Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Mechanik do aut amerykańskich

~jaaa niezalogowany
29 marca 2015r. o 11:05
Ludzie tyle opinii ile mechaników sam posiadem amerykana jezdzilem do wro ale to kawal drogi znalazlem w bolcu na drzymaly niby robia skrzynie biegow ale moje auto robia od a do z nie ma ze boli przyjezdzam zostawiam i za gora 2dni mam gotowe nie jest tanio bo robia na dobrych czesciach zawsze mam wglad do ich wz ale zawsze jest solidnie i o kazdej pierdółce informuja telefonicznie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jaaa niezalogowany
29 marca 2015r. o 11:11
Ludzie tyle opinii ile mechaników sam posiadem amerykana jezdzilem do wro ale to kawal drogi znalazlem w bolcu na drzymaly niby robia skrzynie biegow ale moje auto robia od a do z nie ma ze boli przyjezdzam zostawiam i za gora 2dni mam gotowe nie jest tanio bo robia na dobrych czesciach zawsze mam wglad do ich wz ale zawsze jest solidnie i o kazdej pierdółce informuja telefonicznie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 marca 2015r. o 11:33
Amerykańce z dawnych lat są proste w budowie jak konstrukcja cepa, w dobie dostępu do części przez internet, naprawa takiego auta to nie problem.
Średnio rozgarnięty mechanik który nie wyrzucił starych narzędzi na złom( stroboskop, analizator....) sobie z nim poradzi.
Czasami są problemy z gaźnikami, regulacja niewiele pomaga, przeważnie trzeba wymienić, dorobic zużyte elementy.
Nie dajcie się zwariować, kto sobie radził z dużym fiatem to i z amerykańcem sobie poradzi, zasada ta sama tylko "trochę wieksze " części.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2798
#inetwlan nieaktywny
29 marca 2015r. o 13:09
~ napisał(a): Amerykańce z dawnych lat są proste w budowie jak konstrukcja cepa, w dobie dostępu do części przez internet, naprawa takiego auta to nie problem.
Średnio rozgarnięty mechanik który nie wyrzucił starych narzędzi na złom( stroboskop, analizator....) sobie z nim poradzi.
Czasami są problemy z gaźnikami, regulacja niewiele pomaga, przeważnie trzeba wymienić, dorobic zużyte elementy.
Nie dajcie się zwariować, kto sobie radził z dużym fiatem to i z amerykańcem sobie poradzi, zasada ta sama tylko "trochę wieksze " części.



Prawie prawda, po za tym że autka z USA od lat 80' miały montowane komputerki i tu tkwi zazwyczaj problem.
Byłem posiadaczem 6 aut z USA, problem był z Chryslerem i Dodge-m, choć części takie same to nie zawsze udawało się tak prosto usunąć usterkę.
Raz w Bolesławcu wymieniałem uszczelki pod głowicami V8 Cadillac u "dobrego" mechanika z długoletnim stażem i skutki były opłakane, gdyż po jego zabiegach musiałem wymieniać cały silnik.
Gość pourywał szpilki i po nawierceniu bloku wstawiał sprężynki zastępujące gwint, po około 2 miesiącach głowica silnika o mało nie odleciała, moc silnika 350 KM to nie duży Fiat z max 75 KM.
Więc lepiej wystrzegać się "mechaników" znających się na wszystkim, gdyż może to drogo kosztować.

[img=1427626867_xgyt52l.jpg]



Dopisane 29.03.2015r. o godz. 13:09:

Silniki V8 potrafią się kręcić do 10 000 obrotów, więc lepiej wybierać mechanika sprawdzonego specjalizującego się w amerykanach[img=1427627395_o6u5oyl.jpg]

<b>**** www.gabelek.eu **** www.inet-wlan.pl **** bądź co bądź nie bądź łabądź **** ====== SPRAWNY MONITORING w zasięgu Twojej ręki ====== ALARMY ======
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jaaa niezalogowany
29 marca 2015r. o 14:19
Ciekawy jestem ktory to popapraniec robił i nie dał nowych szpilek nochyba ze dal tylko nie miał klucza dynamomometrycznego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
29 marca 2015r. o 14:39
nie miałem ,nie mam,i nie będe miał,hamerykański szmelc paliwożerny,zaraz mnie obskoczą to niby fani szmelcu hamerykańskiego,że to styl itd itp pierdoły i dyrdymały,nikt ci nie broni wydawać 125 zł na przejechanie 100 km. :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2798
#inetwlan nieaktywny
29 marca 2015r. o 17:24
~jaaa napisał(a): Ciekawy jestem ktory to popapraniec robił i nie dał nowych szpilek nochyba ze dal tylko nie miał klucza dynamomometrycznego


Szpilki urwał, gwinty rozwiercał w bloku, potem nagwintował o 2mm większe gwinty i wkręcał sprężynki imitujące oryginalny gwint i wkręcał w nie nowe szpilki.
Takie rzeczy można robić przy innych podzespołach, ale nie w bloku silnika 330KM a ciśnienie na cylindrze w granicach 12-14 atm.
Takie sprężynki to chyba do motorynki się nadają, mógł zastosować loctite ale chyba chciał zaoszczędzić.
Za wymianę uszczelek zapłaciłem 2tys w Bolcu, a we WrocQ za remont tegoż silnika po naprawie bolesławieckiego fachowca zostawiłem 800zł.
Nie będę pisał który to bolesławiecki spec, ale mogę dodać że warsztat prowadzi ze 20 lat, inne autka u niego robiłem i nie było zastrzeżeń, lecz amerykany niby proste to mało kto je rozumie i ma do nich serce.
Miłej deszczowej niedzieli.
Pozdro

<b>**** www.gabelek.eu **** www.inet-wlan.pl **** bądź co bądź nie bądź łabądź **** ====== SPRAWNY MONITORING w zasięgu Twojej ręki ====== ALARMY ======
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 marca 2015r. o 17:36
nie rozumiem co takiego jest innego a amerykańskich autach, to są proste silniki benzynowe ( z luźnymi tłokami jak ja to mówię) każdy mechanik od diesla to ma skomplikowane , a taki stary silnik i do tego benzynowy, to ci uczeń z mechanika naprawi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza