Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zwierzęta Czarnego Kontynentu
~zodiakk niezalogowany
29 czerwca 2015r. o 23:21
byłem bardzo mi się tam podobało
robi wtażenie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
29 czerwca 2015r. o 23:40
Czarny Kontynent to stwierdzenie rasistowskie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9283
#Kazimierz Marczewski nieaktywny
30 czerwca 2015r. o 8:13
~majętny Stef napisał(a): Czarny Kontynent to stwierdzenie rasistowskie



To nieprawda bo: Już kilka tysięcy lat wcześniej starożytni Egipcjanie używali takiej samej nazwy dla swojego państwa. W ich języku „Kemet” oznaczał właśnie „Czarny Ląd”. Raz jeszcze nie miało to jednak nic wspólnego z kolorem skóry. Chodziło o barwę żyznej gleby nad Nilem, przeciwstawianej sąsiedniej pustyni, czyli „Czerwonemu Lądowi”.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
30 czerwca 2015r. o 8:21
Jaki zbieg okoliczności bo właśnie wczoraj czytałem ten sam artykuł z bloga i mam wątpliwości.

Czarny ląd a czarny kontynent to są dwie różne sprawy. Sam Pan pisze że jest tam też czerwony ląd więc kontynent nie może być czarny.
Ukraina ma czarnoziemy więc też to jest czarny ląd? :)

A na Europę możemy mówić biały ląd? Przecież pada u nas śnieg.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
30 czerwca 2015r. o 8:24
Idąc powyższym tokiem myślenia: niedługo na ufoludka nie będzie można powiedzieć, że jest zielony :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
30 czerwca 2015r. o 9:05
k1p,
w tym konkretnym przypadku Stefan ma rację.
Ląd a kontynent, to jednak "trochę" inne hasła.
Dlatego proszę nie mieszać do tego ufoludków ;)
Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
30 czerwca 2015r. o 9:17
Faktycznie, zamiast :P powinnam użyć ;) . Może wtedy mój post byłby prawidłowo odebrany, jako żart. Nie miałam na celu głębszych przemyśleń na temat trafności użycia określenia "Czarny Ląd".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
30 czerwca 2015r. o 9:29
:*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.