Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dni Bolesławca 2015 - zobacz kto wystąpi
~~1 niezalogowany
30 maja 2015r. o 11:49
Zastanawiam się dlaczego jedynym śladem prawdziwego pochodzenia wracających po wojnie z Bałkanów, jest kutia na świątecznym stole? Kultywują zwyczaje Bośniackie, Serbskie, Chorwackie a zapominają, że ich przodkowie pochodzą z kresów. Dlaczego?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~1 niezalogowany
30 maja 2015r. o 11:58
Emen - dlaczego podpisałeś się pod moim komentarzem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 maja 2015r. o 11:59
I znowu syf ! ! !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11060
sloneczko010981
30 maja 2015r. o 12:01
W sumie to ja też nie bardzo rozumiem, ale myślę, że zawsze najbliższe sercu są lata młodości, jak też to, gdzie kto się urodził. Rodzina mojego chłopaka, tzn. przodkowie rodziny, wyjechali jeszcze za zaborów i ja z kolei nie rozumiem, dlaczego dopiero jak wojna z lat 90-tych zajrzała im w twarz, to wrócili, a nie wcześniej? Ale ja się nie znam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~1 niezalogowany
30 maja 2015r. o 12:13
Urodziłem się na tzw ziemiach odzyskanych (choć nie mam zielonego pojęcia dlaczego je tak zwą) ale analizując wszelkie tradycje nie znalazłem śladów miejscowych zwyczajów. Wszystkie "przywędrowały" z ludźmi.
Dużo czytałem o ludziach jadących na Bałkany za chlebem. Musieli trzymać się razem, byli przecież obcy. Z drugiej strony właśnie oni twierdzą, że zawieźli tam ducha cywilizacji. Dzięki nim ten region zaczął się rozwijać.
To pytam ponownie, gdzie są ich kresowe tradycje?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
30 maja 2015r. o 14:58
Marny ten program.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~M. niezalogowany
30 maja 2015r. o 15:41
Koncert blue cafe moglby być wcześniej.
Chciałam iść na nich ale niestety mam za małe dziecko by z nim siedziec o 21.00 na koncercie.
Lipaa! !! ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
30 maja 2015r. o 15:47
~M. napisał(a): Chciałam iść na nich ale niestety mam za małe dziecko by z nim siedziec o 21.00 na koncercie.


Szkoda, że cię nie będzie. Wszyscy na forum pewnie liczyli na to, że przyjdziesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza