Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jak wypadli szóstoklasiści?
~OJCIEC niezalogowany
6 czerwca 2015r. o 11:08
I dobrze... najważniejsze, że uczą się języków. Niech kończą szkoły i wyjeżdżają jak wszyscy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 czerwca 2015r. o 11:34
Faktycznie wynik imponujący! A później dziwić się że młodzież nie ogarnieta ale skoro rodziców taki wynik zadowala to będzie tylko gorzej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wapniak niezalogowany
6 czerwca 2015r. o 12:49
Ważne że religia jest !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 czerwca 2015r. o 14:03
Oświata miejska się kłania w pas....nosem do ziemi :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
6 czerwca 2015r. o 16:11
Z niemieckiego i angielskiego poszło całkiem dobrze.
Jeszcze parę lat i wyjadą, i chociaż są z matematyki noga to i tak zapłacą im tam więcej niż niejednemu matematykowi i poloniście w takiej podstawówce czy gimnazjum :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~anna m niezalogowany
6 czerwca 2015r. o 16:51
Co mówią takie statystyki? Nic. To tylko generowanie wyścigu szczurów (i między dziećmi, i między placówkami). Szkoła to nie tylko "słupki", ale też samopoczucie dzieci w niej, zdobywanie wiedzy realnej, praktycznej a nie tylko - "testowej". Gdy moje dziecko podchodziło do testu szóstoklasisty, prosiłam je o ... dystans. Drażnił mnie nacisk dyrekcji i nauczycieli na wyniki tego sprawdzianu. Przecież on nie ma na nic wpływu. Wszystkie kolejne szkoły przyjmują dzieciaki z otwartymi ramionami - za uczniem idą pieniądze. Sprawdziany, egzaminy służą już tylko do "śledzenia" naszych dzieci na kolejnych etapach nauczania. Owszem, trzeba przyznać, że akurat szkoła podstawowa mojej pociechy w rankingach wypada bardzo dobrze. Jednak ciężka praca nauczycieli (pełen szacunek dla nich) nie przekłada się na dobrą kondycję psychiczno-emocjonalną dzieciaków. Wiele spraw było zamiatanych pod dywan, by wizerunkowo szkoła wypadała bez skazy. Smutne to jest. Nie liczą się dzieci, nie liczą się prawdziwe umiejętności, nie liczą się żadne wartości - liczą się tylko "słupki", wykresy, statystyki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
7 czerwca 2015r. o 7:30
~anna m napisał(a): Co mówią takie statystyki? Nic. To tylko generowanie wyścigu szczurów (i między dziećmi, i między placówkami). Szkoła to nie tylko "słupki", ale też samopoczucie dzieci w niej, zdobywanie wiedzy realnej, praktycznej a nie tylko - "testowej". Gdy moje dziecko podchodziło do testu szóstoklasisty, prosiłam je o ... dystans. Drażnił mnie nacisk dyrekcji i nauczycieli na wyniki tego sprawdzianu. Przecież on nie ma na nic wpływu. Wszystkie kolejne szkoły przyjmują dzieciaki z otwartymi ramionami - za uczniem idą pieniądze. Sprawdziany, egzaminy służą już tylko do "śledzenia" naszych dzieci na kolejnych etapach nauczania. Owszem, trzeba przyznać, że akurat szkoła podstawowa mojej pociechy w rankingach wypada bardzo dobrze. Jednak ciężka praca nauczycieli (pełen szacunek dla nich) nie przekłada się na dobrą kondycję psychiczno-emocjonalną dzieciaków. Wiele spraw było zamiatanych pod dywan, by wizerunkowo szkoła wypadała bez skazy. Smutne to jest. Nie liczą się dzieci, nie liczą się prawdziwe umiejętności, nie liczą się żadne wartości - liczą się tylko "słupki", wykresy, statystyki.


Tak się zastanawiam po kiego te egzaminy? Mało dzieciaki stresu mają?
Kiedyś pierwszy poważny egzamin to była matura, a teraz co chwilę jakiś egzamin, test... szkoda "maluchów".

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama niezalogowany
7 czerwca 2015r. o 10:14
na konkurencyjnym portalu obejrzałam dokładne staystyki, z których wynika, ze szkoła Oxpress ma super wyniki

sukces Oxpressu to wiele czynników:
1. małe klasy
2. dużo pracy
3. zajęcia dodatkowe w tym szachy!

poza zdolnościami dzieci indywidualnymi jest coś takiego , jak rozwój dziecka, w zabieganym świecie rodzice nie zawsze są wstanie dziecku zapewnić dodatkowy rozwój; zajęcia z szachów, origami, sport!!!! , szybkie czytanie

suma tych działań daje np. koncentrację
wielu uczniów ma wiedzę , ale nie potrafi jej wykorzystać [ patrz zastosowanie matematyki w praktyce]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza