rozdzielić sie z dziecmi az skonczą szkoły średnie. A oni maja zasiłek rodzinny tutaj 184 euro to nie piorunująca zadna kwota biorąc koszty,ale dopiero po przeliczenie w Polsce daje to troche lepsza sumę. Więc dlatego tez tu siedze,by moje dzieci miały za co żyć.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 stycznia 2015r. o 8:52
Polakowi to tylko na tacy podac,,,,,,,,,,, umieja tylko narzekac ,ciagle malo a co myslicie ze w niemczech wam z nieba spada i tu trzeba wstac o 5h i do wieczora za te 1200 eur.robic .Zmiencie polityke to i wam bedzie lepiej a jak juz jezdzicie za granice do pracy to trzeba cicho siedziec komu sie nie podoba wiadomo co sie robi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Tak z boku patrząc........... niezalogowany
21 stycznia 2015r. o 9:22
~majętny Stef napisał(a): Pensja może wzrosnąć jedynie przy odpowiedniej gospodarce narodowej.
Jeżeli mamy zachodnie montownie gdzie zysk wypływa na zachód to pensja nie może wzrosnąć.
Niemcy napędzają swoją gospodarkę swoimi narodowymi firmami i przez to Niemiec staje się bogatszy.
My napędzamy gospodarkę komu innemu i tak zarabiając w zachodniej montowni parę groszy wydajemy później te grosze na zachodnie towary. W Polsce zostaje tylko podatek VAT.

Niemiec kupując za zarobione pieniądze samochód BMW czy maszynkę Siemensa sprawia że w kraju zostają pieniądze za samochód i maszynkę plus VAT.

Co macie w domu Polskiego? :D

Samym VATem kraj się nie wzbogaci.

Tirowiec nic dla gospodarki kraju nie zarabia a jeszcze wydaje na ropę zza granicy, fryzjer zamyka się w obiegu wewnętrznym i nic nie zarobi dla kraju, sprzedawca chińszczyzny robi dla chińczyka a płaci tylko VAT w kraju, bankowiec produkuje tylko procenty i długi, apteki sprzedają w większości zachodnie leki.

Jedyny nasz towar eksportowy to rolnictwo i właściwie tylko rolnictwo robi na gospodarkę narodową i podobnie KGHM.
UE zadusza rolnictwo w kraju a KGHM niektórzy chcieliby opylić zagranicznym inwestorom.

Dlatego pensje nie wzrosną a wzrosną tylko podatki i ceny.
Wyższe ceny to wyższe podatki dlatego spodziewajcie się wyższych cen i większej ilości podatków.

Cały "dobrobyt" jest oparty na międzynarodowych pożyczkach i rządzący wychodzą z założenia że jak wszystko zachodowi posprzedajemy to oni nam będą dawali pożyczki bez końca na "dobrobyt".
Ale tak nie będzie.



Powyższe wskazuje dlaczego jesteś ................Majętny.....:-)))
Inni niech zapamiętają jedno..........nie ma nic za darmo................nawet jak energia zmienia swój stan, to jakimś kosztem i MOC zostaje....:-)))) Mocy przybywaj.............:-)))

Miłego dnia:-)))
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~cygan niezalogowany
21 stycznia 2015r. o 9:37
~ napisał(a): Polakowi to tylko na tacy podac,,,,,,,,,,, umieja tylko narzekac ,ciagle malo a co myslicie ze w niemczech wam z nieba spada i tu trzeba wstac o 5h i do wieczora za te 1200 eur.robic .Zmiencie polityke to i wam bedzie lepiej a jak juz jezdzicie za granice do pracy to trzeba cicho siedziec komu sie nie podoba wiadomo co sie robi.
A ty to juz nie Polak ,posiedziałes za granica dwa dni z dojazdem i juz mówisz u was i u nas ja bym za 1200e nie wyjechal z kraju ale nie piszcie ze za 1600 zł mozna normalnie zyc
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 stycznia 2015r. o 10:22
A za 1200 euro można? Chyba

Zmoderowano 21.01.2015 godz.11:00 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~123 niezalogowany
21 stycznia 2015r. o 10:28
Ja dojeżdżam codziennie do pracy do Wrocławia i nie płączę. Dla chcącego nic trudnego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.