Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uchodźcy w naszym mieście

569
#Demonides nieaktywny
21 września 2015r. o 19:53
Demonides napisał(a): Pozwolę sobie tylko na jeden wykres, który jest bardzo wymowny.

Korekta kolorów na rysunku, natomiast dane - bez zmian.

Jakby ktoś miał problem z interpretacją to ewidentnie widać, jak Albańczycy (wśród których znaczną część społeczeństwa stanowią muzułmanie) wyparli Serbów (którzy w większości są wyznawcami prawosławia).
[img=1442857623_biqtsr4.jpg]

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~koral niezalogowany
21 września 2015r. o 20:39
~ napisał(a):
~koral napisał(a):
~ napisał(a):
Nie tylko bośniackich, wielu jest też Serbów. Tak przynajmniej kiedyś mówili.
W Polsce nie ma Bośniaków, Chorwatów a tym bardziej Serbów, wg. spisu powszechnego, przeprowadzonego w 2002 r...

Spis nie ukazuje niestety stanu faktycznego, gdyż jest to deklaracja słowna poszczególnych ludzi. Papier wszystko zniesie. Nikt nie sprawdza w takim przypadku pochodzenia. Jeżeli ktoś czuje się polakiem, niemcem, czy romem, w zależności od tego w jakim środowisku przebywa to taką narodowość podaje. Nie mówię tu o obywatelstwie danego kraju (nie mylić), tylko o narodowości.


Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski, na naszym terenie nie ma Serbów i Chorwatów.
Po wojnie na tereny zachodniej Polski przyjechali obywatele byłej Jugosławii, narodowości polskiej i ukraińskiej, którzy to wyemigrowali na tereny Bośni i Hercegowiny za czasów zaborów w latach 1890-1915 z byłej Galicji.
Każdy kto ma dekret przesiedleńczy może w nim dużo wyczytać. Oczywiście rodziny mieszane też się zdarzały, ale były to przeważnie rodziny gdzie jeden z małżonków był Polakiem a drugi Ukraińcem. W przypadku, jeżeli mąż był Serbem lub Chorwatem, te rodziny zostawały na terenach byłej Jugosławii.

Znam te tematy, opieram się na doświadczeniu mojej rodziny i dokumentach, zapisach, książkach jakie udało mi się dostać.
Byłem też wiele razy w byłej Jugosławii i teraz w niektórych państwach, które powstały po jej rozpadzie. Znam Serbów i Chorwatów i żaden z nich nie wyprze się swojej narodowości, więc proszę Cie nie wprowadzaj ludzi w błąd. ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~koral niezalogowany
22 września 2015r. o 15:01
A tak na poważnie, to coś wiadomo w sprawie imigrantów, czy "wylądują" w naszym powiecie, czy nie mamy się czego obawiać?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 września 2015r. o 16:10
~koral napisał(a): A tak na poważnie, to coś wiadomo w sprawie imigrantów, czy "wylądują" w naszym powiecie, czy nie mamy się czego obawiać?

Jest się czego obawiać, bo sekta pisowska dojdzie do władzy i zniszczy cały nasz dorobek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
22 września 2015r. o 16:19
Jaki dorobek?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~TOjsienka niezalogowany
22 września 2015r. o 17:58
~Anonim napisał(a): Nie wiem czy to co czytam na tym forum jest odzwierciedleniem uczuc w Polsce ogolnie gdyz tam nie mieszkam ale podejrzewam ze NIESTETY tak.
W Boleslawcu nie ma Muzulmanow i bardzo mnie dziwi to ze ludzie maja tak wiele do powiedzenia na ich temat choc tak naprawde nigdy w swiom zyciu nie mieli stycnosci z taka osoba. Wiec jak mozna sie wypowiadac o czyms lub kims o czym czlowiek nie ma pojecia.
Marynarzyku...spierdzieliles z okrętu,nie mieszkasz tu to się nie odzywaj i nie uszczęśliwiaj nas na sile .Siedź sobie gdzie siedzisz z ciapatymi i nie pier...l żeś piękniejszy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~TOjsienka niezalogowany
22 września 2015r. o 18:23
...bo żeś sam emigrant ekonomiczny - zapomniałam dodać
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~koral niezalogowany
22 września 2015r. o 18:30
~ napisał(a):
Jest się czego obawiać, bo sekta pisowska dojdzie do władzy i zniszczy cały nasz dorobek.


Odpowiedź:



I pytanie: Kto rozwala Polskę?

Oczywiście nie jestem za PIS, ale jestem protiw PO :D :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza