Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Dawca szpiku kostnego

13666
#Malenka91 nieaktywny
2 lipca 2015r. o 21:11
Chciałbym zostać dawca szpiku.
Jest ktoś z was takim dawcą.. oddawał ktoś z was kiedyś szpik ? Chciałabym się dowiedzieć coś o tym okiem dawcy..

Pozdrawiam :)

[...] nie szukaj perfekcji. Naucz się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 lipca 2015r. o 21:15
Poczytaj historie ludzi...sam jestem potencjalnym dawcą...
http://www.dkms.pl/pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13666
#Malenka91 nieaktywny
2 lipca 2015r. o 21:16
~ napisał(a): Poczytaj historie ludzi...sam jestem potencjalnym dawcą...
http://www.dkms.pl/pl


Dzięki :) Przeglądałam to już.. chciałam się jeszcze tutaj coś dowiedzieć..

[...] nie szukaj perfekcji. Naucz się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7035
#tomciowis nieaktywny
2 lipca 2015r. o 21:44
Ja zdawałem szpik, a konkretnie to komórki macierzyste. Dwukrotnie dla jednej osoby, taka była potrzeba. Pobranie odbywało się w Dreźnie a biorca pochodził z USA. W sumie cztery razy jechałem, dwa na badania i dwa na pobranie. Pobranie trwa około 5-6 godzin, na szczęście można mieć laptopa to sobie filmy pooglądałem. Można jechać z osobą towarzyszącą. Przy pobraniu komórek macierzystych trzeba sobie przez 5 dni przed podawać zastrzyki dwa razy dziennie w brzuch, są bezbolesne ale objawy później podobne trochę do grypy. Ibuprofen pomaga. Przede wszystkim jednak decyzja musi być przemyślana aby nie było sytuacji że dawca się rozmyśli w ostatniej chwili a zdarza się to czasem niestety. Chory wówczas jest skazany w zasadzie na śmierć jeżeli nie znajdzie się szybko drugi dawca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13666
#Malenka91 nieaktywny
2 lipca 2015r. o 21:51
tomciowis napisał(a): Ja zdawałem szpik, a konkretnie to komórki macierzyste. Dwukrotnie dla jednej osoby, taka była potrzeba. Pobranie odbywało się w Dreźnie a biorca pochodził z USA. W sumie cztery razy jechałem, dwa na badania i dwa na pobranie. Pobranie trwa około 5-6 godzin, na szczęście można mieć laptopa to sobie filmy pooglądałem. Można jechać z osobą towarzyszącą. Przy pobraniu komórek macierzystych trzeba sobie przez 5 dni przed podawać zastrzyki dwa razy dziennie w brzuch, są bezbolesne ale objawy później podobne trochę do grypy. Ibuprofen pomaga. Przede wszystkim jednak decyzja musi być przemyślana aby nie było sytuacji że dawca się rozmyśli w ostatniej chwili a zdarza się to czasem niestety. Chory wówczas jest skazany w zasadzie na śmierć jeżeli nie znajdzie się szybko drugi dawca.


Dziękuje bardzo za obszerne informacje :) Ja poważnie podchodzę do tej sprawy. Niestety bliska mi osoba zmarła na raka, to nie była białaczka, ale nie było dla mniej ratunku mimo wielu chemioterapii i zabiegów. Dlatego tez postanowiłam zostać dawcą, aby ktoś mógł żyć.. bo nie wszyscy maja tą szansę

[...] nie szukaj perfekcji. Naucz się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 lipca 2015r. o 21:54
Malenka91 napisał(a): Chciałbym zostać dawca szpiku.
Jest ktoś z was takim dawcą.. oddawał ktoś z was kiedyś szpik ? Chciałabym się dowiedzieć coś o tym okiem dawcy..

Pozdrawiam :)


Ciekaw jestem jak można się tego dowiedzieć okiem? :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13666
#Malenka91 nieaktywny
2 lipca 2015r. o 21:58
~ napisał(a):
Malenka91 napisał(a): Chciałbym zostać dawca szpiku.
Jest ktoś z was takim dawcą.. oddawał ktoś z was kiedyś szpik ? Chciałabym się dowiedzieć coś o tym okiem dawcy..

Pozdrawiam :)


Ciekaw jestem jak można się tego dowiedzieć okiem? :D


Jestem nowa jako Bolecnautka.. ale strasznie się tu słówek czepiacie..

"okiem" w sensie historii dawcy, jak to wszystko wyglądało

[...] nie szukaj perfekcji. Naucz się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 lipca 2015r. o 23:24
Malenka91 napisał(a):
~ napisał(a):
Malenka91 napisał(a): Chciałbym zostać dawca szpiku.
Jest ktoś z was takim dawcą.. oddawał ktoś z was kiedyś szpik ? Chciałabym się dowiedzieć coś o tym okiem dawcy..

Pozdrawiam :)


Ciekaw jestem jak można się tego dowiedzieć okiem? :D


Jestem nowa jako Bolecnautka.. ale strasznie się tu słówek czepiacie..

"okiem" w sensie historii dawcy, jak to wszystko wyglądało



Należy szanować język ojczysty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza