Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

martwa część rzeki Kwisa przy Jazie.

~xxx niezalogowany
28 czerwca 2015r. o 20:49
O ile pamiętam, to tylko kiedy mostek robili i regulowali brzeg, teren był niedostępny. Później tylko od strony elektrowni nie można było wejść, a od strony boiska normalnie wchodziło się na wodospad...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xxx niezalogowany
28 czerwca 2015r. o 20:49
O ile pamiętam, to tylko kiedy mostek robili i regulowali brzeg, teren był niedostępny. Później tylko od strony elektrowni nie można było wejść, a od strony boiska normalnie wchodziło się na wodospad...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 czerwca 2015r. o 8:37
~Ja napisał(a): Relich jak do pracy codziennie tamtędy jedzie, to pewnie głowę w drugą stronę odwraca i udaje że problemu nie ma. Dziwi mnie to, że tak promował spływy kajakowe jako atrakcję turystyczną regionu, a takiego BUBLA strzelił. Śmierdzi tam czasami okrutnie z tej stojącej wody. Nie wspominając już o tym rowie, który powstał z odpływu Kwisy tuż obok. Ale przynajmniej komary zadowolone - będą miały tam niezłe lęgowisko;)

Wytłumacz mi co ma wasz Burmistrz do rzeki? Przecież pozwolenia/ pozwolenie wodnoprawne wydaje ktoś wyżej ... chyba Wrocław.
To oni decydują gdzie i ile ma płynąć wody, gdzie ma być przepławka ile może pobierać wody elektrownia. Więc zamiast węszyć kolejny spisek to trzeba się doszkolić?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 czerwca 2015r. o 19:01
Do przedmówcy: kompletnie nie nasz realiów. Każdy burmistrz jak zechce to sprzeciwi się planom rządowy i wyjdzie na jego. Po drugie z jakiś powodów Niemcy wybudowali elektrownie z drugiej strony i nie było tych zjawisk. Pamiętam tę elektrownie jak jeszcze pracowała. Ta nowa elektrownia to efekt cwaniactwa nowobogackiego. W starej elektrowni wykorzystano naturalny odpływ z nie wielką ingerencją w naturę a tu na zasadzie "zdaje mi się".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 czerwca 2015r. o 19:51
~ napisał(a): W starej elektrowni wykorzystano naturalny odpływ z nie wielką ingerencją w naturę a tu na zasadzie "zdaje mi się".


Kłamiesz, trzeba było chodzić do szkoły a nie rzucać w nią kamieniami to byś wiedział czemu bredzisz.
Dla ułatwienia:
http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/151150100
Tu masz przepływy rzeki Kwisa z prostego wzoru możesz obliczyć ile byś miał tylko z bocznego przepływu.
Z bocznego odpływu możesz co najwyżej maszynę do mielenia zboża zasilić, a nie generator.
Więc zanim zaczniesz bredzić to się poducz trochę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wodnik szuwarek niezalogowany
29 czerwca 2015r. o 23:10
Powstało coś nowego, ktoś się starał, zainwestował, jest mała elektrownia wodna na Kwisie. Ale nie pasuje...Ktoś będzie miał z tego kasę ( ale nie ja...) Hejter budzi się do działania. Elektrownia jest be, zabiera wodę, część przy jazie jest"martwa" - ogólnie katastrofa i masakra!
Spokojnie! Przełknij jeden z drugim z godnością, że po raz kolejny ktoś inny osiągnął sukces. Może jeszcze i na Ciebie przyjdzie czas. Ale pracuj, myśl, oszczędzaj i zainwestuj - a potem możesz krytykować i marudzić.
Jestem przekonany, że właściciele elektrowni zagospodarują niebawem cały jej obszar, a Wy, drodzy milusińscy, bądzcie jedynie uprzejmi nie smiecić tam butelkami i puszkami po piwie. Nieładnie jest być tzw. psem ogrodnika, co sam nie zeżre i drugiemu nie da...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 czerwca 2015r. o 23:17
~wodnik szuwarek napisał(a): Powstało coś nowego, ktoś się starał, zainwestował, jest mała elektrownia wodna na Kwisie. Ale nie pasuje...Ktoś będzie miał z tego kasę ( ale nie ja...) Hejter budzi się do działania. Elektrownia jest be, zabiera wodę, część przy jazie jest"martwa" - ogólnie katastrofa i masakra!
Spokojnie! Przełknij jeden z drugim z godnością, że po raz kolejny ktoś inny osiągnął sukces. Może jeszcze i na Ciebie przyjdzie czas. Ale pracuj, myśl, oszczędzaj i zainwestuj - a potem możesz krytykować i marudzić.
Jestem przekonany, że właściciele elektrowni zagospodarują niebawem cały jej obszar, a Wy, drodzy milusińscy, bądzcie jedynie uprzejmi nie smiecić tam butelkami i puszkami po piwie. Nieładnie jest być tzw. psem ogrodnika, co sam nie zeżre i drugiemu nie da...

To taka "świecka tradycja" w Nowogrodźcu że trzeba ponarzekać, a jak jeszcze przy okazji można napisać parę słów na burmistrza to już naprawdę super....
Takie zachowanie cechuje nieudaczników życiowych.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wojtas niezalogowany
29 czerwca 2015r. o 23:20
~wodnik szuwarek napisał(a): Powstało coś nowego, ktoś się starał, zainwestował, jest mała elektrownia wodna na Kwisie. Ale nie pasuje...Ktoś będzie miał z tego kasę ( ale nie ja...) Hejter budzi się do działania. Elektrownia jest be, zabiera wodę.......................


Dokladnie a nie piszecie ze jeden ma sie douczyć a drugi doszkolić, dziecinada dosłownie ale cóż mogli być gorzej ale wsp. inteligencji jest nie za wysoki. Poczekamy na odpowiedz od właściciela gruntu co zamierza zrobić, może sie ktos pofatyguje i zapyta co dalej w tym temacie? ja nie pójdę bo nie mieszkam juz w tej mieścinie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.