Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Koszty wymiany elektryki w mieszkaniu

~Czesław niezalogowany
7 kwietnia 2015r. o 20:24
Cena 3500,- robocizna.
Materiał klient zawsze ponosi dodatkowo w zależności od ustawienia pokoi.
Na materiał jest osobno FV na klienta więc nie zarabiam dodatkowo na tym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czesław niezalogowany
7 kwietnia 2015r. o 20:38
Co do konieczności wymiany instalacji to nie ma uregulowanych aktów prawnych.
Zapytam inaczej ile jest warte ludzkie życie? Stara instalacja nie uwzględnia obowiązujących przepisów bezpieczeństwa ochrony przeciw porażeniowej. W/g nowych norm każdy nowo budowany obiekt musi posiadać tzw wyłącznik różnicowoprądowy (RCD) on ma nas ochronić podczas niechcianych kontaktach z prądem. Dla ciekawych polecam artykuł.
http://www.e-instalacje.pl/porady-budowlane/2560,kiedy-trzeba-remontowac-instalacje-elektryczna#
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 kwietnia 2015r. o 20:56
Bez przesady z ta iloscia roboty. Ja 3 lata temu to robilem, zajęło to 3 popoludnia (położenie kabli) i potem jeszcze jedno po zrobieniu scian (montaż gniazdek). W takim mieszkaniu można jechac po scianach z promonto zamiast w betonie. A w betonie sa kanały i wystazczy sie przebijac. Jak ktos nie wie jak robic to później sprzet nawala. Ceny nie podam bo to z rodziny ktos robil. A za material ponad tysiaka dalem, bo mam troche wiecej niż standardowe 2 bezpieczniki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czesław niezalogowany
7 kwietnia 2015r. o 21:08
Słusznie zauważył przedmówca. Są kanały w płytach betonowych a na dodatek są pionowe. Hmmm.. Tylko jak z tego korzystać podczas prowadzenia kabelków w poziomie ? W niektórych miejscach są pojedyncze płyty więc można po wywierceniu gniazdka zobaczyć co robi sąsiad. Powodzenia w samodzielnej pracy, płyty betonowe trzymają się dzięki zbrojeniu każde nie umiejętne cięcie osłabia ten materiał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
8 kwietnia 2015r. o 0:18
~Czesław napisał(a): Cena 3500,- robocizna.
Materiał klient zawsze ponosi dodatkowo w zależności od ustawienia pokoi.
Na materiał jest osobno FV na klienta więc nie zarabiam dodatkowo na tym.




Szanuje umiejętności każdego fachowca i wiadomo każdy ma prawowycenić swoją pracę, ale przyznał że PAN który mi wycenił (fachowiec w tych kwestiach ) no lepsza cena że tak powiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 kwietnia 2015r. o 0:20
Sorki jakieś błędy😕
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Znawca spółdzielni niezalogowany
8 kwietnia 2015r. o 1:17
Wymiana przewodów elektrycznych w mieszkaniu należy do spółdzielni-oczywiście, spółdzielnia będzie informować, że tak nie jest - to trzeba się zwró cić na pismie do Rady Nadzorczej w sprawie wymiany elektryki w mieszkaniu i sprawa będzie załatwiona.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 kwietnia 2015r. o 8:20
~Czesław napisał(a): Słusznie zauważył przedmówca. Są kanały w płytach betonowych a na dodatek są pionowe. Hmmm.. Tylko jak z tego korzystać podczas prowadzenia kabelków w poziomie ? W niektórych miejscach są pojedyncze płyty więc można po wywierceniu gniazdka zobaczyć co robi sąsiad. Powodzenia w samodzielnej pracy, płyty betonowe trzymają się dzięki zbrojeniu każde nie umiejętne cięcie osłabia ten materiał.


ja kable od bezpieczników ciągnąłem górą, najlepiej po promonto, a jak już się na beton z kablem wchodziło to na tyle tynku było, że betonu zbytnio sie nie zbierało. Potem jeszcze ciągnąłem jeden kabel sam (dorabiałem sobie gniazdko przy podłodze) i 1 m po ścianie musiałem przesunąć, to młotkiem i przecinakiem sobie dałem rady, oczywiście trwało to trochę. Kanały są też w sufitach, ale to już ostrzejsza jazda tam poprowadzić.

dla pytającego - jeśli to mieszkania 57m w wieżowcu na jana pawła lub gałczyńskiego, to ja kable prowadzone mam (patrząc od drzwi wejściowych) po prawej stronie, po drodze jest tylko jedna ściana betonowa do przebicia, i tak dojedziesz do małych pokoi, kuchni i łazienki, do dużego pokoju po ścianie łazienki. W samych pokojach z kablami schodzimy do ziemi, i tam trochę tylko nadtłuc tynk i kabel się ukryje. Do gniazdek kanałami. W sufitach (tj. od włączników) miałem akurat miedź i było ok, więc z racji porobionych wcześniej sufitów, tego nie robiłem, bo tu trzeba sufit ruszać, a to już można w każdej chwili bez większych problemów robić (do włączników mam nowe)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.