Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jadowite żmije atakują powiat bolesławiecki
~aga niezalogowany
23 maja 2015r. o 21:48
to może się niech teraz wypowiedzą ekolodzy, którzy to chyba rok lub dwa temu właśnie w okolicach Bolesławca (dobrej?) wypuścili 50 sztuk. teraz to cicho sza tak?????????????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7612
bax
23 maja 2015r. o 22:02
A wypuścili ?? to by się zgadzało ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 maja 2015r. o 22:44
Dwa lata temu żmija zagnieździła się w kompoście na działce mojej mamy przy ul. Jeleniogórskiej. Mówicie ze jak się żmii nie zaczepia to ona nie ukąsi. Moja mama jej nie zaczepiała, nie wiedziała nawet o jej istnieniu. Została ukąszona, nawet nie wiedząc kiedy. Dopiero po ukąszeniu zobaczyła uciekającego gada. Próbowałem coś zrobić z tym problemem. Dzwoniłem i na Policję i do wydziału ochrony środowiska. Jakoś nikt nie był zainteresowany udzieleniem pomocy. Dowiedziałem się tylko że żmija jest pod ochroną i jak ja zabije to będę miał problemy.
Chodząc po Polskich górach i czasem spotykam żmije leżące na uczęszczanych szlakach. Wcale nie uciekają, gdy się do nich podchodzi. Trzeba dobrze patrzeć pod nogi by na nie nie nadepnąć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
24 maja 2015r. o 11:49
~ napisał(a): Dwa lata temu żmija zagnieździła się w kompoście na działce mojej mamy przy ul. Jeleniogórskiej. Mówicie ze jak się żmii nie zaczepia to ona nie ukąsi. Moja mama jej nie zaczepiała, nie wiedziała nawet o jej istnieniu. Została ukąszona, nawet nie wiedząc kiedy. Dopiero po ukąszeniu zobaczyła uciekającego gada. Próbowałem coś zrobić z tym problemem. Dzwoniłem i na Policję i do wydziału ochrony środowiska. Jakoś nikt nie był zainteresowany udzieleniem pomocy. Dowiedziałem się tylko że żmija jest pod ochroną i jak ja zabije to będę miał problemy.
Chodząc po Polskich górach i czasem spotykam żmije leżące na uczęszczanych szlakach. Wcale nie uciekają, gdy się do nich podchodzi. Trzeba dobrze patrzeć pod nogi by na nie nie nadepnąć.
jak następnym razem ukąsi cię żmija to zadzwoń na pogotowie ratunkowe :P wcale się nie dziwię że policja i ochrona środowiska nie udzieliły ci pomocy :P te służby nie są od tego :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
24 maja 2015r. o 12:47
~klucz-nick, dobra odpowiedź :D:D

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 maja 2015r. o 13:03
~klucz-nick napisał(a): jak następnym razem ukąsi cię żmija to zadzwoń na pogotowie ratunkowe :P wcale się nie dziwię że policja i ochrona środowiska nie udzieliły ci pomocy :P te służby nie są od tego :P

Z ukąszeniem wiem co robić. Ale kto jest od pomocy przy likwidacji gniazda żmij, które stwarza zagrożenie dla działkowców? Jeśli sam się za to zabiorę niefachowo to sam mogę być ukąszony lub mogę skrzywdzić żmiję, za co jest niezgodne z prawem. Jaka więc służba zajmie się żmijami, jeśli się okaże ze zagnieździły się w moim ogródku?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
24 maja 2015r. o 13:28
~ napisał(a):
~klucz-nick napisał(a): jak następnym razem ukąsi cię żmija to zadzwoń na pogotowie ratunkowe :P wcale się nie dziwię że policja i ochrona środowiska nie udzieliły ci pomocy :P te służby nie są od tego :P

Z ukąszeniem wiem co robić. Ale kto jest od pomocy przy likwidacji gniazda żmij, które stwarza zagrożenie dla działkowców? Jeśli sam się za to zabiorę niefachowo to sam mogę być ukąszony lub mogę skrzywdzić żmiję, za co jest niezgodne z prawem. Jaka więc służba zajmie się żmijami, jeśli się okaże ze zagnieździły się w moim ogródku?
największym niszczycielem natury przyrody jest niestety człowiek,a już nie wspomnę o niektórych działkowiczach co to za nic ochronę środowiska mają co to krety żmije koty itp mordują bo mu 2 szt marchewki zniszczyła za 0,80 gr,a preparaty na mordowanie wydał buc 68 zł . :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 maja 2015r. o 20:15
Działkowicze biorą sprawy w swoje ręce bo nie ma odpowiednich służb, które mogłyby im pomóc w rozwiązaniu problemu. I nie zawsze chodzi o pęczek marchewki. Czasem może chodzić o ludzkie życie. Niestety jak widać z ekooszołomami trudno jest dyskutować. Zadałem proste pytanie do kogo zwrócić się o pomoc a otrzymałem tylko wiadro jadu. Chyba wiem dlaczego tak bronisz tych gadów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.