Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Doceńmy pracę naszych nauczycieli
~AntiGovRebel niezalogowany
14 października 2015r. o 7:37
~ napisał(a):
poldek napisał(a): Ta dobra fucha od 3 tysięcy do 5 tysięcy pensji 3 miesiące wakacji a dzieci i rodzice bulą za korepetycje nauczanie na niskim poziomie,nic się nie stało. :D .


No właśnie korepetycje - czysty, nieopodatkowany pieniądz wpada do kieszeni. :>


Tutaj gadasz jak potluczony, chyba, że w skarbowce pracujesz. Rozumiem, że od fryzjera, mechanika, majstra i lekarza też zawsze bierzesz rachunek, bo kręci Cię płacenie podatków i to, że do umowy między dwiema stronami w.pier.nicza swe chciwe lapska państwo, któremu masz odpalić dziale od tego, że w ogóle chce Ci się pracować?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Nauczyciele do szkoły niezalogowany
14 października 2015r. o 7:50
nauczyciele to bardzo dziwne środowisko.Mają bardzo wygórowane oczekiwania , roszczenia i zbyt wysokie mniemanie o swojej wartości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gość niezalogowany
14 października 2015r. o 7:51
Mam pytanie skąd ktoś wziął te 3000 zł do nawet 5000 zł pensji nauczyciela. Nauczyciel mianowany w szkole na rękę zarabia od 2000 zł na rękę do maksymalnie 3000 zł na rękę. Te 3000 zł to pensja wraz z dodatkami. Co do 3 miesięcy wolnego, w mojej byłej szkole (już nie jestem nauczycielem - głównie ze względu na zarobki) wakacje zaczynaliśmy od 10 lipca, a kończyliśmy je około 20 sierpnia. Więc wakacji mieliśmy miesiąc i 10 dni, a podczas ferii zimowych tydzień musieliśmy być na dyżurach. Zanim zaczniecie pisać, jak dobrze mają nauczyciele wybierzcie się do polskiego gimnazjum, czy liceum i poprowadźcie kilka lekcji. Jako początkujący nauczyciel zarobicie maksymalnie 2200zł, a przekonacie się, jak "łatwa i przyjemna" jest to praca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
120
#adi nieaktywny
14 października 2015r. o 8:05
~Gość napisał(a): Mam pytanie skąd ktoś wziął te 3000 zł do nawet 5000 zł pensji nauczyciela.

Od czasu do czasu sieją taką propagandę w mediach by ukrócić ewentualne strajki nauczycieli i nastawić przeciwko nim społeczeństwo - wtedy pensję można podnieść o 50zł i nikt się nie burzy :D .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolecnauta niezalogowany
14 października 2015r. o 8:21
w onecie wyczytałem: dając nic w zamian
System zatrudniania, awansowania i wynagradzania pedagogów jest fatalny, a wynikające ze statusu nauczyciela przywileje - fantastyczne. Po cichu przyznają to nawet sami zainteresowani, nie mówiąc o samorządach, które dźwigają ciężary wynikające z postanowień Karty Nauczyciela i często są z tego powodu na skraju bankructwa. Podobne odczucia mają także rodzice, którzy ze względu na fatalną organizację szkół, działających w rytm ustanowionych przez Kartę reguł, nie mogą liczyć na realne wsparcie w wychowaniu dzieci - pisze Bartosz Marczuk, zastępca redaktora naczelnego "Wprost", w felietonie dla Wirtualnej Polski.
Fotolia
Karta Nauczyciela - tak nazywa się demon polskiej szkoły. Uchwalona w drugim miesiącu stanu wojennego PRL-owska łapówka, mająca przekupić pedagogów, psuje polską szkołę już od ponad 30 lat. Promuje i chroni miernoty, nie docenia entuzjastów edukacji, skazuje rodziców i uczniów na bycie w szkole intruzem.

Protestujące w środę związki zawodowe nauczycieli, znów domagające się od nas więcej pieniędzy, najpierw powinny zrobić porządny rachunek sumienia z nadzwyczajnych przywilejów, jakimi cieszą się pedagodzy. A także z kuriozalnych, rodem z komunizmu, systemów zatrudniania tych nauczycieli, ich awansu i motywowania. A my, rodzice dzieci, powinniśmy także wyjść na ulicę w proteście przeciwko sposobowi traktowania nas i naszych dzieci w systemie edukacji.

Wyobraźcie sobie Państwo, że pracujecie w taki oto sposób. Wasza praca trwa ok. 5 godzin dziennie, macie zagwarantowane płatne 3 miesiące wolnego w roku, po 10 latach pracy zarabiacie 5 tys. zł miesięcznie, możecie w czasie kariery 3 lata przebywać na płatnym urlopie zdrowotnym, a na koniec odejść na wcześniejszą emeryturę. Do tego, po ok. 5 latach pracy jesteście - bez względu na to jak pracujecie - nie do zwolnienia. Tak wygląda życie tych, którzy w środę wyszli protestować w Warszawie, by dać im więcej kasy - do tego sprowadzają się ich 4 postulaty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gość niezalogowany
14 października 2015r. o 8:36
Mam pytanie skąd ktoś wziął te 3000 zł do nawet 5000 zł pensji nauczyciela. Nauczyciel mianowany w szkole na rękę zarabia od 2000 zł na rękę do maksymalnie 3000 zł na rękę. Te 3000 zł to pensja wraz z dodatkami. Co do 3 miesięcy wolnego, w mojej byłej szkole (już nie jestem nauczycielem - głównie ze względu na zarobki) wakacje zaczynaliśmy od 10 lipca, a kończyliśmy je około 20 sierpnia. Więc wakacji mieliśmy miesiąc i 10 dni, a podczas ferii zimowych tydzień musieliśmy być na dyżurach. Zanim zaczniecie pisać, jak dobrze mają nauczyciele wybierzcie się do polskiego gimnazjum, czy liceum i poprowadźcie kilka lekcji. Jako początkujący nauczyciel zarobicie maksymalnie 2200zł, a przekonacie się, jak "łatwa i przyjemna" jest to praca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 października 2015r. o 8:46
~Bolecnauta napisał(a): w onecie wyczytałem

Nie czytaj Onetu, bo Ci się mózg zlasuje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 października 2015r. o 9:00
~Bolecnauta napisał(a): w onecie wyczytałem: dając nic w zamian
System zatrudniania, awansowania i wynagradzania pedagogów jest fatalny, a wynikające ze statusu nauczyciela przywileje - fantastyczne. Po cichu przyznają to nawet sami zainteresowani, nie mówiąc o samorządach, które dźwigają ciężary wynikające z postanowień Karty Nauczyciela i często są z tego powodu na skraju bankructwa. Podobne odczucia mają także rodzice, którzy ze względu na fatalną organizację szkół, działających w rytm ustanowionych przez Kartę reguł, nie mogą liczyć na realne wsparcie w wychowaniu dzieci - pisze Bartosz Marczuk, zastępca redaktora naczelnego "Wprost", w felietonie dla Wirtualnej Polski.
Fotolia
Karta Nauczyciela - tak nazywa się demon polskiej szkoły. Uchwalona w drugim miesiącu stanu wojennego PRL-owska łapówka, mająca przekupić pedagogów, psuje polską szkołę już od ponad 30 lat. Promuje i chroni miernoty, nie docenia entuzjastów edukacji, skazuje rodziców i uczniów na bycie w szkole intruzem.

Protestujące w środę związki zawodowe nauczycieli, znów domagające się od nas więcej pieniędzy, najpierw powinny zrobić porządny rachunek sumienia z nadzwyczajnych przywilejów, jakimi cieszą się pedagodzy. A także z kuriozalnych, rodem z komunizmu, systemów zatrudniania tych nauczycieli, ich awansu i motywowania. A my, rodzice dzieci, powinniśmy także wyjść na ulicę w proteście przeciwko sposobowi traktowania nas i naszych dzieci w systemie edukacji.

Wyobraźcie sobie Państwo, że pracujecie w taki oto sposób. Wasza praca trwa ok. 5 godzin dziennie, macie zagwarantowane płatne 3 miesiące wolnego w roku, po 10 latach pracy zarabiacie 5 tys. zł miesięcznie, możecie w czasie kariery 3 lata przebywać na płatnym urlopie zdrowotnym, a na koniec odejść na wcześniejszą emeryturę. Do tego, po ok. 5 latach pracy jesteście - bez względu na to jak pracujecie - nie do zwolnienia. Tak wygląda życie tych, którzy w środę wyszli protestować w Warszawie, by dać im więcej kasy - do tego sprowadzają się ich 4 postulaty.


gorszych bzdur nie czytałem!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza