Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Kukiz już nie z Romanem

2900
#falco nieaktywny
12 lipca 2015r. o 11:34
czy się mylę?...być może ale jednego jestem pewien

zawsze pod ręką masz niemałą tubę wazeliny bo nie znasz dnia a nawet chwili kiedy będzie ci potrzebna by się gdzieś ,komuś wśliznąć...
ale wiedz że to działa w dwie strony ... ;)

co kto lubi...wybieraj chyba że wybór już dokonany :D :D


Dopisane 12.07.2015r. o godz. 11:34:

to powyżej to do ''pimpusia -słodziaka''


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jeszcze bardziej chamski niezalogowany
12 lipca 2015r. o 11:38
fobiak napisał(a): ...
kto mowi o wolnym rynku to albo wie, ze klamie albo jest ciemny jak but.


Amen.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 lipca 2015r. o 19:03
Wolny rynek Piotrze to nic innego jak rzetelna płaca za uczciwą pracę.

Każdy inny system to wprowadzane pośrednika / różne formy danin na rzecz centrali i samorządów/ pomiędzy usługodawcę a płatnika .Wytłumacz Piotrze mi oraz wszystkim na forum jakie zalety ma pośrednik.

Wytłumacz Piotrze wszystkim dlaczego Twoim zdaniem lepiej jest dostawać 20 % wypracowanych pieniędzy a nie na przykład 90 %

Wytłumacz Piotrze wszystkim jaki sens ma nakładanie podatku na pracowników budżetowych.

Wytłumacz Piotrze wszystkim jakim prawm musimy być zmuszani do opłacania cudzych fanaberii / ośmiorniczki , nagrody , bankiety , cateringi , delegacje , limuzyny , kapelani w pracy / ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
12 lipca 2015r. o 19:31
~chamski chadziar napisał(a):
Wszyscy podlegamy powolnej ewolucji intelektu. Tylko nieliczni na tym forum wiedzą już wszystko :)…

Cały czas się uczymy :D
Pomiędzy tym co się mówi a realizuje jest pewna różnica ;), ale pożyjemy, zobaczymy… później rozliczymy. Jednak jakąś opcję trzeba wybrać.
Czy mieli możliwości i czas? trudno powiedzieć… w 2010 zdjęto podatek od transakcji kapitałowych dla przedsiębiorców z UE.
Miło, że odwołujesz się do św. Tomasza z Akwinu :).
Chciwość to już dorzuciłeś;) Einsteinowi, ale co racja, to racja.

PS. A kto mówi, że jest. Nie ma całkowitej swobody umów i transakcji oraz ustalania w drodze negocjacji warunków i cen między stronami bez zewnętrznej regulacji ( np. państwa: sankcje, koncesje, ale i kodeks pracy ,płaca minimalna :D, itd.), a protekcjonizm, dotacje, ulgi , etc. uderzają w konkurencję. Tylko, że inne kraje bronią własnego rynku, Polska niezbyt.

Miłego :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
12 lipca 2015r. o 20:58
PanM napisał(a): Wolny rynek Piotrze to nic innego jak rzetelna płaca za uczciwą pracę.



to mamy nowego boleslawieckiego terminologa, musze przyznac, ze tej definicji jeszcze nie znalem i lepiej abym jej nie znal.

przemciu nie pitol farmazonow
1. wolny rynek reguluje sie sam
2. panstwo nie ingeruje w sprawy wolnego rynku
3. nie walczy sie z konkurenca w celach monopolowych, kazda dzialalnosc musi miec dostep do wolnego rynku
4. wysokosc plac jest zalezna od sily roboczej na rynku tzn, jak jest jej brak placi sie wiecej, jesli jest jej za duzo placi sie mniej, nie ma zadnych plac minimalnych, wysokosc placy zalezy tylko od pracownika i pracodawcy, brak zwiazkow zawodowych

moglbym jeszcze troche powymieniac ale na poczatek wystarczy. uczciwa praca nie ma zadnego znaczenia w wolnym rynku bo zadania sa dokladnie okreslone, jak taki jegomosc bedzie nieuczciwie pracowal to maszyna urwie mu reke albo noge, moze mi wyjasnisz jak kierowca ciezarowki moze nieuczciwie pracowac? albo jakis tramwajarz wroclawski, co skreci w prawo zamiast w lewo?
rzetelnych plac nie ma w wolnym rynku bo ani pracownik ani pracodawca nie dadza sie wyroochac, jeden chce jak najwiecej dostac a drugi chce jak najmniej dac, jesli sie sami nie dogadaja to nie zawra zadnej umowy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
13 lipca 2015r. o 8:36
PanM napisał(a): Wolny rynek Piotrze to nic innego jak rzetelna płaca za uczciwą pracę.
...


Wolny rynek Przemo :) , to żydowska fikcja. Dopóki istnieje dystrybutor pieniądza , dla przykładu BRM , EBC , FED i banki komercyjne handlujące długiem przedsiębiorstw i państw , to rację ma Fobiczny :) ... i basta ! Tłumaczenie pomniejszych zjawisk pozbawione jest sensu. Dlatego tak bardzo podoba mi się bankowość islamska , tam nie ma lichwy. Z resztą w Talmudzie też stoi jak byk " bratu nie będziesz pożyczał na procent " wraz z konkluzją " goim możesz okradać i zabijać , Jahwe ci wybaczy ".
Rzetelna praca ... :D ... dobre :D W jednym z pierwszych wydań urbanowego " Nie" była taka satyra ;

Stoi facet na drabinie z farbą w wiaderku i pędzlem , kończy właśnie pisać hasło " Uczciwością i pracą ludzie się bogacą " . Pod drabiną drugi facet drapie się po głowie i patrzy z niedowierzaniem . Ten na drabinie mówi " A co , qur...a , prawdę miałem napisać ? "
Współczesne bogactwo opiera się na żerowaniu na współobywatelach , spekulacji , prawnym rozboju i kłamstwie. Wypisz , wymaluj ... Polska. Też nie wiem , jak to zmienić , dlatego liczę na Kukiza.

Einstein też tak myślał , nie mógł jednak pozwolić sobie na werbalizację , odcięli by Go od finansowania :)

Miłego dnia Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
13 lipca 2015r. o 10:26
papugo,
olewanie niczego nie zmieni, ponieważ polski Kodeks wyborczy nie przewiduje określania ważności wyborów przy użyciu środkowego palca ;)
Do czasu, aż zmienisz polską Konstytucję, pozwolę sobie nadal głosować za mniejszym złem :)
Pozdrawiam

PS.
Kulturalnego chazara też to dotyczy :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
13 lipca 2015r. o 23:26
Kajtuś , no przecież jakiś czas temu pisałem , że "obstawiłem" obydwu szacownych kandydatów POPISU , więc nie wyjeżdżaj mi tu ze środkowym palcem :D

Ja nie olewam , bardzo mi zależy na ... Narodzie ... który kiedyś był Wielki . Kobiety nie bały się pracy , a Mężczyźni śmierci. Ich dzieci uczyły się kontaktu z Naturą ... nie biegania za piłką i skejtowania . Nie uczyły się rywalizacji , tylko koegzystencji w Naturze.

Dobrej nocy Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.