Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

WSZAWICA RATUNKU

~ niezalogowany
13 marca 2015r. o 14:48
w jakiej szkole panuje ta wszawica powiedz gdzie a nie pitolenie teraz głupie trzy po trzy. Po co temat zakladac
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kulka niezalogowany
13 marca 2015r. o 15:49
Ja akurat wiem, że w szkole w Iwinach jest problem. Osobiście mnie to nie dotyczy, ale jestem blisko z osobami, których dzieci tam chodzą. Jest to niemały problem, bo dzieciaki maja już skórę na głowach podrażnioną od środków na wszy...Co wszy wytępią, to za chwilę znów mają. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~RR niezalogowany
13 marca 2015r. o 19:26
~kulka napisał(a): Ja akurat wiem, że w szkole w Iwinach jest problem. Osobiście mnie to nie dotyczy, ale jestem blisko z osobami, których dzieci tam chodzą. Jest to niemały problem, bo dzieciaki maja już skórę na głowach podrażnioną od środków na wszy...Co wszy wytępią, to za chwilę znów mają. Pozdrawiam.



~Zapomniałaś dodać że chodzi o podstawówkę w Iwinach . Gimnazjum jak na razie nie ma tego problemu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 marca 2015r. o 21:31
~majętny Stef napisał(a): W obozach koncentracyjnych golili wychowanków aby wszawicy nie było.
Nawet gdzieś czytałem że cyklon B to pierwotnie był środek na odwszawianie.
Ja wiem że może to być dla was szok ale tak było.


"Wychowankowie? w obozach koncentracyjnych?" Ciebie już całkiem poje..ało ! Jak Ty określasz ludzi którym odebrano prawa ludzkie? Żal mi Twojego rozumu, jest taki biedny...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 marca 2015r. o 22:42
~ napisał(a):
~majętny Stef napisał(a): W obozach koncentracyjnych golili wychowanków aby wszawicy nie było.
Nawet gdzieś czytałem że cyklon B to pierwotnie był środek na odwszawianie.
Ja wiem że może to być dla was szok ale tak było.


"Wychowankowie? w obozach koncentracyjnych?" Ciebie już całkiem poje..ało ! Jak Ty określasz ludzi którym odebrano prawa ludzkie? Żal mi Twojego rozumu, jest taki biedny...

Wiesz jak w ogóle jest - może tam już tylko wiatr hula. Masz ode mnie lajka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mama niezalogowany
14 marca 2015r. o 9:48
~lelumpoleum napisał(a): Gdzie??W którym przedszkolu/szkole przypadki wszawicy ?????
w przedszkolu nr 7 panuje ospa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13388
#qqnuku nieaktywny
14 marca 2015r. o 10:11
Wszy to temat tabu w szkołach i przedszkolach ponieważ kojarzy się z brudem , nikt przez to nie chce się przyznać że jego dziecko ma taki problem, dlatego to tak szybko wracająca sprawa,. Powinno ogłosić się w placówce że wystąpił problem wtedy rodzice mogliby profilaktycznie zastosować jakiś środek na wypadek gdyby...ale że nie wszyscy stos. środki do zwalczania tego problemu to on wraca i nie ma w dzisiejszych czasach wiele wspólnego z brudem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
14 marca 2015r. o 11:30
~kulka napisał(a): dzieciaki maja już skórę na głowach podrażnioną od środków na wszy...Co wszy wytępią, to za chwilę znów mają. Pozdrawiam.


Na podrażnienia i wytępienie wesz i ich jaj -olej kokosowy+olejek anyżowy* (rogrzać olej w dłoniach,zmieszać olej z kilkoma kroplami i wcierać,"trzymać głowę ciepło" przez ok 45 min).
Na 3łyżki stołowe ,2-3 kropelki olejku.

Profilaktyka -olejek anyżowy do szamponu** (2-3 krople),działa też przeciw pchłom(sprawdzone na kocie).

Zamiennie , można stosować olejek z oregano(pilnować kropelek , bo olejki w dużym stężeniu , również podrażniają)




* olejek eteryczny
**na ilość potrzebną do umycia włosów :)


Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.