Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Bolesławcu
~Art niezalogowany
14 maja 2015r. o 14:40
No to był komunizm czy socjalizm?
-bylo referendum w 1946 roku 3 razy tak, jesli wiekszosc chciala tak zyc

Dziękuję ,wiem z kim mam do dyskusji.Naduku.
-skoro ja nieuk.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
14 maja 2015r. o 16:13
~Art napisał(a): No to był komunizm czy socjalizm?
-bylo referendum w 1946 roku 3 razy tak, jesli wiekszosc chciala tak zyc

Dziękuję ,wiem z kim mam do dyskusji.Naduku.
-skoro ja nieuk.


komunizmu nie bylo, wygoogluj sobie termin "utopia" to oszczedze sobie literek.
niedouku wyjasnie tobie na chlopski rozum na boleslawieckim przykladzie. do referendum u nas zaden zaklad nie byl uruchomiony, czyli nie bylo zadnej pracy. jedyny zaklad w powieciecie to kopalnia piasku w osieczowie, ktory zatrudnial pracownikow. mieszkancy miasta i wiosek prowadzili dzialalnosc handlowa, otwierali sklepy, restauracje i warsztaty rzemieslnicze na bazie tego co zostawili niemcy przed ucieczka lub po wysiedleniu. latwiej zylo sie na wioskach (glod), dlatego kazdy sie tam pchal i powiat w porownaniu z miastem byl duzo wiecej zakudniony polakami, niz miasto.
a teraz troche wczesniejszej historii, przed wojna sytuacja narodu byla jeszcze gorsza, pomijajac to, ze posiadacze, wlasciciele, uciekli z polski ze zlotem narodowym, kiedy ojczyzna byla rozrywana przez hitlera i stalina a narod bez skazany na zaglade. to pomysl sobie dlaczego ci co nic nie miieli, ktorzy wrocili z fronzu, z obozow, z przymusowych robot, ktorzy uciekli banderowcom, spod toportw mieli glosowac 3 x "nie"
pierwsi mieszkancy to ludzie malo wyksztalceni i analfabeci, do referendum sie juz jakos ustawili czy to w miescie czy to na wsi, to dlaczego mieli bojkotowac referendum.
do referendum mielismy 3 mieszkancow z wyzszym wyksztalceniem (nie liczac oficerow).

dzisiaj polowa narodu, tez chce zmiany systemu, to tak samo jak wtedy, wazne aby wybrac cos nowego a nie ciagnac to co sie nie sprawdzilo.

jak masz nieuku jeszcze pytanka to zadawaj po kolei ale nie wszystkie na raz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Art niezalogowany
14 maja 2015r. o 17:16
Czy ty wiesz co piszesz, może warto raz jeszcze wrócić do szkoły.?
Referendum ludowe 1946 — sfałszowane referendum przeprowadzone w Polsce 30 czerwca 1946 roku w oparciu o ustawę o przeprowadzeniu głosowania ludowego, uchwaloną przez Krajową Radę Narodową w dniu 28 kwietnia 1946 (Dz. U. Nr 15, poz. 105; zm. Dz. U. Nr 26, poz. 166)
Dla potrzeb przeprowadzenia i ochrony sfałszowanego referendum ludowego Biuro Polityczne PPR powołało w marcu 1946 Państwową Komisję Bezpieczeństwa, która miała się zająć koordynacją działań jednostek LWP, WOP, KBW, UB, MO i ORMO. Zadaniem jej była m.in. likwidacja podziemia niepodległościowego i skrytobójcze mordowanie polityków PSL.

Operację sfałszowania referendum nadzorowała ekipa funkcjonariuszy radzieckich służb specjalnych pod dowództwem płk Arona Pałkina naczelnika wydziału D Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego ZSRR, zainstalowana w Warszawie 20 czerwca 1946. Zajęła się głównie fałszowaniem i preparowaniem dokumentów referendalnych. 22 czerwca miała miejsce narada, na której Bolesław Bierut, Władysław Gomułka i doradca radziecki przy MBP płk Siemion Dawydow omówili techniczne szczegóły fałszowania wyników referendum. Oficerowie MGB sporządzili ponownie 5994 protokoły komisji obwodowych i podrobili 40 tys. podpisów członków obwodowych komisji wyborczych. Paczki z prawdziwymi protokołami przekazali funkcjonariuszom radzieckim do sfałszowania funkcjonariusze MBP pod osobistym nadzorem ministra Stanisława Radkiewicza
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
14 maja 2015r. o 18:25
masz jakies dowody, ze w boleslawcu tez falszowano?
o falszowaniu referendum mowilo sie jeszcze przed referendum, czyli nawet gdyby nie bylo falszowania to i tak by kazdy wiedzial, ze bylo. o tym w swoich ulotkach pisali tzw. wykleci juz 2 miesiace przed referendum, to tak samo jak gebels starszyl niemcow sowieckimi gwaltami, zanim oni przekroczyli przedwojenne granice prus wschodnich.

napisz mi kto w boleslawcu w referendum nie glosowal 3 razy tak? w boleslawcu rosjanie nie zasiadali w komisji pomimo tego, ze byly 3 komendatury.

twoje dane to jakas praca doktorancka z ipn.
w malopolsce mogli falszowac bo tam byl silny psl ale nie mam zadnych dowodow, ze tak bylo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Art niezalogowany
14 maja 2015r. o 22:02
Raz jeszcze....
Nie musieli być w Bolesławcu ani w innym mieście czy wiosce.
,,Oficerowie MGB sporządzili ponownie 5994 protokoły komisji obwodowych i podrobili 40 tys. podpisów członków obwodowych komisji wyborczych,,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
14 maja 2015r. o 22:10
a zony partyzantow mialy po trzy nogi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Art niezalogowany
14 maja 2015r. o 22:30
Nie denerwuj się ...
Fobia (nowołac. phobia z stgr. φόβος phóbos „strach, lęk”) – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
14 maja 2015r. o 22:39
W Bolesławcu była inaczej niż w całej Polsce. Fobiak wie, nie wiadomo skąd, ale wie.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.