Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Lustro drogowe

13925
#Dareza nieaktywny
16 września 2015r. o 6:45
Witam, mam do Was pytanie czy uważacie tak jak ja, że w tym miejscu powinno znajdować się lustro drogowe ? Widok w lewą stronę jest mocno ograniczony przez kiosk i kamienicę. Wiele razy zdarzyło mi się, że podczas wjazdu na "główną" musiałem dodać gazu bo nagle ktos się pojawił.[img=1442378682_h68rp48.jpg]



Dopisane 16.09.2015r. o godz. 06:45:

[img=1442378726_1gb8iw8.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1744
bartek23
16 września 2015r. o 6:54
Drogo chyba jest powiatowa więc napisz do Starosty. Lustro by się przydało też czasami muszę dodać tam gazu. Jeżeli chodzi o samo skrzyżowanie też jest kłopotliwe dla tych co nie patrzą na znaki i myślą, że są na rondzie.

MENTE ET MALEO
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 września 2015r. o 7:29
Gdyby zrobić tam ruch jak na rondzie, ze znakami ustąpienia pierwszeństwa osobom będącym już na rondzie, to ten problem by zniknął. Tak samo jak problem z korkowaniem się o poranku 7:50, gdy wszyscy robią lewoskręt, bo tylko wysadzają dzieciaki. Ale jakiś pan inżynier nie pomyślał, więc miało być dobrze, a wyszło jak zwykle ;-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
16 września 2015r. o 7:40
Też mam swoją propozycję na lustro. [img=1442381742_3njl8hv.jpg]

I to na dwie strony. Odkąd zmieniono sposób parkowania aut przy głównej drodze, wyjazd stamtąd to zasada dwóch ud. Albo się uda, albo się nie uda. Poza tym, parkujące samochody powodują, że aby skręcić w prawo, w stronę Asnyka, trzeba trochę wyjechać na lewy, przeciwny pas. Droga nie jest uczęszczana, tak jak wspomniane skrzyżowanie, ale lustro naprawdę by się przydało.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13925
#Dareza nieaktywny
16 września 2015r. o 8:04
K1p, popieram. Czasem stamtąd też wyjeżdżam i wiem że jest problem.


Dopisane 16.09.2015r. o godz. 08:04:

Poczekam jeszcze trochę, zobaczę jak się rozwinie temat żeby mieć podkładkę i wyślę pismo do starostwa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 września 2015r. o 8:58
na karola miarki oczywiscie ze powinien byc ruch jak na rondzie! nie wiem dlaczego ludzie ktorzy jada od strony ogolniaka staja na skrzyzowaniu i ustepuja pierwszenstwa jadacym z na przeciwka ktorzy skrecaja w lewo, zachwowuja sie jak na rondzie. moim zdanie powinni ustepowac pierwszenstwa. jedno proste rozwiazanie to ruch z pierwszenstwem przejzdu w rondzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
16 września 2015r. o 9:09
I to jest właśnie sedno sprawy. Jadący od ogólniaka mają znak "ustąp", dokładnie jak przy wjeździe na rondo lub na tradycyjne skrzyżowanie z drogą główną. Ale skręcający w lewo o których piszesz, będący już na skrzyżowaniu, też mają znak ustąp. Oczywiście ustępują jadącym z prawej, ulicą Karola Miarki od strony piekarni.
Zagadką jest, kto jednie później, gdy już obydwa auta ustąpią tym jadącym Karola Miarki. Ten od ogólniaka, czy ten będący już na skrzyżowaniorondzie. Zasada pierwszeństwa z prawej mówi o tym, żeby puścić tego od ogólniaka. Ale ten który skręca w lewo już wtedy może być na głównej (Karola Miarki). Jak tamtędy jeżdżę to raczej ustępują ci jadący ulicą Tyrankiewiczów, ale czasem zdarza się, że "wymuszają".
Wiecie, że nie wiem...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13925
#Dareza nieaktywny
16 września 2015r. o 17:30
No tak, kwestia pierwszeństwa w tym miejscu tez jest duskusyjna i jedni mowia tak a drudzy tak. Ja akurat naleze do tych ktorzy przepuszczaja jadac od ogólniaka. Trzeba poruszyc ten temat w starostwie


Dopisane 16.09.2015r. o godz. 17:30:

Up
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.