Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

przydomowa oczyszczalnia ścieków

~k*** niezalogowany
27 stycznia 2015r. o 12:36
witam jak pewnie już słyszeli mieszkańcy gminy Nowogrodziec a dokładnie miejscowości Gierałtów na wiosnę ma się zacząć budowa kanalizacji w tej wiosce czy ktoś słyszał o przydomowej oczyszczalni ścieków? lub chce sobie taką wybudować? proszę o opinie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2015r. o 14:42
~k*** napisał(a): witam jak pewnie już słyszeli mieszkańcy gminy Nowogrodziec a dokładnie miejscowości Gierałtów na wiosnę ma się zacząć budowa kanalizacji w tej wiosce czy ktoś słyszał o przydomowej oczyszczalni ścieków? lub chce sobie taką wybudować? proszę o opinie


Jeden klient dzieki któremu placisz za smieci miesiecznie a nie kwartalnie z gory cos takiego postawił.

Nie daj sie skubać i buduj póki możesz albo gmina nie zrobi skoku na twoje scieki podobno w twoim interesie. Idź do burmistrza chyba swojego ziomka nie splawi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2015r. o 16:12
Ta kanalizacja w gminie Nowogrodziec to wielka porażka ,w Zebrzydowej dijechali do torów i stop, podobnie w Zebrzydowej Wsi ,domy za torami w kierunku Czenej też nie będą podłączone a burmistrz plecie bzdury że ''wynurzyliśmy się z szamba''.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2015r. o 17:36
Ile taka przydomowa oczyszczalnia by kosztowała? Czy gmina w jakiś sposób dofinansowuje budowę przydomowej oczyszczalni? Nie mam zupełnie pojęcia jak można się za to zabrać, ale też nie mam ochoty płacić gminie Nowogrodziec takiego haraczu za ścieki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2015r. o 18:23
~ napisał(a): Ile taka przydomowa oczyszczalnia by kosztowała? Czy gmina w jakiś sposób dofinansowuje budowę przydomowej oczyszczalni? Nie mam zupełnie pojęcia jak można się za to zabrać, ale też nie mam ochoty płacić gminie Nowogrodziec takiego haraczu za ścieki.


Niestety Gmina odmówiła swojego czasu przystapienia do programu dofinansowania POS z funduszy NFOSIGW przeciez musza byc scieki na oczyszczalni w Nowogrodźcu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2015r. o 18:37
~ napisał(a): Ile taka przydomowa oczyszczalnia by kosztowała? Czy gmina w jakiś sposób dofinansowuje budowę przydomowej oczyszczalni? Nie mam zupełnie pojęcia jak można się za to zabrać, ale też nie mam ochoty płacić gminie Nowogrodziec takiego haraczu za ścieki.


koszt oczyszczalni zależy od jej wielkości, ja za 3000l zapłaciłam 3200zł z dowozem plus montaż dodatkowo parę zł, zaczynasz w gminie w zagospodarowaniu przestrzennym z wnioskiem o wydanie zaświadczenia, że możesz sobie takową oczyszczalnię zamontować, oni odsyłają cie do wodociągów żebyś złożył wniosek o podłączenie do kanalizacji, jeśli jeszcze kanalizacji nie ma w twojej miejscowości to dają ci pismo że nie podłącza bo nie ma do czego, z tym wracasz do zagospodarowania i oni dają ci kwit, że możesz sobie oczyszczalnię zamontować, później idziesz do projektanta żeby ci zaprojektował (koszt ok 300zł), później starostwo i jeśli nie ma w starostwie żadnego "ale" to kupujesz i montujesz, później zgłaszasz w gminie w ochronie środowiska, że zamontowałeś (30 dni przed przystąpieniem do użytkowania), plus do tego faktura za oczyszczalnię, wszelkie atesty, pozwolenia dopuszczenia do użytkowania, instrukcja obsługi i montażu i jeśli się do niczego nie czepią to możesz korzystać. Jeżeli jednak stwierdzą, że zakupiona oczyszczalnia nie spełnia wymogów to mogą nie wydać zezwolenia na użytkowanie. Ja mam oczyszczalnię z firmy bepo-plast i ją przepuścili. jeżeli w najbliższym czasie będą u was budować kanalizę to też mogą nie wyrazić zgody, ale jeśli spełniasz wszystkie warunki (jakość i przepuszczalność gleby, odległość od dużych drzew, granicy, studni i sąsiadów) to możesz się odwoływać i próbować dalej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~k*** niezalogowany
27 stycznia 2015r. o 19:08
a gdzie ta firma bepo-plast się znajduje?i w jakiej miejscowości jeżeli można wiedzieć była budowana taka oczyszczalnia?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2015r. o 20:07
~k*** napisał(a): a gdzie ta firma bepo-plast się znajduje?i w jakiej miejscowości jeżeli można wiedzieć była budowana taka oczyszczalnia?


bepo-plast jest z Jeleniej Góry - DYKA prowadzi sprzedaż ich oczyszczalni wychodzi taniej niż u producenta), a oczyszczalnię montowałam w Kierżnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza