Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Konstytucja, a rzeczywistość.

~ niezalogowany
14 lutego 2015r. o 19:36
wiele punktów napisane jest ogólnikowo i można sobie pływać z nimi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 lutego 2015r. o 20:45
Konstytucja jako Matka Prawa jest - można przyznać jat dobra, ale :
- nie przestrzega jej Parlament uchwalając ustawy "gwałcące tą Konstytucje,
-Państwo pozwala na tworzenie przepisów niższego rzędu,które są w kolizji z Konstytucją,
-Konstytucja gwarantuje nie zawisłość sądów , które nie zawsze stwarzają takie odczucia społeczne,
- Zakład energetyczny m a większe prawa na twojej działce niż właściciel,
- obywatel RP w zderzeniu z Organami Państwa nawet przy ewidentnej krzywdzie nie ma szans. I tak dalej...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
14 lutego 2015r. o 21:53
A przecież ta NOWA konstytucja powstała na fali społecznego zrywu wolnościowego po tzw bezkrwawej rewolucji.
To ona miała stać na straży interesu zwykłych obywateli.

Zmoderowano 15.02.2015 godz.15:05 - powód: zbędne cytowanie (moderator)

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11654
Redford
15 lutego 2015r. o 6:37
To odwieczny problem. Czym innym jest idea, a co za tym idzie, legislacja, a czy innym stosowanie prawa. I natura urzędnika, którego trzeba przymusić do interpretacji prawa na korzyść obywatela. Niedługo w ordynacji podatkowej mają lub już się zmieniły przepisy, ktore niczym jak w procesie karnym wprowadzają zasadę - in dubio pro reo. Kiedy pojawią się takie regulacje w administracji? Ustawy niższego rzędu choćby nie były
w kolizji do ustawy zasadniczej, i tak nie bedą realizowane z braku srodkow (vide: art. 68 Konstytucji). Prawo do ochrony zdrowia mamy, ale jak to wygląda w praktyce....

Zmoderowano 15.02.2015 godz.15:05 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obywatel szary niezalogowany
15 lutego 2015r. o 11:00
Rozdział II
Wolności , prawa , i obowiązki człowieka i obywatela.

art 35 /- konstytucja przyznaje obywatelom wolności i prawa osobiste /ochrona życia ... /

To skąd tyle ogłoszeń o pomoc i prośby o zrzutki społeczne na ratowanie życia i zdrowia ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
15 lutego 2015r. o 14:08
Konstytucja , podobnie , jak i państwo istnieje tylko formalnie i niczego nie gwarantuje. 25 lat reformacji ustrojowej i dalej w gównie siedzimy, zamiast zwiedzać Marsa. Myślę , że czas na zmiany. Proponuję zacząć od paragrafu 220. Tenże paragraf odbiera nam władzę nad podstawowym środkiem płatniczym i ceduje tęże władzę w ręce żydobanksterów , a tzw. Trybunał Konstytucyjny zajmuje się pierdo... letami , zamiast rzeczami istotnymi. Bożesz Ty mój , czy jest jeszcze w tym nieszczęśliwym kraju , jaka myśląca jednostka ?

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 lutego 2015r. o 14:53
Jam ci jest.Co chcesz wiedzieć ? ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
15 lutego 2015r. o 18:39
Wszystko ;) Ale , ale ... wróć , nie wszystko. Wtedy życie straciło by sens . Gadaj , co wiesz , albo zorganizuję Ci jakieś więzienia za 15 mld zielonego papiera :D A potem głupki będą się musiały tłumaczyć z robienia loda hamerykańcom. Pic na wodę i fotomontaż , ta cała sztolcmanowa konstytucja. Pamiętam jak Poczta Polska w osobie nie żyjącego już dzisiaj listonosza , pośród listów od kochających Kobiet , dostarczyła mi tekst. Nie rozumiałem wtedy tego ( 94- 96 :| , jakoś tak, wspomóż Przemo :) )
Dzisiaj Poczta dostarcza wezwania do zapłaty , nikt już listów nie pisze , a i poczta już polska nie jest. Wolność i demokracja zapanowała. Bożesz Ty mój , kiedy dzieckiem byłem , poznawałem świat. Dzisiaj też to robię i przerażenie z chwili na chwilę mnie ogarnia.

No to jeszcze raz , zgodnie z dewizą , każde kłamstwo można sprzedać :

https://1polska.pl/

Co myślisz Przemo ? , jest szansa na sukces ? :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.