Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ocieplenie domu

~ niezalogowany
9 czerwca 2015r. o 22:05
CNC napisał(a): ocieplenie domu koszt 24tys , styropian 10 :) pamiętam jak dom wyglądał bez tego ;( jest wielka różnica :D dom nabrał charakteru i wygląda pięknie :) kiedy to sie zwróci ?? nie wiem , nie liczę tego... lecz wiem jedno- w zimę jest ciepło a w lato chłodno :) starego domu, z grubymi murami bym nie ocieplał - ale na pewno zrobiłbym wykop wokół aby wysuszyć mury , oraz zaizolować :]


24 tys? a ile metrów było? i styropian (tylko 10)...
to dużo= tak mi się wydaje...no właśnie zależy od metrów i nie tylko ;) ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 czerwca 2015r. o 22:21
Ocieplenie robocizna z materiałem 110 - 125 zł/m2 z fakturą. Jak ktoś bierze więcej to już drogo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 14:08
A ta cena 110-125 za metr to jest samo ocieplenie, czy już z elewacją? Oczywiście chodzi mi o koszt tylko robocizny
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 14:10
CNC napisał(a): ocieplenie domu koszt 24tys , styropian 10 :) pamiętam jak dom wyglądał bez tego ;( jest wielka różnica :D dom nabrał charakteru i wygląda pięknie :) kiedy to sie zwróci ?? nie wiem , nie liczę tego... lecz wiem jedno- w zimę jest ciepło a w lato chłodno :) starego domu, z grubymi murami bym nie ocieplał - ale na pewno zrobiłbym wykop wokół aby wysuszyć mury , oraz zaizolować :]

A tak konkretnie to ile metrów miałeś? I co się wlicza w tą cenę, tylko robocizna czy razem z materiałem. Elewacja też? Jakiś tynk strukturalny?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 14:12
~ napisał(a): A ta cena 110-125 za metr to jest samo ocieplenie, czy już z elewacją? Oczywiście chodzi mi o koszt tylko robocizny

Przepraszam, nie doczytałam, że to z materiałem.
Więc jak rozumiem ocieplenie plus pomalowanie elewacji koszt robocizny i materiału?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 16:48
tynk strukturalny się raczej nie maluje, chyba że ktoś nie kładzie struktury, to wtedy można klej pomalować
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
10 czerwca 2015r. o 17:14
~ napisał(a):
CNC napisał(a): ocieplenie domu koszt 24tys , styropian 10 :) pamiętam jak dom wyglądał bez tego ;( jest wielka różnica :D dom nabrał charakteru i wygląda pięknie :) kiedy to sie zwróci ?? nie wiem , nie liczę tego... lecz wiem jedno- w zimę jest ciepło a w lato chłodno :) starego domu, z grubymi murami bym nie ocieplał - ale na pewno zrobiłbym wykop wokół aby wysuszyć mury , oraz zaizolować :]

A tak konkretnie to ile metrów miałeś? I co się wlicza w tą cenę, tylko robocizna czy razem z materiałem. Elewacja też? Jakiś tynk strukturalny?


Sprawdziłem dzisiaj moje notatki odnośnie mojego ocieplenia
styropian 12
tynk akrylowy
183m2
koszt 25tys
Jestem zadowolony , w cenie jeszcze osadzili mi parapety zewnętrzne klinkierowe :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
10 czerwca 2015r. o 21:20
A czy ktoś orientuje się, ile kosztuje sama robocizna? Materiał był mój. Chodzi mi tylko o ocieplenie, bez struktury czy malowania. Potrzebuję znać cenę za m2. Domek to połowa bliźniaka taka, jak stoją na Staszica i Łąkowej. Muszę wycenić samą pracę, którą wykonał ktoś z rodziny. Z góry dziękuję za pomoc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.