Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Komunia w parafi Najświętszego Serca Pana Jezusa na Osiedlu Kwiatowym

~ niezalogowany
23 maja 2015r. o 17:00
To jednak chyba ty nie rozumiesz pewnych spraw. Jeśli rodzice są wierzący to wychowują dzieci zgodnie ze swoimi wzorcami i wiarą.
Urodziłam się w Polsce i nie wiem dlaczego, ale rodzice uczyli mnie języka polskiego, miłości do ojczyzny. Nie byłam świadoma, a tak mnie wychowali. No coś jest nie fer, a może ja nie chciałabym być Polką? Ba! Może nie chciałam być dziewczynką, a oni ubierali mnie po "dziewczyńsku", nadali mi "dziewczyńskie" imię. Dlaczego dziecko po urodzeniu ma nadany pesel? Dlaczego ktoś za nie decyduje, a nie ono samo? Przykładów można mnożyć.
Rozumiesz? W pewnym wieku to rodzice podejmują decyzje za swoje dziecko, nie państwo, oni uważają, że to jest dla ich dziecka najlepsze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~agent niezalogowany
23 maja 2015r. o 17:51
~ napisał(a): To jednak chyba ty nie rozumiesz pewnych spraw. Jeśli rodzice są wierzący to wychowują dzieci zgodnie ze swoimi wzorcami i wiarą.
Urodziłam się w Polsce i nie wiem dlaczego, ale rodzice uczyli mnie języka polskiego, miłości do ojczyzny. Nie byłam świadoma, a tak mnie wychowali. No coś jest nie fer, a może ja nie chciałabym być Polką? Ba! Może nie chciałam być dziewczynką, a oni ubierali mnie po "dziewczyńsku", nadali mi "dziewczyńskie" imię. Dlaczego dziecko po urodzeniu ma nadany pesel? Dlaczego ktoś za nie decyduje, a nie ono samo? Przykładów można mnożyć.
Rozumiesz? W pewnym wieku to rodzice podejmują decyzje za swoje dziecko, nie państwo, oni uważają, że to jest dla ich dziecka najlepsze.

To ty nie rozumiesz. Poprzednik miał rację. Dziecko musi być świadome na czym ten sakrament polega. A tak, wtłaczają mu pojęcia z dziedziny filozofii, etyki, które są przedmiotem studiów na uczelniach. A potem dziecko wspomina ten dzień przez pryzmat prezentów, które otrzymało, bądź chciało otrzymać a nie dostało. A z nauk nic nie pamięta. Ba, do kościoła nie chce chodzić bo ksiądz mu się kojarzy ze surowym belfrem i z dogmatem trójcy świętej, której ni w ząb nie pojęło, a która jest przedmiotem dociekań biegłych w piśmie świętym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 maja 2015r. o 18:51
No właśnie. Proste jest i logiczne ze dziecko nie jest w stanie pojąć co to jest wiara. Do tego najnormalniej w świecie trzeba dorosnąć. i wtedy wybrać np wiarę w Boga.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~matka niezalogowany
23 maja 2015r. o 23:32
No tak, sprowadziliście mnie do swojego poziomu i znokautowaliście.

Jak możemy rozmawiać o czymś o czym nie macie pojęcia?

EOT
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 maja 2015r. o 6:41
dlaczego uważasz ze nie mam pojęcia o czym mówię. Czy coś pisze niezrozumiałe?? Czy poprostu boisz się ze dziecko mogłoby wybrać inaczej niż rodzice?? Nie martw się nie musi być katolikiem żeby być dobrym i uczciwym i kochającym człowiekiem. Nie uważam też ze narzucajac mu od mała wiarę będzie zle wychowany tylko jak mu się to w przyszłości nie spodoba to będzie musiał się wypisać a tu będzie miał wtedy dużo do załatwiania. Człowiek powinien dorosnąć i w kwestiach wiary podejmować dorosła decyzję. A nie robić statystki księdzu. Pozdr
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~frik niezalogowany
24 maja 2015r. o 10:38
Nie rozumiem tu ...i wypowiadajacych sie a nie majacych pojecia.. Jak masz dziecko i nie chcesz aby bralo komunie to poprostu je nie wysylaj. Ja mialem komunie 22 lata temu a pamiętam ja jak by to bylo tydzień temu. Jestem z tego zadowolony i dumny i swoje dziecko, tez wysle. A komu sie nie podoba to nie musi wysylac i prawc tu madrosci o ktorych zielonego pojecia nie ma. Teraz przez baranów, ktorzy nie mieli prawdziwego domu i rodziny promowane sa inne wartosci, jak ...stwo, lesbijstwo, rozwiazlosc, analfabetyzm, nie szanowanie ludzi starszych oraz glupota najwyzszego stopnia. :)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Terlikowski niezalogowany
24 maja 2015r. o 11:05
~frik napisał(a): Nie rozumiem tu ...i wypowiadajacych sie a nie majacych pojecia.. Jak masz dziecko i nie chcesz aby bralo komunie to poprostu je nie wysylaj. Ja mialem komunie 22 lata temu a pamiętam ja jak by to bylo tydzień temu. Jestem z tego zadowolony i dumny i swoje dziecko, tez wysle. A komu sie nie podoba to nie musi wysylac i prawc tu madrosci o ktorych zielonego pojecia nie ma. Teraz przez baranów, ktorzy nie mieli prawdziwego domu i rodziny promowane sa inne wartosci, jak ...stwo, lesbijstwo, rozwiazlosc, analfabetyzm, nie szanowanie ludzi starszych oraz glupota najwyzszego stopnia. :)



Kochaj bliźniego swego....
Podoba mi się - kto nie z nami tego w ryja. Jakie to piękne, takie katolickie.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 maja 2015r. o 11:21
~frik napisał(a): Nie rozumiem tu ...i wypowiadajacych sie a nie majacych pojecia.. Jak masz dziecko i nie chcesz aby bralo komunie to poprostu je nie wysylaj. Ja mialem komunie 22 lata temu a pamiętam ja jak by to bylo tydzień temu. Jestem z tego zadowolony i dumny i swoje dziecko, tez wysle. A komu sie nie podoba to nie musi wysylac i prawc tu madrosci o ktorych zielonego pojecia nie ma. Teraz przez baranów, ktorzy nie mieli prawdziwego domu i rodziny promowane sa inne wartosci, jak ...stwo, lesbijstwo, rozwiazlosc, analfabetyzm, nie szanowanie ludzi starszych oraz glupota najwyzszego stopnia. :)

Ciemnogrod na całego.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza