Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Nie dostałam wypłaty

~ niezalogowany
10 października 2015r. o 8:53
CNC to nie chodzi o to czy ja mam jeszcze pieniądze na koncie czy nie nie potrzebuje twojej złośliwości tylko o sam fakt że wypłata powinna wpłynąć 9-go a nie 2 dni później. Nie można zostawić pracownika bez wypłaty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pracuś niezalogowany
10 października 2015r. o 9:01
~ napisał(a): CNC to nie chodzi o to czy ja mam jeszcze pieniądze na koncie czy nie nie potrzebuje twojej złośliwości tylko o sam fakt że wypłata powinna wpłynąć 9-go a nie 2 dni później. Nie można zostawić pracownika bez wypłaty.


Powinno to być uregulowane zapisem w regulaminie zakłady pracy, u mnie jest tak uregulowane i wiem, że w momencie, gdy dzien wypłaty wypada w sobotę lub niedzielę lub swięto, to wypłata jest na koncie w pierwszy dzień roboczy po dniu wolnym
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 października 2015r. o 10:21
Regulamin regulamin ale prawo mówi o tym, że jeśli dzień wypłaty przypada na sobotę lub niedzielę to pracownik powinien otrzymać wynagrodzenie w piątek. Niedotrzymanie tego obowiązku przez pracodawcę może skutkować rozwiązaniem przez pracownika stosunku pracy bez wypowiedzenia z powodu wykroczenia przeciwko prawom pracownika.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pracuś niezalogowany
10 października 2015r. o 10:45
To rozwiązuj umowę i dochodź swego, powodzenia.
:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 października 2015r. o 11:56
Ja nie muszę ale podpowiadam jak tę kwestie reguluje prawo...
Coraz więcej pracowników czeka na moment kiedy może bez problemu odejść od dotychczasowego pracodawcy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 października 2015r. o 15:56
Szczerze dziękuję za te wszystkie słowa otuchy. Jeszcze tylko jutro i w poniedziałek dobijam do biura i załatwiam sprawę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~prac niezalogowany
10 października 2015r. o 17:35
~ napisał(a): Regulamin regulamin ale prawo mówi o tym, że jeśli dzień wypłaty przypada na sobotę lub niedzielę to pracownik powinien otrzymać wynagrodzenie w piątek. Niedotrzymanie tego obowiązku przez pracodawcę może skutkować rozwiązaniem przez pracownika stosunku pracy bez wypowiedzenia z powodu wykroczenia przeciwko prawom pracownika.
Nic dodac i nic ująć,kropka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11839
#Donn nieaktywny
10 października 2015r. o 22:50
Problemem są jeszcze te cholerne sesje Elixir w bankach. Jedne są dla przychodzących transakcji inne dla wychodzących. Jeżeli pracodawca puszcza przelew w piątek np o 13, a jego bank ma sesję wychodzącą np o 17, a w Twoim banku ostatnia sesja przychodząca jest o 16:30 to niestety pieniądze pojawią się na koncie dopiero w poniedziałek rano.

Niestety też zdarza się, że banki przetrzymują kasę. Bardzo ciężko to udowodnić i brzmi to jak teoria spiskowa, ale próbuję zebrać dowody na to od kilku miechów. Pytam się dziewczyn w kadrach kiedy puściły przelew z wypłatą i patrzę kiedy pojawią się na koncie u mnie. Już kilka razy było opóźnienie większe niż 1 dzień.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza